Stalo žaidimų naujienos (8) [LT]

bgames_news_ancorŠiemet pasirodęs Scythe žaidimas sulaukė didžiulio dėmesio ir labai gerų atsiliepimų iš žaidėjų ir apžvalgininkų. Didelį vaidmenį tokiam susidomėjime suvaidino žaidimo apipavidalinimas, kuris buvo sukurtas žinomo lenkų dailininko Jakub Rozalski jo paties sukurtoje alternatyvioje diesel-punk visatoje (1920+ kai Europa pasidalinusi į šalis-frakcijas ir kovos vyksta su vaikštainčiais mechanizmais “mechs”). O neseniai Polygon puslapyje paskelbeta ir apie video žaidimą šioje visatoje – Iron Harvest. Žaidimas bus RTS (realaus laiko strategija) tipo ir labiau orientuotas į mažas kovas ir individualių karių valdymą ir vystymą.


Pagaliau pasirodė pirmi epizodai ketvirtojo Tabletop sezono, kuris sulaukė labai didelio populiarumo ir nemažai žmonių atvedė į stalo žaidimų pasaulį. Ketvirto sezono epizodai turėjo pasirodyt dar vasarą, bet jų teko laukti iki lapkričio, o galiausiai buvo paskelbta, kad ši programa keliasi į mokamą sistemą ir tik keli pirmi epizodai bus pateikti nemokamai Youtube, o kitų teks palaukti iki 2017 metų pradžios. Tiesa, pirmas epizodas (Lanterns) pasirodė labai prastas. Surinkti svečiai atrodė nenatūraliai, emocijos perdėtos ir pan. Antras gi epizodas (Champions of Midgard) buvo daug geresnis, įprastame Tabletop stiliuje. Gal visgi labai daug reiškia kokie žmonės žaidžia. Na ir pats žaidimas buvo įdomesnis su didesne atsitiktinumo doze (kauliukų ridenimu).


Jack Vasel Memorial Fund Auction artėja prie pabaigos. Mūsų laiku aukcionas pasibaigs 19:59 lapkričio 14 dieną. Deja, kol kas panašu, kad naujo rekordo nebus. Nors aišku paskutinėmis valandomis aktyvuosis žmonės ir prasidės kainų augimas. Vis dar dalyvauju aukcione. Nors kelių žaidimų teko atsisakyt dėl labai pakeltų kainų (vienas iš jų FUSE, kurį jau prieš kelias dienas nusipirkau pats), bet vieno atrodo niekas nepastebi kol kas ir gal visgi pavyks jį laimėt 🙂


Šiemet jau pasirodė nemažai didžiulių žaidimų, tokių kaip Scythe, Star Wars: Rebellion ir pan. Panašu, kad visus juos aplenkt įspūdingu dėžės dydžiu, komponentų skaičiumi ir epiniu mastu nori Gloomhaven, kuris turėtų pasirodyti 2017 metų pradžioje ir žaidėjus perkelti į požemių šniukštinėjimo (“dungeon crawl”) žaidimą su didžiuliu pasauliu ir Legacy elementais (su laiku atidaromi papildomi žaidimo elementai).


Kita gi kompanija žaidėjus žavi atvirkščiai – žaidimų miniatiurizavimu. Gamelyn Games pristatė naują žaidimą Tiny Epic serijoje – Tiny Epic Quest. O neseniai pasirodė informacija ir apie tai, kad šis žaidimas turės specialias figūrėles (“meeples”), kurios galės laikyti įvairius daiktus (ginklus, šalmus ir pan.) – pavadintos ITEMeeples (nuo anliško “items”).


Dažnai rašau apie stalo žaidimų perkėlimą į video žaidimų platformas. Šį kartą atsitiko atvirkščiai. Kortų žaidimas Hand of Fate neseniai pasirodęs Steam platformoje susilauks ir versijos fiziniu pavidalu.


Na ir paskutinė naujiena šį kartą apie tai, kad Dungeons & Dragons rolės vaidinimo (RPG) sistema buvo įtraukta į žaislų garbės sąrašą (Toys Hall of Fame). Ši sistema (taisyklių ir istorijos rinkinys) pirmą kartą buvo publikuota dar 1974 metais ir per visą laiką sulaukė jau 5 versijų.

Šaltiniai:
BoardGameGeek
Polygon
The Verge
Gamelyn Games
Board Game Breakfast

dicetowernews.com

One thought to “Stalo žaidimų naujienos (8) [LT]”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *