Mozilla Firefox 56.0 [LT]

Išleista 56 versija. Tai paskutinė versija prieš didelį atnaujinimą lapkritį, kuriame bus atsisakyta senos papildinių sistemos. Šio versijos naujovės:

 • Firefox Screenshots – įrankių juostoje atsirado nauja ikona su žirklėmis. Ši funkcija leidžia padaryt pasirinktos puslapio dalies nuotrauką (renkantis plotą galima prasukti puslapį, todėl galima nufotografuoti ir ilgą puslapį), padaryta nuotrauką galima saugoti kompiuteryje arba įkelt į Mozillos internetinę talpyklą, kur atvaizdas bus saugomas 14 dienų. Egzistuoja nemažai add-onų atliekančių panašias funkcijas. Bet dabar ši funkcija bus integruota. Aišku, tai ne pirmas kartas, kai kas nors integruojama, bet vėliau išmetama nepasiteisinus lūkesčiams dėl naudojimo. Klausimas ar Screenshots funkcija pakeis paprastą Print Screen ar kitus įrankius.
 • JAV vartotojams pristatyta automatinio adreso įrašymo formose opcija (matyt ES turi griežtesnes taisykles);
 • Pertvarkytas nustatymų langas daugumą nustatymų sudedant į vieną General langą atsisakant atskirų skirtukų. Dabar General lange yra skirtukų, atnaujinimų, greitaveikos, šriftų, kalbos, aplikacijų nustatymai. Atskiras langas paliktas paieškai, taip pat saugumo ir privatumo nustatymams. Bei atskiras langas skirtas Firefox paskyrai. Taip pat nustatymų lange veikia paieška.
 • Jeigu foniniam skirtuke atidaromas puslapis su video ar garso turiniu, jis nebus paleidžiamas, kol nebus pereita į tą skirtuką. Pvz. naršant Youtube puslapyje galima atidarinėti kitus video įrašus fone ir jie nebus iškart paleidžiami (tokiam skirtuke rodoma maža “play” ikona). Patogus dalykas, nes dažnai ką nors žiūrint pamatai kitą video šone ir tuomet reikia stabdyt esamą, atidaryti fone kitą ir tada eiti į tą skirtuką, kad sustabdyt ir grįžti prie pirmo. Arba tiesiog norint atidaryt daug įrašų vienu metu ir iš eilės juos peržiūrėti. Atrodo toks pat naudingas dalykas kaip ir anksčiau atsiradęs “mute” mygtukas šalia uždarymo kryžiuko.
 • Pagerintas Send Tabs funkcionalumas iOS ir Android versijose. Taip pat nusiųstus puslapius galima atidaryti ir be Firefox paskyros.
 • Safe Browsing apsaugos versija pakelta iki 4;
 • Atnaujinimų dydis sumažintas 20%;
 • Pagerintas saugumas tikrinant parsiųstus failus.

Žinomos problemos:

 • Neveikia garsas naršyklėje dirbant Remote Desktop Connection lange Windows sistemoje. Turi būti pataisyta vėliau.
 • 64-bitų versija gali nulūžinėti dėl Lenovo OneKey Theather programinės įrangos. Sprendimas siūlomas tik naudoti 32-bitų versiją.
 • Kažkodėl nustojo rodyt AdBlock kontekstinį meniu, kai spaudi ant paveiksliukų ar pan.

Tuo pačiu metu jau sklinda informacija apie naujoves 57 versijoje, kuri turi atsirasti lapkričio 14 dieną. Be perėjimo prie WebExtensions ir senų add-onų nužudymo, žadamas naujas Quantum varikliukas, kuris turi dar labiau pagerint greitaveiką išnaudojant visus sistemos resursus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *