Windows 10 May 2019 Update oficialiai išleistas [LT]

Vakar paskelbta apie 1903 versijos (May 2019 Update) oficialų išleidimą. Jau galima parsisiųsti ISO iš https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10. ISO leidžią pasirinkti, jei naudoji ne Windows ar pakeiti naršyklės user-agent. Taip pat galima parsisiųsti ISO su Media Creation Tool.

Įdiegus ISO yra įrašoma 18362.30 versija (ta pati, kokia buvo pateikiama Preview Release šakai). Įdomu, kad naudojamas naujas šviesesnis darbastalio paveiksliukas, kuris buvo pristatytas su šviesia tema. Prijungus internetą parsiunčiami atnaujinimai ir versija pasikelia iki 18362.116 (gegužės Cumulative Update versija). Oficialus šios versijos palaikymo terminas (18 mėnesių) prasideda būtent nuo 2019.05.21 dienos.

Dar ne visos testavimo metu atrastos klaidos pataisytos. Šiame sąraše galima rasti kokios problemos dar taisomos, o kas jau sutvarkyta: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-1903

Mano sudarytas visų įdomesnių 1903 pokyčių sąrašas.

Vakar paskelbtas Tech Community blog’o įrašas su naujovėmis IT profesionalams.

Taip pat straipsnis apie Windows Update for Business pokyčius. Ypatingai apie SAC-T šakos panaikinimą ir laikinai 1903 atnaujinimams pridedamo 60 dienų atidėjimą (prie įprasto 30 dienų). Tai yra vienkartinis papildomas atidėjimas visiems, kas dar naudoja SAC-T šaką. Šis pokytis sukėlė šiek tiek nepasitenkinimo, nes dabar darosi sudėtingiau sukonfigūruoti tik vieną didelį atnaujinimą per metus.

WSUS irgi jau atsirado 1903 versija ir šį kartą iškart pateikiamos atskiros x86 ir x64 versijos (su 1809 teko palaukti kelias savaites). Kartu atsirado ir arm64 versijos atnaujinimas.

Tiesa, turimam kompiuteryje su 1809 darant Check for updates dar neranda šio atnaujinimo. Gal namų vartotojams dar nepaleido ar paleis artimiausiom dienom. O gal tiesiog koks nors patikrinimas nepraeina, neatitinka dar reikalavimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *