Šiandien Google pristatė Pixel (naujausias Google išmanusis, tiesa, pagamintas HTC 🙂 ). Keli jo ypatumai, naujovės:
- Google Assistant – patarėjas, pagalbininkas, atsakantis į komandas balsu, galintis surasti reikiamą informaciją, užsakyti picą ar iškviesti taksi/Uber ir t.t. Google Now evoliucija. Google Now kadase bandžiau savo pirmame Android įrenginyje (Nexus 7). Daug naudos jame nepamačiau. O kai pastebėjau, kad su juo baterija ženkliai daugiau senka, išjungiau visam laikui. Ši inkarnacija labiau patobulėjusi, bet vargu ar rasčiau jai pritaikymą.
- Google skelbia, kad šį kartą jie įdėjo geriausią fotografavimo įrankį rinkoje. Paprastai seni Nexus telefonai nepasižymėdavo gera kamera. Man asmeniškai tai niekada nebuvo esminis dalykas. Nors turėti gerą kamerą išmaniajam įrenginy, kuris visada po ranka, aišku smagu. Bet ir neplanuočiau su juo daryti meniškų fotosesijų.
- Neribota saugykla. Google leis Pixel telefonų savininkams saugoti neribotą kiekį nuotraukų ir video jų debesų saugykloje ir netgi originalia kokybe (video 4K raiškos). Aišku, Pixel kaip ir anksčiau Nexus nebus parduodami milijonais, tai labai brangiai tai Google neatsieis. Bet visgi smagi dovanėlė iš jų pusės. Prie to pačio, Google automatiškai iš telefono šalins jau nukopijuotas į saugyklą nuotraukas ir video, kai integruota atmintis (32 ar 128 GB) užsipildys. Telefonas neturės SD kortelės praplėtimo.
- VR Daydream palaikymas – whatever 🙂 Manęs VR nelabai domina. Galvą skaudėt gali pradėt ir nuo paprasto 2D žaidimuko, todėl VR kvaršint savo smegenų nenoriu.
- Fast charging – telefonas kaip ir įprasta šiomis dienomis, turėtų atlaikyti bent dieną. Bet smagu yra tai, kad iki 7 val. talpos bateriją galima bus pakraut per 15 min. Tai aišku ir USB-C privalumas.
- 3.5 mm jungtis – reklaminiam klipuke kaip tik padaroma pauzė ties šia vieta 🙂 Kirtis į iPhone 7 pusę.
- Paprastas migravimas – pridedamas specialus duomenų perkelimo perėjimas, kuris leis greitai perkelti savo duomenis į Pixel telefoną iš seno iPhone ar kito Android įrenginio.
- Live Cases – man visada nepatiko įdėją naują grąžų įrenginį apklijuoti apsauginėm plevelėm ir įspraust į baisius dėklus. Na, nors šiuo atveju tie dėkliukai tikrai patrauklus. Tiesa, man labiau patiko Motorolos įdėją su išskirtinėm galinėm sienelėm.
- Pixel Launcher – nauji telefonai turės netgi ne Android 7, bet 7.1 versiją ir specialiai jiems sukurtą programų paleidėją. Kuris neturės įprasto App Drawer mygtuko. Visas programas pasiekti galima bus patraukus iš apačios ekrano. Nepabandžius sunku pasakyt kaip patogu tas bus. Bet užtat Pixel telefonai užtikrina, kad visada gausi naujausius ir karščiausius atnaujinimus iš Google.
- 24/7 palaikymas – tekstinis ir video (kadangi telefone bus iškart suinstaliuota nauja video pokalbio programa Duo). Nežinia ar kada prireiktų. Na ir vargu ar ten kas kalbės lietuviškai 🙂
Atrodo kaip ir visos svarbesnės naujovės. Bet ar tai privers mane atsisakyti mano ištikimos mygtukinės “noškės”, kuri tempia jau 4+ metus ir jos baterija laiko virš savaitės 🙂 Kada nors teks, kai ji visgi atsisakys tarnaut. Na ir, nors smart pusę kažkiek padengia mano turima 7 colių planšetė, ji negali būti visada po ranka. O kartais norisi ir paštą pasiekt ir kažką pasižymėt, kai tašė su tabletu guli kažkur stalčiuj. Stabdo tik keli dalykai. Dydis – nors Pixel ir siūlomi 5 ir 5.5 colių variantų, bet tai gana nemažas stačiakampis kuri reikės įtalpint į kišenę ar ieškotis kažkokio dėklo, kuris baisiai atrodys kabantis ant diržo. Baterija – pripratau, kad telefonas visada pasiruošęs ir jo nereikia krauti kas ryt ir darbe palikinėt ant laido (toks jis ir mobilus, kai dažnai paliekamas ant stalo krautis). Netgi mano planšetė atlaiko 2-3 dienas. Greitas krovimas pilnai neužpildo šios spragos. Na ir kaina. Panašu, kad pigesnių Nexus telefonų laikai praeityje.
Panašu visgi, kad dar “nespausiu gaiduko” ir turbūt sulauksiu ir antros ar trečios Pixel laidos (o gal tuo metu jie tiesiog vadinsis Google 😀 ). Kadaise galvojau apie mažesnius Moto E telefonus, kurie buvo pakankamai mažų gabaritų, pakankamai žvalūs ir pigūs, bet visgi tokie biudžetiniai telefonai gauna gana silpnus vidurius ir jų kompaktiškumas praranda savo patrauklumą, bei panašu, kad gamintojai nelinkę nieko geresnio išleist mažiau nei 5 colių ekrano dydžio..
One thought to “Google Pixel. My next phone? Maybe. [LT]”