Top 10 Best games (v2017) [LT]

Kaip įprasta metų gale pateikiu atnaujintą mano visų laikų mėgstamiausių žaidimų sąrašą. Nors Top 10 labai nepasikeitė, bet žaistų žaidimų sąrašas vis auga. Šį kartą išbandžiau Pub Meeple sukurtą žaidimų reitingavimo sistemą, kurį duoda kelis žaidimus iš sąrašo ir reikia pasirinkt kuris tau iš dviejų labiau patinka. Tokiu būdu sudaromas visas sąrašas. Šiemet sąrašą sudarė 91 žaidimas. Galbūt kitais metais galėsiu daryti Top 100 🙂


10. Santiago de Cuba (naujiena) – šį žaidimą žaidžiu gal jau 5 metus, bet tik neseniai supratau, kaip iš tikrųjų jis man patinka ir jis sugebėjo pirmą kartą pakilti iki Top 10. Paprastas euro stiliaus žaidimas, kur visą laiką reikia priimt sprendimus “ar padaryt geriau sau ar blogiau oponentui” 🙂


9. Cacao (+1) – praeitais metais jis nukrito vienu laipteliu. Šiemet gi grįžta į 9 poziciją. Pagrinde dėl papildymų pasirodžiusių Yucata sistemoje, kurie leidžia įpusti šiek tiek naujo gyvenimo į šį paprastą, bet mielą euro žaidimą.


8. Guildhall (new) – naujas žaidimas, kurį atradau šiemet, bet jau spėjęs užsitarnaut vietą dešimtuke. Unikalus ir įdomus kortų žaidimas su interakcija tarp žaidėjų ir dažnai netikėta pabaiga.


7. Carcassonne (-3) – sena klasika mano sąraše. Šiek tiek nukrito, nes mažokai jį žaidžiau paskutiniu metu, bet pamenu paskutinį žaidimą, kai pavyko išplėšti pergalę dėka didelio taškų skaičiaus už fermas 🙂


6. Ticket to Ride (-) – nepasikeitusi vieta tik įrodo, kad šis žaidimas visada turės vietą mano kolekcijoje ir bus gana aukštai sąraše. Vienas geriausių “gateway” tipo žaidimų, kuris pavergia naujus žaidėjus ir atveria akis į platų naujų stalo žaidimų pasaulį.


5. Small World (-1) – šiemet neteko jo žaisti (nebent kompiuteryje kartą ar du). Kritimas minimalus. Vis tiek labai mėgstu šitą konfrontacinį žaidimą. O labiausiai jame mane turbūt traukia neaprėpiamas skaičius rasių ir galių kombinacijų.


4. Tokaido (-1) – šiek tiek nukrito, vėlgi, neteko jo daug pažaisti, bet atrodo kritimas yra labiau dėl pakeitimų aukščiau sąraše. Vis dar labai geras, ramus, beveik meditacinis žaidimas, bet su galimybe pakonkuruot su kitais žaidėjais.


3. 7 Wonders (+4) – sunku paaiškint tokį staigų šuolį, bet turint omeny papildymus, jaučiu, kad šis žaidimas vis dar turi daug ką pasiūlyt.


2. Thunderstone (-1) – tai atsitiko 🙂 Thunderstone užleido karūną. Antra vieta yra vis dar gana aukšta ir tiesą pasakius sunkiai galėčiau pasirinkti tarp pirmos ir antros vietos žaidimo, bet šį kartą sėkmė nusišypsojo kitam. Thuderstone yra vis dar mėgstamiausias mano kaladės konstravimo žaidimas.


1. Firenze (+4) – dar vienas didelis šuolis į viršūnę. Žaidžiu šį žaidimą vėl ir vėl ir jaučiu, kad jis yra tiesiog nuostabus. Nors ir labai mėgstu kaladės konstravimo žaidimus, bet šis euro stiliaus žaidimas tiesiog yra geriausias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *