Stalo žaidimų media Lietuvoj [LT]

Jau esu rašęs apie stalo žaidimų parduotuves. Bei užsiminiau apie Rikio klubą. Kadaise rašiau apie mano žiūrimus Youtube kanalus apie stalo žaidimus. Bet norisi vienoje vietoje paminėti visus lietuviškus kanalus, blogus. Nes nuo šito prasidėjo ir šis mano puslapis. Prieš daug metų pradėjau žiūrėt Dice Tower kanalą, tuo pat metu suradau Vilniuje esančias parduotuves bei kelis blogus, kur žmonės dalinosi savo žiniomis ir įspūdžiais. Neseniai Rikis pradėjo Žaismo DNR kanale platinti savo video apie stalo/miniatiūrų žaidimus, pastebėjau dar kelis kanalus, taigi stalo žaidimų “media” mūsų šalyje plečiasi, kas yra smagu. Gal kada nors ir Lietuvoje bus vienas ar keli populiarūs kanalai/puslapiai apie stalo žaidimus.

Blog’ai (dienoraščiai):

Rikio blogas – kaip minėjau anksčiau, Rikis neseniai atsinaujino savo el. parduotuvę, kur taip pat atsirado ir blogas. Aišku, ne taip dažnai jame kažkas skelbiama, o kartais tai yra kaip papildoma reklama jų parduodamiems žaidimams, bet vis geriau negu nieko 🙂 Gal su laiku ten atsiras daugiau įdomesnių įrašų, straipsnių, naujienų. Rikis taip pat turi labai aktyvią facebook paskyrą, kur skelbiamos naujienos, akcijos, renginiai, video.


Stalo žaidimai – tai dienoraštis, kurį pradėjau sekti labai seniai, bet deja jau kelis metus jame neatsiranda naujų įrašų. Tačiau vis dar yra naudingos informacijos, kaip print ant play medžiaga su lietuviškais vertimais, lietuvišku Ticket to Ride žemėlapiu ir pan.


Exonngames – vėlgi dabar tik kartą metuose ką nors skelbiantis blogas vieno stalo žaidimų bei miniatiūrų ir RPG žaidimų mėgėjo. Tikriausiai ir noras išblėso ir šeima, darbas ir kiti dalykai atima laiką, bet vis dar stebiu ir laukiu ko nors naujo.

Youtube video kanalai:

Rikis turi ir savo Youtube kanalą, bet kol kas jame yra tik keli seni žaidimų išpakavimo video. Ne visi vaizdo įrašai iš facebook paskyros atsiranda šiame kanale, bei kažkodėl jame nėra įrašų paskelbtų Žaismo DNR kanale (gal buvo toks susitarimas tarp jų).


Žaidimų Karalius – neseniai aptikau tokio pat pavadinimo internetinę stalo žaidimų parduotuvę. Bet dar prieš tai nustebau Youtube pastebėjęs lietuviškus vaizdo įrašus apie žaidimus. Kol kas jų labai nedaug ir jie labai trumpi, informaciniai, tai nėra pilnos apžvalgos. Labiau yra pasakojama apie tai iš ko žaidimas susideda ir kaip maždaug jis žaidžiamas. Vėlgi, tikiuosi pamatyt daugiau video iš Karaliaus (ar visgi Karalienės 🙂 ).


Modernus Hobis – visiškai šviežias kanalas ir kaip suprantu anksčiau paminėtos parduotuvės draugas. Kol kas pateikta tik viena apžvalga, bet pakankamai ilga. Paaiškinama ir žaidimo eiga, pateikiamos įžvalgos apie žaidimo eigą, sudėtingumą, kam jis gali tikti ar netikti. Stilius toks, jaunatviškas 🙂 Smagu, kad kažkas Lietuvoj bando daryti vaizdo apžvalgas.

Naršant Youtube mačiau ir daugiau pavienių ar senokų video iš Lietuvos apie stalo žaidimus. Bet kol kas nieko daugiau pastovesnio. Visgi tai reikalauja ir nemažai laiko (filmavimas, montavimas) ir kažkokio atsako. O kai niekas nežiūri ir nekomentuoja, noras kažką daryt greit pradingsta.

4 thoughts to “Stalo žaidimų media Lietuvoj [LT]”

    1. Jo, informacijos nemažai, bet jau virš metų panašu pritilęs. Apskritai iš visų mano išvardintų tik Rikis dar kažką rašo. Kiti arba daug metų nieko neskelbė arba išvis puslapių nėra. Youtube kanalai irgi neaktyvūs.

  1. Mažai kas dabar aprašinėja įspūdžius, kurie iškyla žaidžiant žaidimus. Daugiausiai informacijos gal šiuo metu Facebook stalo žaidimų grupėse. Apskritai, viskas keliasi į Facebook platybes – gal ten patogiau bendrauti ir keisis informacija bei žiniomis.

    1. Galbūt. Įvedus “stalo žaidimai facebook” Google duoda kažkiek rezultatų, bet pastebėjau, kad dažniau ten kalbama apie mainus ir pardavimus. Tos pačios parduotuvės turi facebook puslapius kurios tarnauja kaip papildoma vitrina, kartais kokie nors renginiai skelbiami ar pan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *