Spalio 20 dieną buvo oficialiai paskelbta Windows 10 October 2020 Update versija. Kurios numeris yra 20H2. Kitaip nei praeitais metais vėl naudojamas “October” pavadinime, tačiau nuo šiol atsisakoma įprastos versijos numeracijos ir šis atnaujinimas nebus vadinamas 2009. Nuo šiol visi atnaujinimai bus vadinami 2xH1 (pirma metų pusė – pavasaris) ir 2xH2 (antra pusė – ruduo). Microsoft nori padaryt versijavimą labiau suprantamą. Iš dalies galima sutikti. Prieš tai naudojami skaičiai buvo kiek painoki. Pvz. naudojamas 1903, kai May 2019 Update buvo išleistas gegužę, o ne kovo mėnesį. O kartu ir 2004 panaudojimas vietoj 2003 šiais metais norint išvengt paralelių su 2003 Office ar Windows Server produktais. Aišku, tik iš skaitmenų sudarytą versiją buvo daug paprasčiau rašyt ir vizualiai palygint, bet matyt teks priprasti. Taipogi kaip ir praeitais metais 20H2 versija turės specialų Enablement Package atnaujinimą skirtą 2004 versijai. Šis mažas atnaujinimas įsirašo labai greitai kaip paprastas mėnesio atnaujinimas ir tik įjungia iki šiol išjungtas naujas funkcijas, kurios jau buvo įdiegtos su įprastu mėnesiniu atnaujinimu rugsėjį. Kol kas šis atnaujinimo mechanizmas buvo naudojamas tik su rudens versijomis. Nežinia ar kada nors jis bus pritaikytas ir pavasario leidimams.
Taigi, 2020 metų spalio 20 paskelbtos 20H2 versijos galutinis build’as yra 19042.508. Tokia pati versija gaunama įdiegus Windows 10 iš jau prieinamo ISO atvaizdo. Tačiau šis build’as buvo išleistas dar rugsėjo 18. Nuo tos dienos buvo išleisti dar keli atnaujinimai versiją pakeliant iki 19042.572. O prieš kelias dienas Beta kanalui buvo išleistas bandomasis 19042.608 build’as. Tačiau oficiali atnaujinimo išleidimo data yra būtent spalio 20 ir nuo jos yra skaičiuojamas palaikymo terminas (30 mėnesių Enterprise ir Education versijoms ir 18 mėnesių kitoms).
Apie naujoves kaip įprasta kalbama eiliniame “What’s new for IT Pros” straipsnyje skirtame 20H2 versijai. Žemiau išvardinti įdomiausi atnaujinimai:
Start meniu programų ikonos nuo šiol visos turės vienodą šiek tiek permatomą plytelės foną vietoj dažniausiai naudojamos pasirinkto akcento spalvos. Tokių būdų aplikacijų ikonos labiau susilies su Start meniu spalva.
Alt-Tab leidžia persijungti ne tik tarp aktyvių aplikacijų bet ir tarp tuo metu atidarytų puslapių Edge naršyklėje.
Prikabinus puslapį prie užduočių juostos (pin to taskbar) galima greitai pamatyt visus atidarytus skirtukus su šiuo puslapiu visose Edge naršyklės languose paspaudus ant prikabinto puslapio ikonos. Tuomet parodomas visų atidarytų puslapių “preview” ir galima paspausti ant reikiamo langelio.
Tarp kitko, 20H2 yra pirmoji Windows 10 versija, kurioje naujasis Edge (Chromium pagrindu) bus įdiegtas standartiškai vietoj senos Edge (Legacy) versijos.
Pranešimai apie gautas žinutes, laiškus ir kitus įvykius dabar turės pranešančios aplikacijos ikoną viršutiniame kairiajame kampe, kas leis lengviau identifikuoti iš kur ateina pranešimas. Taip pat išjungtas Focus Assist pranešimas sakantis, kad Focus Assist yra įjungta (kai tai daroma automatiškai ar rankiniu būdu).
Diegiant Windows 10 naujai ir susiejant su Microsoft paskyra užduočių juostoje prikabintos aplikacijos priklausys nuo vartotojo turimų įrenginių ir paslaugų. Tarkim turint susietą Android telefoną užduočių juostoje bus automatiškai prikabinta Your Phone programa, o turint Xbox Live prenumeratą – Xbox aplikacija.
Settings > System > About lange pridėti Copy mygtukai leidžiantys lengvai nukopijuoti sisteminę informaciją.
Šioje versijoje kitaip nei anksčiau atjungus klaviatūra 2-in-1 kompiuteryje nebus rodomas pranešimas klausiantis ar persijungt į planšetės režimą. Bus persijungiama iškart automatiškai. Tai galima pakeist nustatymuose. Taip pat kompiuteriuose be lietimo ekrano nebus rodomas planšetės režimo greitasis nustatymas. Galiausiai naujai įjungus kompiuterį bus automatiškai įjungiamas paskutinis naudotas režimas (bet priklausomai nuo to ar prijungta klaviatūra).
Išplėstiniuose vaizdo nustatymuose galima nustatyt reikiamą ekrano atsinaujinimo dažnį (refresh rate).
MDM politikos leidžia valdyti lokalius vartotojus ir grupes valdomoje Windows 10 mašinoje kaip tai leidžia grupinės politikos.
Windows Autopilot palaiko HoloLens 2 įrenginius.
Galima naudoti Autopilot su įrenginiais valdomais su ConfigMgr (co-management). Taip pat ConfigMgr task sequences gali būti panaudoti ESP fazėje. Microsoft Endpoint Management konsolė leis matyti Autopilot diegimų būseną.
Microsoft Defender Application Guard prieš tai galėjo apsaugoti Edge naršyklę. Dabar ir Office aplikacijos gali būti paleistos izoliuotame konteineryje apsaugant sistemą atidarant užkrėstus dokumentus.
Naujausias mėnesinis apjungtas atnaujinimas (Latest Cumulative Update) nuo šios versijos bus sujungiamas su SSU (Servicing Stack Update) ir sistemai bus teikiamas vienas mėnesinis atnaujinimas vietoj dviejų.
Windows Hello gali panaudot virtualizacija grįstą duomenų apsaugą saugojant biometrinę prisijungimo informaciją (kažkas panašaus į Credential Guard, tik šį kartą piršto atspaudams ir veido atvaizdams).
Parsiuntimai atnaujinimų dalių iš kitų tinklo klientų (peers) sustabdomi kai naudojamas VPN.
Ateityje užduočių juostoje turi atsirasti Meet Now in Skype mygtukas (ši anksčiau pristatyta paslauga leidžia greitai sukurti iki 24 valandų trunkantį nemokamą vaizdo skambutį su pažįstamais nepriklausomai nuo to ar jie turi Skype paskyras).
One thought to “Windows 10 October 2020 Update (20H2) [LT]”