Microsoft 365 Naujienos – Kovo 28, 2019 [LT]

Announcing the public preview of Windows Virtual Desktop
Praeitą savaitę Microsoft paskelbė, kad rudenį pristatyta Windows Virtual Desktop paslauga pereina į viešo “preview” stadiją. Tiesa, kol kas duomenys bus saugomi tik JAV duomenų centruose. WVD leidžia darbo vietas perkelti į Azure debesį ir taip konsoliduoti priežiūrą, geriau išnaudoti resursus. Microsoft tai vadina desktop-as-a-service (DaaS). Iš esmės tai VDI debesų terpėje. Įdomiausia, kad naudojant Windows 7 virtualias mašinas bus taikomas nemokamas Extended Security Updates (ESU) palaikymas iki 2023 metų. Vartotojams besijungiantiems prie virtualių darbastalių nereikės papildomų licencijų, jei jie naudoja Microsoft 365 F1/E3/E5, Windows 10 Enterprise E3/E5 ar WDA.

Detecting Account Breaches in Cloud App Security
Microsoft Cloud App Security (MCAS) turi daug įrankių saugumui užtikrinti, stebėti ir reaguoti į grėsmes. Tony Akers šiame straipsnyje dalinasi kokias MCAS politikas galima sukurti ar patobulinti norint stebėti neaiškius prisijungimus, gauti pranešimus apie juos paštu, blokuoti prisijungimus iš tam tikrų šalių ir pan.

Announcing Microsoft Defender ATP for Mac
Nuo šiol Windows Defender Secutiry Center galės gauti informaciją ir iš Mac kompiuterių, kur galima įdiegti Microsoft Defender ATP programą. Tokiu būdu centralizuotai galima bus matyti ir valdyti ne tik Windows stočių saugumo būklę.

Live events now generally available in Microsoft Teams
Prieš kelias dienas paskelbta apie Live Events oficialų pasiekiamumą Teams, o taip pat Yammer bei Stream sistemose. Live Events veikia Stream pagrindu. Teams ir Yammer leidžia patogiai sukurti įvykį, išsiųsti priminimus. Turėtų leisti panaudoti turimą web kamerą kaip Skype Broadcast, bet Stream leidžia prijungt ir profesionalią transliavimo ir kodavimo įrangą, turėti kelias kameras. Tokią gyvą transliaciją gali stebėti iki 10 tūkstančių žiūrovų. Jie gali uždavinėti klausimus Q&A lange. Transliacijos trukmė iki 4 val.

Question Time: What are your plans for Microsoft 365 Certification in 2019?
Keli Microsoft sistemų profesionalai atsakinėja į klausimus apie pasikeitusį Microsoft 365 sertifikavimą (vietoj produktų yra sertifikuojamos tam tikros rolės) ir kokius sertifikatus jie planuoja gauti.

Mail flow insights (wave 2)
Balandį Security & Compliance centre Mail flow > Dashboard lange turėtų atsirasti papildomos įžvalgos: atnaujintas Mail flow žemėlapis, domenų būklė, SMTP Auth ir kiti.

Getting started with Azure Monitor Dynamic Thresholds
Stebint sistemas Azure debesyje (arba prižiūrint vietines sistemas su Azure Monitor) galima kurti dinamiškus pranešimus, kurie prisitaiko prie serverio veikimo ir adaptuojasi. Galima nustatyt jautrumą anomalijų aptikimui, nepranešti, jei įvykiai pasikartoja retai ir pan.

New Outlook for iOS and Android General App Configuration
Intune leidžia keisti tam tikrus Outlook iOS ir Android sistemose nustatymus, kaip Focused Inbox, kontaktų sinchronizaciją ir pan. Administratorius taip pat gali leisti ar ne pakeisti nustatymus vartotojui.

Step-By-Step: Enabling Custom Role Based Access Control in Azure
Žingsnis po žingsnio paaiškinama kaip Azure sukurti nestandartines prieigos roles ir jas pritaikyti.

Use Microsoft Cloud App Security to apply Azure Information Protection labels in the cloud
Labai detalus gidas kaip galima panaudoti MCAS pritaikant AIP žymas aptiktiems dokumentams debesyje, aptikti jautrią informaciją, taikyti blokavimo parsiųsti ar įkelti kritinius dokumentus politikas.

New Ways to Manage Teams Apps & Integrations for Your Organization
Kelių savaičių bėgyje Teams admin centre atsiras naujas Teams apps meniu, kur galima bus nustatyti kokios aplikacijos leidžiamos visoje organizacijoje ar atskiriems vartotojams, galima bus prikabint tam tikras aplikacijas vartotojų šoninėje panelėje ir More apps meniu. Politikos gali būti taikomos visai organizacijai ir atskiriems vartotojams. Savo kūrėjams galima bus leisti įkelti kuriamas aplikacijas testavimui (“side loading”).

How to prepare an Azure Information Protection “Cloud Exit”
Jeigu kažkam reikia turėti tokios procedūros planą arba iš tikrųjų reikia palikti MS debesų platformą, pateikiama informacija kokiu būdu galima atšifruoti AIP apsaugotus dokumentus arba migruoti šifravimo raktą į vietinį AD RMS servisą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.