Stalo žaidimų naujienos (40) [LT]

Paskutinis naujienų įrašas šiemet (ir jubiliejinis 🙂 ). Pradėsim nuo naudingo įrankio padėsiančio nepasimesti naujų stalo žaidimų jūroje šio hobio naujokams (o ir senbuviams). Tai ne pirmas tokio pobūdžio puslapis. Bet padarytas kokybiškai, patraukliai ir paprastai – boardgamefinder.net padeda atrinkti tinkamą žaidimą įvedant raktinius žodžius, kaip tematika, žaidimo mechanizmai ir pan. O kadangi artėja metų galas ir metų topų sudarymo metas, taip pat norisi parekomenduot žaidimų reitingavimo sistemą sukurta Pub Meeple puslapyje.


Sekant Legacy žaidimų populiarumo pėdomis paskelbtas dar vienas toks žaidimas. Šį kart Legacy estafetę perims gyliai tematinis Betrayal at House on the Hill žaidimas. Nors mechaniškai jis nėra tobulas, daugelis jį mėgsta dėl pačių netikėčiausių nutikimų ir žaidimo vingių. O dabar šį žaidimą galima bus sužaist ir ilgoje kampanijoje. Žaidimo dizaino imasi tas pats Legacy žaidimų “tėvas” – Rob Daviau (Pandemic Legacy, Seafall).


Fantasy Flight Interactive padalinys paskelbė apie skaitmeninės The Lord of The Rings: Living Card Game žaidimo versijos išleidimą. Tai buvo vienas iš pirmųjų LCG tipo žaidimų ir vienas populiariausių. Tiesa, dabar jis atsitraukė į antrą planą pasirodžius Arkham Horror: The Card Game žaidimui. Fantasy Flight bando atgaivint produktą paleisdama jį į skaitmeninius vandenius. Pirmiausiai žaidimas pasirodys Steam platformoje beta versijoje (2017 gruodį). Žaidime kaip ir originale valdysime tris herojus ir bandysime įveikti įvairius nuotykius ir priešus. FF taipogi nepamiršo popierinio žaidimo varianto ir paskelbė apie eilinį papildymą jam – The Wilds of Rhovanian.


 Vienas pirmųjų Games Workshop ir Wizkids partnerystės vaisių bus naujas Dice Masters žaidimas Warhammer 40K visatoje. Battle of Ultramar dėžėje bus dvi frakcijos: Ultramarine ir Deathguard. Taip pat bus išleisti du mažesni paketais orkams ir Space Wolves frakcijai. Tikėtina, kad ateityje atsiras ir daugiau šios visatos frakcijų paketų.


Wizkids taipogi sudarė sutartį su Wizards of the Coast ir artimiausiu metu turi išleisti miniatiūrų rinkinį skirtų pakeisti Magic The Gathering kortų žaidimo “žetonus” (tokens), gyvius kurie atsiranda po tam tikrų užkeikimu ir efektų ir paprastai buvo vaizduojami kortomis ar ką žaidėjai turėjo po ranka. Tiesa, visa kita lieka kortų pavidale, todėl atrodys keistoka, kai ant žaidimo stalo kartu bus ir miniatiūros ir kortos.


Nors Kickstarter kampanija jau pasibaigė, bet vis dar galima užsakyti Mountaineers žaidimą. Kuris išsiskiria tuo, kad vietoj žaidimo lentos turi 3D kalną, kuriame žaidėjai valdo savo alpinistus. Žaisti gali nuo 1 iki 6 žaidėjų. Žaidime yra ir resursų valdymas ir vietos kontrolė, skirtingos žaidėjų galios ir kiti elementai.


Fantasy Flight Games paskutiniu metu išleido ne viena mobilią aplikaciją esamiems žaidimams. Savo eilės pagalia sulaukė ir Imperial Assault. Legends of the Alliance aplikacija galės pakeisti vieną žaidėją valdantį Imperijos pajėgas kampanijos metu, todėl visi žaidėjai galės būti vienoje barikadų pusėje.


Iš įdomybių – viena skrydžių kompanija Jet Blue nusprendė išleisti savo stalo žaidimą, kuris kainavo 20$, o nusipirkęs šį žaidimą žmogus gaudavo nemokamą skrydį šios kompanijos lėktuvais. Nors Get Packing žaidimas ir yra prastas, bet tai įdomus žingsnis ir galbūt ateityje sulauksime ir daugiau tokių žaidimų iš biznio pasaulio.


Na ir pabaigai keletas planuojamų papildymų:

  • Spiel des Jahres laimėjusiam žaidimui Kingdomino yra ruošiamas papildymas – Age of Giants (kol kas mažai žinoma apie šio papildinio turinį);
  • Žaidimas Abyss senokai neturėjo papildymų ir turbūt niekas jau nesitikėjo tokio, bet paskelbta apie Leviathan papildinį. Kaip visada, su nuostabia pakuotės iliustracija.
  • Days of Wonder paskelbė, kad naujai išleis keletą senesnių papildymų Small World žaidimui. Atskiri papildymai bus surinkti į didesnius paketus.
  • Restoration Games paskelbė, kad išleis papildymą neseniai pasirodžiusiam Downforce lenktynių ir statymų žaidimui,k kuris pats yra vieno seno žaidimo perdirbimas. Danger Circuit turės naują dvipusę lentą su lenktynių trasomis ir naujas žaidėjų galias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *