Microsoft 365 Naujienos – Liepos 13, 2020 [LT]

Microsoft Teams naujovės
Su Teams visada sunku pasakyti kas naujo, nes dažnai žmonės vis dar neturi visko, kas buvo pažadėta prieš mėnesį, o situacija su Teams Tasks išleidimo datos stūmimu kas mėnesį vis toliau ir toliau jau darosi nejuokinga. Tačiau, štai ką Microsoft pristato birželio pabaigoje. Gretai turi prasidėt dar platesnio pašnekovų vaizdo skambučiuose testavimas (7×7), o “greitu metu” tai turi tapti prieinama visiems. Breakout Rooms leis suskaldyti vieno skambučio dalyvius į atskiras darbo grupes, organizatorius galės keliauti tarp tokių atskirų kambarių, vėliau visi galės sugrįžt į bendrą skambutį, o visa informacija atskirose grupėse bus prieinama visiems. Vėlgi, žadama kada nors šiais metais. Taip pat bus galima iškelti skambučio vaizdą į atskirą langą. Iki 300 padidintas dalyvių limitas Teams skambučiuose. Meet Now mygtukas kanaluose perkeliamas į viršutinę įrankių juostą. Išoriniai susitikimo dalyviai negalės matyt dalyvių besijungiančių per PSTN telefono numerių. Safe Transfer leis perkėlus skambutį iš Teams kitam žmogui gauti skambutį atgal, jei tas žmogus neatsiliepia. Nemokamos Teams versijos naudotojai gali kurti susitikimus ir siųsti pakvietimus. Žinučių vertimas prieinamas ir mobilioje versijoje. Priority notifications – anksčiau buvo planuojama atskirai apmokestint šią funkciją, kuri leidžia pakartotinai siųsti priminimus apie kritinius pranešimus, bet dabar nuspręsta leisti ja naudotis be apribojimų visiems naudotojams. Kai kurios Teams PowerShell komandos perkeltos iš Beta į pagrindinį modulį, atnaujinta dokumentacija. Įeinantys “webhook” pranešimai palaiko Adaptive Cards atvaizdavimo mechanizmą.

Microsoft Teams phones patobulinimai
Išmanieji staliniai Teams telefonai irgi gavo atnaujinimų. People aplikacija leidžia valdyti kontaktus, kurti grupes ir gretai susisiekti su reikiamais žmonėmis. Susitikimų metu galima įjungti realaus laiko titrus. Taip pat galima virtualiai pakelt ranką norint patraukt dėmesį. Perkeliant skambutį Teams rodys dažnai naudojamus kontaktus greitam perkėlimui. Galima sujungti Teams telefone ir kompiuteryje ir automatiškai atrakint (arba užrakint) telefoną kai atrakinate kompiuterio ekraną (Seamless Unlock). Yra galimybė automatiškai uždaryti skambučio įvertinimo apklausos langus po pokalbio. Kaip ir įprasta Teams versija, Teams telefonuose irgi galės bendrauti su įprasto Skype vartotojais.

Triukšmo pašalinimas Stream video įrašuose
Foninio triukšmo pašalinimas video įrašuose Stream platformoje tapo pilnai prieinamas. Šią opciją galima įjungt įkeliant video arba jau įkeltame įraše. Tuomet vartotojai gali patys įjungt ar išjungt triukšmo pašalinimą peržiūros metu. Triukšmo pašalinimas galimas tik kai video yra trumpesnis nei 2 valandos arba mažesnis nei 3 GB. Tokiame video negali būti kelių garso takelių. Teams susitikimų įrašai automatiškai naudoja triukšmo sumažinimą, todėl tokiems įrašams ši opcija nėra taikoma.

SharePoint failo dydžio padidinimas, analitika ir kiti birželio atnaujinimai
Nuo 15 iki 100 GB padidintas įkeliamo failo litimas OneDrive, SharePoint Online bei Teams sistemose. Microsoft Search (kuri įgalina paiešką SharePoint) palaiko akronimų paiešką. Galima pridėti savo sutrumpinimus ir jų aprašymus ir vartotojai galės rasti juos ieškant vidiniame puslapyje arba tiesiog Bing for Business paieškoje. Klasikiniuose puslapiuose galima įjungti modernaus komunikacijos saito aplinką leidžiančią bendrauti ir dalintis informacija su komanda. Analitikos puslapyje atsirado naujas rodiklis apie vidutinį vieno vartotojo praleidžiamą laiką puslapyje (tokia informacija prieinama apie kiekvieną puslapį). Taip pat prieinama apjungta statistika apie atskirus “hub” saitus. Naujas failų ir nustatymų migravimo vedlys SharePoint administravimo konsolėje. Quick Edit meniu leidžia išsaugoti rodinį, padidintas rodomų elementų skaičius nuo 30 iki 100, galima lengvai kurti stulpelius su duomenų tipais neišeinant iš greito redagavimo meniu.

Teams aplikacijų naudojimo statistika
Analitikos ir ataskaitų meniu Teams administravimo centre atsirado naujas rodinys – Apps usage. Šiame lange rodoma statistiką apie Teams įdiegtų aplikacijų naudojimą. Deja, galima tik rūšiuoti sąrašą pagal vardą, negalima papildomai filtruoti. Bet galima eksportuoti duomenis į csv ir atlikti papildomą analizę naudojant Excel. Populiariausio aplikacijos bus pati Teams, Activity, Chat. Tai yra pagrindiniai Teams komponentai, bet jie yra identifikuojami kaip atskiros aplikacijos Teams viduje.

Project web versija išsaugo rodinio nustatymus
Gegužę pristatyta projekto kopijavimo funkcija dabar prieinama visiems vartotojams. Suskleidus užduotys ar pakeitus stulpelių plotį šie nustatymai bus išsaugoti ir pritaikyti kitą kartą atidarant projektus. Visi Office 365 naudotojai nuo šiol gali atidaryti projektus ir planus kaip svečiai.

Microsoft pristato Teams Displays
Microsoft pristatė naują fizinio įrenginio tipą integruotą su Teams. Teams Displays yra mažų gabaritų išmanūs įrenginiai, kurie ekrane gali rodyti Teams kalendorių, Activity srautą, o vykstant pokalbiui rodyti pašnekovus. Naudojant Cortana galima vykdyti balso komandas norint prisijungt prie susitikimo ar pakviest papildomus dalyvius ir pan. Pirmi tokie įrenginiai bus prieinami iš Lenovo ir Yealink.

Trumpų video bendrinimas Yammer mobilioje programoje
Yammer versija skirta Android ir iOS mobiliems įrenginiams pasipildė nauja funkciją, kuri leidžia greitai įrašyti video, pasirinkti reikiamą atkarpą, pridėti efektus ir greitai patalpint Yammer sistemoje.

Windows Autopilot palaiko VPN scenarijų ir ESP taikymą įrenginių grupėms
Naujausia Intune versija leidžia praleisti “AD connectivity” patikrinimo žingsnį naudojant Hybrid Azure AD Join ir leisti vartotojui autentikuotis VPN sistemoje prieš prisijungiant prie Windows pirmą kartą po Autopilot provizijos. Taip pat ESP profilio nustatymai nuo šiol gali būti taikomi ne tik atskiroms vartotojų grupėms (arba visiems vartotojams ir grupėms), bet ir įrenginių grupėms.

Visio Data Visualizer Excel papildinio patobulinimai
Pristatytas praeitų metų lapkritį papildinys leidžia kurti grafikus (organizacinės struktūros ir procesų sekų) tiesiogiai Excel programoje. Neseniai papildinys buvo patobulintas pridedant šablonus, kuriuos galima pamatyti kuriant naują Excel failą (File > New meniu, prieinama visiems Microsoft 365 vartotojams naudojantiems mėnesinį atnaujinimų kanalą). Taip pat pridėta lokalizacija į 26 kalbas. Ir galiausiai nebereikia papildomai autentikuotis papildinio lange, jei jau esate prisijungę Excel programoje (SSO).

Azure AD Connect 1.5.42.0 leidžia eksportuoti nustatymus
Naujausia Azure AD Connect versija leidžia eksportuoti jūsų instaliacijos nustatymus į JSON failą, o vėliau jį importuoti diegiant Azure AD Connect serveryje taip sukuriant senos instaliacijos kopiją. Kol kas ši opcija yra “public preview” stadijoje.

RecoverableItems gauna grafinį meniu Exchange administravimo panelėje
Ši PowerShell komanda leidžia atstatyti ištrintus pašto elementus. Dabar pasirinkus vartotoją Exchange Online administravimo centre galima pasiekti šį funkcionalumą paspaudus “Recover deleted items” nuorodą. Šiame lange galima atlikti paiešką pagal laiško pavadinimą, pasirinkt elemento tipą, laiko tarpą. Taip pat pasirinkus kelis vartotojus galima atlikti masinį atstatymą. Kol kas grafinė sąsaja yra “preview” stadijoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *