Windows 10 April 2018 Update jau platinamas [LT]

Taigi, po oficialaus išleidimo balandžio 30 daugelis vartotojų jau gali gauti naujausią Windows 10 atnaujinimą jau šiandien. Nors plačiai jis bus siūlomas visiems vartotojams tik nuo gegužės 8 dienos. Bet jau spėjau šį atnaujinimą įrašyt keliuose kompiuteriuose tiesiog nuėjus į Settings > Update & Security ir paspaudus Check for updates.

Vienas kompiuteris yra žiemą tėvams pirktas Asus Vivo nešiojamas kompiuteris. Gana naujas, bet su silpnoku Celeron procesoriumi (tiesa, aišku su SSD, kas daro jį pakankamai guviu). Kitas yra gana senokas Asus nešiojamas su senu Dual Core Pentium ir lėtu lėtu HDD. Aišku, kad naujesniam įsirašė greičiau, bet pradedu suprasti iš kur Microsoft ima statistiką, pagal kurią vidutiniškai CU atnaujinimas įsirašė per 80, o FCU per 50 minučių. Darbe su galingesniais 7 kartos i3 procesoriais įsirašo per 10-15 minučių (aišku ten ir siunčiasi iš vidiniam tinkle esančio WSUS serverio) taigi esu šiek tiek išlepintas tokiais greičiais. Man rodos su parsiuntimu Vivo užtruko apie 1,5 val. Aišku kompiuteris silpnokas, bet ne toks jau ir lėtas. Dar galima toliau optimizuoti atnaujinimo procesą. Tarkim sumažint stadijų skaičių (initializing, preparing to install, downloading, installing, tada perkrovimas ir vėl installing ir t.t.).

Senam nešiojamam pirmas kartas buvo nesėkmingas ir kažkuriuo momentu jis pusiau pakibo. Teko išvalyt SoftwareDistribution katalogą ir bandyt iš naujo. Visgi įsirašė. Aišku jame užtruko gal bendrai 3 val. Bet nustebino, kad tas senukas netgi palaiko naujus April 2018 Update grafinius efektus, permatomumus ir pan.

Yra vienas nemalonus dalykas, tai privatumo nustatymų naujovė, kurią matyt MS privertė padaryt visuomenė ir visokios institucijos. Po šio atnaujinimo įdiegimo parodo 6 langus su pasirinkimais (ar nori naudot kalbos atpažinimą, vietovės nustatymą ir pan.), kuriuos jau rinkaisi sistemos diegimo metu. Suprantu, kai to klausiama pirmą kartą. Kam reikėjo to vėl klausti po šio atnaujinimo? Nebent tai skirta kompiuteriams, kurie buvo parduodami su pre-installed operacine sistema. Bet ten irgi paprastai pasileidžia pradinis Setup su tais pačiais pasirinkimais. Žodžiu teks papildomas instrukcijas darbe ruošti darbuotojams po šio atnaujinimo, nebent jų neparodys Pro versijose. Na ir aišku patogiau būtų kaip anksčiau turėti visus pasirinkimus viename lange.

Kitas pokytis – po to kai paruošiamas atnaujinimas kaip ir Creators Update atveju parodo mėlyną pranešimą vidury ekrano ar nori perkraut ar atidėt. Su FCU bandė gražiau padaryt, kai iššokdavo kaip paprastas Action Center pranešimas kampe. Matyt apsigalvojo.

Tiesa, po atnaujinimo įdiegimo versija visgi yra 17134.1, o ne 17134.5 kaip Insider build’e. Ir daugiau atnaujinimų kol kas neranda.

Jeigu kažkas dar negavo šio atnaujinimo ir nori jį gaut greičiau, galima tai padaryt su Media Creation Tool parsisiuntus jį iš šio puslapio: https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10

Tiesa, greitesnis būdas gauti ISO yra pakeisti naršyklės nustatymą, kad būtų ne Windows sistema (user agent keitimas) ir tuomet šiame puslapyje duoda ISO pasirinkimą. Jeigu reikia US kalbos versijos, reikia rinkti English kalbos versiją (International yra UK).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *