Windows 10 Insider Preview – Build 17661 [LT]

Jau nieko nestebina, kai kitą dieną po oficialaus didelio atnaujinimo išleidimo pasirodo kitas Insider build’as. Tuo labiau, kad MS reikia tik pakeist Skip Ahead šakos build’ų šaką į Insider Preview ir įprasti testuotojai jau gauna naujausius build’us. Taigi, prieš kelias dienas pasirodė 17661. Iškart pastebėjau vieną problemytę. Neveikia “Free up space now”. Tiesiog rodo tuščią langą, neskaičiuoja kiek kas užima vietos ir pan. Atlaisvint vietą po naujo build’o įrašymo galima nuėjus į apačią lango “How we free up space automatically” arba panaudojus klasikinį Disk Cleanup. Tarp žinomų problemų nemačiau. Pranešiau Feedback programoj, tikiuosi greit pataisys. Deja, nors Skip Ahead ir pavirto Fast šaka, bet MS vis dar žaidžia slėpynių su Sets funkcija ir ją duoda išbandyt tik daliais vartotojų (į kurią vėl nepatekau).. Kas gi dar naujo šiame build’e:

 • Screen Sketch, kuri anksčiau buvo Ink Workspace (piešimo su rašikliu panelė) dalimi, patapo atskira UWP aplikacija, kuri atsinaujins kaip kitos Store aplikacijos, turės atskirą langą ją paleidus (taip pat pasiekiama su Alt + Tab kombinacija). Iš esmės tai turintis daugiau funkcijų, liniuotę ir galimybę nukopijuot ne tik stačiakampį plotą Snipping Tool pakaitalas. Tiesa, sena aplikacija niekur nedingsta. Kitas būdas padaryt ekrano ar jo dalies nuotrauką greitai yra panaudojus Win + Shift + S trumpinį, kurį paspaudus iškart rodomas nuotraukos darymo režimas, o pasirinkus plotą parodomas Action Center pranešimas, ant kurio paspaudus atsidaro Screen Sketch aplikacija. Taip pat nuotraukos darymo režimą galima aktyvuoti paspaudus rašiklio galinį mygtuką. Arba galima priskirt šią funkciją Print Screen mygtukui Settings > Ease of Access > Keyboard nustatymuose. Action Center panelėje taip pat atsirado naujas Screen snip mygtukas. Nors man asmeniškai ir užteko Snipping Tool, bet gal vartotojams bus paprasčiau padaryt ekrano nuotrauką taip nei prisimint programos pavadinimą.
 • Akrilinis permatomumo efektas pridėtas ir TaskView (Timeline) lange;
 • Windows Defender Security Center pervadintas į tiesiog Windows Security. Manau, kad taip tinka. Windows Defender kvepia labai senais laikais, kai tai buvo ne toks jau ir geras saugumo įrankis. Tuo labiau, kad dabar Windows Security apima labai daug įvairių saugumo nustatymų ir funkcijų.
 • Focus assist (trukdančių pranešimų išjungimas) įsijungs automatiškai žaidžiant pilno ekrano žaidimus. Tai galima atjungti Focus assist nustatymuose (System > Focus assist). Šiek tiek kurjoziška, kaip MS iš pradžių pagamino tokią triukšmingą operacinę sistemą, o dabar kaip naujovę pristato tų pranešimų nutildinimo opciją 🙂 Man atrodo nereikšminių pranešimų trumpas parodymas “balloon popup” tipo langelyje Windows 7 sistemoje buvo labiau elegantiškas nei Action Centro užkimšimas pranešimais dėl bet kokio menkniekio (kaip draiverio diegimas, antivirusinės aprašų senumas įjungus kompiuterį po ilgo tarpo, OneDrive ir Office brukimas ir pan.).
 • Device properties nuorodos garso nustatymuose dabar atsidaro Settings lange (migruota iš Win32 tipo meniu). Tiesa, Advanced device properties vis dar atsidaro seno tipo meniu languose.
 • Anksčiau pristatyto HEIF nuotraukų formato paveiksliukus dabar galima apsukti tiesiog File Explorer lange, redaguoti jų meta duomenis (kaip “Date taken”). Pasukimo meniu punktai yra kontekstiniame nuotraukos meniu paspaudus ant jos dešiniu pelės mygtuku, o metaduomenys pasiekiami Properties > Details lange.
 • Darant švarią instaliaciją ar PC Refresh nuo šiol OOBE (Out of Box Experience) vedlys taip pat klaus apie Acitivity History Sync įjungimą. Šis nustatymas leidžia Timeline turėti daugiau istorijos (iki 30 dienų). Aišku, tam reikia prijungti MS paskyrą, lokalios paskyros neužtenka. Matyt diegimo metu bus jau ne 6, bet 7 langai su klausimais (privatumas ir t.t.).
 • Pen & Windows Ink Settings lange atsirado nustatymas leidžiantis rašiklį naudoti kaip pelytę, o ne puslapių prasukimui ar judinimui.

Žinomos problemos:

 • File Explorer gali nulūžti dėl tam tikrų Action Center pranešimų;
 • Gali nustoti veikti VPN;
 • Pažadinus kompiuterį iš miego (“sleep”) gali būti trumpam parodytas darbastalis prieš įjungiant Lock ekraną (šią klaidą matau jau nuo kelių mėnesių Skip Ahead versijų..);
 • Įdiegiant šį build’ą gali ilgai užtrukti būsenoje Preparing to install 80-100%. Siūloma tiesiog laukti ir po maždaug 30 minučių turėtų prasitęst instaliacija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *