Microsoft 365 Naujienos – Lapkričio 15, 2020 [LT]

Teams susitikimų įrašus galima saugoti OneDrive
Spalio pabaigoje tapo įmanoma pakeisti numatytą susitikimų vaizdo įrašų saugojimo vietą iš Stream į OneDrive for Business. Kol kas tai galima padaryti tik su PowerShell komanda. Tiesa, kanalo susitikimų įrašai iš tikrųjų saugomi SharePoint saito bibliotekoje. Kai toks įrašas yra apdorotas šiuo metu nėra atsiunčiamas laiškas apie tai (Stream atveju tai buvo daroma). Taip pat kol kas tik nauji įrašai saugomi OneDrive, bet ateityje turi atsirasti galimybė ir esamus įrašus perkelti iš Stream.

Pašto adresai su pliusų jau prieinami
Ignite metu pristatyta galimybė turėti pašto adresus su pliusu jau prieinama ir gali būti įjungta su PowerShell komanda.

Teams perspėjimai naudos Windows 10 sąsają
Lapkričio viduryje Teams naudotojus turi pasiekti naujas nustatymas leidžiantis Teams perspėjimus apie žinutes rodyti naudojant Windows sąsają (Windows native notifications) vietoj Teams įprasto iššokančio langelio. Vis dar bus įmanoma atrašyti iškart iššokusiame langelyje. Tokie perspėjimai kitaip nei dabar bus nukreipiami į Action Center panelę ir juos galima bus pamatyti ten, jei nespėjote sureaguoti kol langelis buvo rodomas.

Patobulintas “Password Spray” atakų aptikimas
Azure AD Identity Protection komanda parodo kokiu būdu jie patobulino “password spray” atakų aptikimą koreliuojant didžiulius kiekius prisijungimų duomenų ir randant pasikartojančius slaptažodžių šifrus (hashes). Naudojant šią technika yra rodomi perspėjimai apie tokio tipo atakas Azure konsolėje.

Busima Teams integracija su Salesforce
Skelbiama apie integracijos su Salesforce projekto pilotą. Tai leis Teams kanale dalintis informacija iš šios sistemos patogiai atvaizduojant duomenis su galimybė prikabinti Salesforce informaciją kaip skirtukus komandoje ar aptarinėti tokius objektus Teams pokalbyje.

Naujos labiausiai pažeidžiamų kompiuterių ataskaitos
Microsoft Defender for Endpoint konsolėje atsirado naujos ataskaitos (kol kas preview). Jos parodo sąrašą visų pažeidžiamų kompiuterių, aptiktų pažeidžiamumų amžių, kritiškumą. Galima matyti pasiskirstymą pagal operacines sistemas ar Windows 10 versijas.

Teams būsenos trukmės nustatymas ir pranešimas apie susitikimo pabaigą
Lapkritį Teams vartotojus turi pasiekti du atnaujinimai. Vienas leis nustatyt kiek turi galioti nustatytą būseną (tarkim Do Not Disturb) ir po kiek laiko turi automatiškai atsistatyt į Online. Kitas atnaujinimas rodys pranešimą lango viršuje perspėjant kiek liko laiko iki vykstančio susitikimo pabaigos taip padedant valdyt laiką.

Keičiamas automatinio laiškų į išorę persiuntimo standartinis nustatymas
Šią savaitę Microsoft keičia automatinio laiškų persiuntimo į išorę politikos nustatymą į išjungtą būseną (prieš tai automatinė reikšmė buvo On). Administratoriai turėjo gauti perspėjimus ir pakeisti automatinę reikšmę į kitą pasirinktą, jei jie norėjo išvengti politikos pakeitimo (tarkim nustatyt į On, jei norima toliau leisti automatinį laiškų persiuntimą į išorę). Tokiu būdu MS bando labiau apsaugoti organizacijas nuo duomenų nutekėjimo kai įsilaužėliai arba patys vartotojai sukuria persiuntimo taisykles dėžutėse.

Teams Displays pilnai prieinama
Paskelbta apie viešą galutinę Teams Displays įrenginių (o kartu ir specialios Teams versijos skirtos jiems) prieinamumą. Šitie įrenginiai veikia kaip asmeniniai asistentai rodant specialiai atvaizduojamą informaciją iš Teams, kalendoriaus įvykius, skaidres pristatymo metu ir daugiau.

Continuous Access Evaluation leidžia greitai atjungti vartotojų prieigą
Prieš tai CAE kaip preview buvo prieinamas organizacijoms be Conditional Access politikų. Dabar gi preview testavimas praplečiamas ir tiems kas turi CA taisykles. Continuous Access Evaluation gali iškart apriboti prieigą prie Exchange, Teams ir SharePoint paslaugų, jei klientas neatitinka tam tikrų CA reikalavimų (arba kai paskyra blokuojama, anuliuojamas slaptažodis). Ateityje turi būti palaikomos ir Azure bei Dynamics paslaugos. Šiai funkcijai reikalingos Azure AD Premium licencijos.

Project ir Roadmap aplikacijos Teams programoje
Teams komanda skelbia apie Project ir Roadmap aplikacijų prieinamumą Teams terpėje. Šios aplikacijos leidžia pilnai integruoti Project ir Roadmap funkcionalumą, matyti projektus bei kurti naujus, valdyti užduotis ir pan.

Priminimas apie senų Azure AD Connect versijų palaikymo nutraukimą
Pirmą kartą pranešus dar šių metų sausį nuo lapkričio 1 dienos Microsoft įveda apribojimus ir oficialiai nepalaiko senesnių nei 18 mėnesių Azure AD Connect versijų. Nors jos tikriausiai dar kurį laiką galės prisijungt ir sinchronizuoti duomenis, bet esant klaidoms nebus galima gauti palaikymo iš Microsoft. Tokios versijos taip pat negaus saugumo ir greitaveikos pataisymų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *