Mozilla Firefox 67.0 [LT]

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/67.0/releasenotes/

Šiandien išleista 67-oji Firefox naršyklės versija.

Po atnaujinimo iškart pastebėjau naują ikona įrankių juostoje. Firefox Account. Ši ikona rodo, kad yra naudojama sinchronizacija. Galima nustatyt savo “avatarą”. Apskritai šis atnaujinimas labai akcentuoja šios funkcijos naudą ir patobulinimus. Tas pats rašoma ir What’s new lange paleidus naršyklę po atnaujinimo – https://www.mozilla.org/en-US/firefox/67.0/whatsnew/

Firefox Account paskyra leis prenumeruoti pranešimus apie stambius duomenų nutekėjimus ir netgi perspėti, jei tas nutekėjimas palietė jūsų privačią informaciją (Monitor).

iOS ir Android versijai pristatyta Lockbox aplikacija slaptažodžių sinchronizacijai.

Eilinį kartą reklamuojama Pocket integracija. Dalis naudotojų turi pamatyt kitokį Pocket turinio išdėstymą Firefox Home lange.

Firefox turėtų blokuoti automatines video reklamas atidarant puslapius.

Pristatyta Send funkcija didelių failų (iki 2,5 GB) dalinimuisi. Veikia su Firefox Account. Gavėjui yra siunčiama nuoroda į įkeltą failą. Galima nustatyt nuorodos galiojimą.

Greitaveikos pagerinimai susiję su tuo kaip ir kokia tvarka kraunami ir piešiami puslapiai. Taip pat turėtų iškrovinėti iš atminties nenaudojamus skirtukus, kai sistemoje lieka mažiau 400 MB laisvos atminties. Išbandyt pačiam sunkoka, nes tektų labai jau daug puslapių atidaryt 🙂 Detaliau apie šiuos ir kitus patobulinimus: https://blog.mozilla.org/blog/2019/05/21/latest-firefox-release-is-faster-than-ever/

Nustačius Custom privatumo nustatymą galima blokuoti “cryptominers” ir “fingerprint” skriptus.

Įrankių juosta ir “overflow” meniu pilnai pasiekiami ir valdomi su klaviatūra.

Naršant privačiame skirtuke galima bus saugoti slaptažodžius, o taip pat pasirinkti kuriems papildiniams leidžiama veikti. Kiekvienas naujai įdiegtas papildinys automatiškai neveiks privačiame režime, vartotojai turės leisti jiems veikti.

“Pin tab” komanda pridėta į … meniu adreso juostoje. Firefox taip pat turėtų sufleruoti naudoti šią ar kitas komandas, kai tai gali būti naudinga (gal kai tas pats puslapis visą laiką atidaromas su žymele).

Naujas Logins and Passwords punktas pagrindiniame meniu. Nereikės eiti į nustatymus norint pasiekti slaptažodžių bazę.

File meniu papildytas Import from Another Browser punktu.

Galimybė paleisti skirtingas Firefox versijas šalia viena kitos (tarkim stabilią ir betą).

Keistai skambanti naujovė, kad Firefox apsaugos nuo senos naršyklės naudojimo. Privalomi atnaujinimai? Nors tai gal labiau aktualu tiems, kas liko su 56 versija, o jos tai nepaveiks. Vargu ar kažkas lieka su pirma Quantum versija dėl kažkokių priežasčių ir neatnaujina.

Naujas AV1 dekoderis, o NVIDIA plokščių savininkai Windows 10 sistemoje turės WebRender (naujas grafinės akseleracijos variklis (kol kas jį gaus tik maža dalis naudotojų).

Mozillos JS kompiliatorius dabar palaiko ir ARM64 Windows įrenginius.

Nors prisijungimui puslapiuose rekomenduojama naudoti WebAuthn standartą, daug kas dar negali atsinaujinti. Todėl nuo šiol senesnis FIDO u2F APi bus įjungtas visiems Firefox naudotojams (tarkim naudojama su senesniais USB token’ais).

Firefox Screenshots servisas daugiau neleis patalpinti naujų ekrano nuotraukų. Senas kol kas galima eksportuoti, kol serveris bus išjungtas.

Emoji 11 palaikymas 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *