Office 365 Bits – Sausio 30, 2019 [LT]

Nusprendžiau pasidalinti karts nuo karto įdomesnėmis Microsoft/Office 365 naujienomis:

Introducing the new Microsoft 365 security center and Microsoft 365 compliance center
Paskutinės Ignite konferencijos metu pristatytas Microsoft/Office 365 admin centro naujas dizainas ir funkcionalumas pradeda keliauti į tenantus. O prasidės viskas nuo naujų ir atskirų Security ir Compliance centrų. Kadangi organizacijose saugumu ir atitiktimi paprastai užsiima visai skirtingi žmonės, todėl nuspręsta šiuos dalykus išskirti. Nauji centrai pradedami diegi jau dabar, o visus klientus pasieks iki kovo galo.

Azure AD makes sharing and collaboration seamless for any user with any account
Nors OneDrive dar prieš tai pristatė galimybę bendrinti turinį naudojant prisijungimą su laikinu kodu, bet dabar bendrai Azure AD svečiai (“guest user”) galės prisijungti neturint Microsoft ar Azure AD paskyros naudojant OTP (“one time password”), kuris galios 24 val. ir bus siunčiamas į pašto dėžutę. Tokiems vartotojams bus galima taikyti tas pačias Conditional Access ir MFA politikas.

Save your files to the cloud more easily
Tiems, kas plačiai naudoja Office 365 paslaugas ir talpyklas (OneDrive, SPO), tai gera naujiena. Bet dar intensyviai naudojantiems vietines talpyklas gal ir ne tiek (teks mokyti ir raminti vartotojus, vienu žingsniu pailgės dokumento saugojimo procesas). Dokumento saugojimo metu bus iškart siūloma jį saugoti debesies talpyklose.

Use Supervision to monitor email, Microsoft Teams, manage risk, meet regulatory requirement and more
Galbūt ir ne naujas dalykas, bet iki šiol apie šį servisą neteko girdėti. Galimybė stebėti ar yra laikomasi organizacijos taisyklių ar nėra keiksmų pokalbiuose ir laiškuose ir pan. Galima priskirt atsakingus stebėtojus. Office 365 E5 planas jau turi įtraukta šį servisą. E3 planui dar tektų papildomai įsigyti Advanced Compliance papildinį.

Data Loss Prevention – Human error, insider threats and the in-between
Straipsnis ne tik apie tai, bet įdomesnė naujieną kad Microsoft Cloud App Security (MCAS) nuo šiol gali įlįsti į Azure Information Protection apsaugotus ir šifruotus dokumentus ir tokiu būdu vykdyti DLP politikas.

Planner has a new way to create multiple plans per group – MultiPlan!
Planneryje galima priskirti kelis planus vienai Office 365 grupei.

Jira Server Integration for Microsoft Teams
Jau anksčiau buvo paskelbta apie Teams integracija su Jira Issue Tracker, Confluence. Dabar galima tiesiogiai dirbti ir su Jira Server, kurti ir koreguoti problemas (“issues”), komentuoti ir pan.

Changes to MDM enrollment workflow in iOS 12
Pavasarį išėjus naujai iOS 12 versijai šiek tiek pailgės tokių įrenginių MDM enrollment procesas, nes atsiras žingsnis, kai vartotojui reikės nueit į nustatymus ir įdiegt Management profilį, o tada vėl grįžti į Company Portal ir pratęst procesą. Microsoft dirba su Apple ir stengsis šį nepatogumą pašalinti.

SharePoint Server 2019 Hybrid: What do you actually get?
Ne visai naujiena, bet patiko straipsnis apie tai kada ir kodėl gali reikėti panaudoti on-premise SharePoint su SharePoint online hibridiniame variante. Tarkim, kad veiktų tokios Online funkcijos kaip Delve, kad Flow galėtų pasiekti vietinio SP turinį ir atlikti veiksmus, kad dideli failai būtų saugomi ne on-premise duomenų bazėje, bet OneDrive for Business. Bet tuo pačiu išsaugoti galimybes taikyti vietinį SP savo poreikiams, nebijant kad koks nors atnaujinimas sugriaus veikimą.

Bringing Internet Explorer 11 to Windows Server 2012 and Windows Embedded 8 Standard
Vėlgi dar mažiau susijusi su Office 365 naujovėmis, bet gana svarbus ir įdomus dalykas. Nuo 2020 metų IE10 Windows Server 2012 nebus palaikomas (nebus saugumo atnaujinimų) ir jau šiais metais siūloma pereiti prie IE11 (bus pasiekiama WU kataloge ir WSUS bei kitur).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *