Microsoft 365 Naujienos – Rugsėjo 20, 2020 [LT]

Patogesnis OneDrive su Surface Duo
Neseniai pasirodęs Microsoft Surface Duo įrenginys su dviem ekranais ir Android sistema jau yra apžvelgiamas entuziastų. Tiesa, įvertinimai kol kas nėra labai aukšti (apžvalga iš MKBHD). Tuo tarpų Microsoft pažymi kuo dviejų ekranų turėjimas gali būti naudingas naudojant OneDrive. Akivaizdu: viename ekrane failų sąrašas, kitame pasirinkto dokumento turinys. Taip pat “book mode” kai dokumento turinys rodomas kaip atskiri lapai kiekviename ekrane. Taip pat turi būti patogu apjungti OneDrive ir Outlook į vieną paleidimo ikoną, kurią paspaudus pasileidžia abi programos (vienoje pusėje OneDrive, kitoje Outlook) ir galima traukti failus iš vienos pusės į kitą ir atvirkščiai.

Outlook išnaudoja abu Surface Duo ekranus
Analogiškai kaip ir OneDrive aplikacija mobili Outlook versija irgi išnaudoja papildomą Surface Duo ekraną. Įmanomi tokie akivaizdūs variantai kaip laiškų sąrašas viename ir laiško turinys kitame ekrane, arba kalendorius ir įvykis, laiškų sąrašas ir kalendorius, Teams ir Outlook ir kitos kombinacijos. Apvertus Duo galima vieną ekraną paverst į klaviatūrą. Taip pat galima praplėst kalendoriaus rodymą per du ekranus ir taip patogiai peržiūrėti viso mėnesio planą. Ir aišku sąveika su kitomis aplikacijomis kaip aukščiau paminėtas failų prisegimas iš OneDrive traukiant juos į Outlook langą.

Teams prideda Naujo pokalbio mygtuką
Siekiant dar labiau paskatinti žmones kurti pokalbių gijas (threads) kanaluose vietoj to, kad visos žinutės eitų viena po kitos neatsižvelgiant į aptariamus dalykus, Teams pakeičia įvedimo laukelį apačioje žinučių sąrašo mygtuku “New conversation”. Iš vienos pusės tai sulėtina naujų žinučių įvedimą kanale, nes dabar reikia paspaust papildomą mygtuką. Iš kitos pusės gal daugiau naudotojų supras, kad tokių būdu jie pradeda naują temą, o ne atsako į aukščiau esančią žinutę (kur derėtų panaudoti Reply mygtuką).

Užduotys dokumentuose ir pranešimų apie komentarus išjungimas OneDrive
OneDrive web versijos atnaujinimų įraše minima galimybė kurti užduotis komentarų laukeliuose dirbant su dokumentais Word ir Excel programose. Užduotys gali būti perskiriamos, matosi užduoties pakeitimų istorija. Naudotojai sukuriantys ar įkeliantys dokumentus į OneDrive gaus pranešimus paštu apie naujus komentarus. Bet taip pat atsirado galimybė atjungti pranešimus atskiriems dokumentams paspaudus mygtuką failo informacijos panelėje.

Kai kurios atidėtos Teams naujovės
Ne naujiena, kad kai kurios Microsoft 365 naujos funkcijos vėluoja ar yra atidedamos. Tai labiausiai pastebima su Teams aplikacija, kadangi tai yra labiausiai besivystantis projektas. Tokios funkcijos kaip sisteminių žinučių iškėlimas iš kanalų į informacinę panelę, kalbančio vardo rodimas realaus laiko titruose, skambučių apjungimas, svečių teisių valdymas ir naujos atitikmens opcijos laukiamos kada nors šį rudenį ar vėliau. Kaip minėta anksčiau, atidėtas ir naujas vaizdo pokalbių funkcionalumas ir dar tikrai ne visi gavo naują užduočių valdymo aplikaciją Tasks.

Microsoft Defender ATP Mac versija naudos sisteminius išplėtimus
Kadangi macOS 11 versijoje Apple atsisako branduolio išplėtimų (kernel extensions) ir pereina prie sisteminių, tą patį savo MD ATP kliente daro ir Microsoft. Kol kas naują klientą naudojantį system extensions galima išbandyti viešojo testavimo fazėje.

Kaip pasitikrint dėl TLS 1.0/1.1 palaikymo nutraukimo
Microsoft šiame įraše pateikia datas kada įvairios Microsoft 365/Azure paslaugos nutrauks senos TLS protokolo versijos palaikymą, o taip pat pasidalina PowerShell skriptais ir kitais patarimais kaip patikrinti savo naudojamų sistemų TLS nustatymą ir kaip jį pakeisti aplikacijose.

Microsoft Endpoint Manager palaiko Android 11
Microsoft skelbia apie rugsėjį pasirodžiusios Android 11 versijos palaikymą Microsoft Endpoint Manager (Intune) paslaugoje. Patariama atnaujinti Company Portal, Edge ir kitas Microsoft aplikacijas mobiliuose įrenginiuose su šia Android versija. Skelbiama apie bendrų duomenų šifravimo pasikeitimus, kameros blokavimo galimybės nebuvimą, apie būtinumą vartotojams patiems įdiegti trusted root sertifikatus ir pan.

Microsoft Endpoint Manager palaiko naujas iOS, iPadOS, watchOS versijas
Analogiškai MEP palaiko ir prieš kelias dienas pasirodžiusias naujas Apple mobilių operacinių sistemų versijas. Galima valdyti App Clips, naudoti ilgesnio šifravimo rakto sertifikatus, valdyti VPN nustatymus.

Azure Sentinel leidžia įkelti Microsoft Teams žurnalus
Azure Sentinel prideda specialų žurnalų importavimo jungiklį skirtą Teams sistemai (Teams connector). Taigi nuo šiol nereikia tokio sujungimo kurti pačiam naudojant API. Kol kas šis jungiklis yra public preview fazėje.

Yammer prideda emocijas
Yammer platformoje nuo šiol galima ne tik “palaikint” žinutę, bet pasirinkti iš šešių emocijų (patinka, padėka, liūdna ir t.t.). Ateityje taip pat planuojama pridėti skirtingų odos atspalvių variacijas.

Įvykdytų užduočių filtravimas ir nuorodų kopijavimas Planner sistemoje
Planner web versijoje įvykdytos užduotys bus rodomos Schedule rodinyje ir Charts grafikuose (pažymėti žalia spalva). O mobili versija leis kopijuoti plano ar atskirų užduočių nuorodas ir taip dalintis tarkim įterpiant laiške ar Teams žinutėje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *