Ne visai smagi naujiena. Bet Geek Chic, žinoma stalo žaidimų specializuotų stalų gamintoja nutraukė savo veiklą. Nežinom kas būtent atsitiko. Nors paskutiniu metu jie bandė siūlyti gana keistas paslaugas stalo žaidimų mėgėjams (galimybė pasijausti VIP klientu, dalyvaut renginiuose ir pan.). Galbūt tai nepasiteisino. Įdomu, kad kažkur prieš metus jie buvo susijungę su Crash Games (kuris persivadino į Crash of Games), bet visai neseniai Crash of Games irgi užsidarė paskelbus bankrotą.
Smagesnė naujiena – puikus miklumo (“dexterity”) žaidimas Ice Cool buvo išrinktas kasmetinių Kinderspiel des Jahres laimėtoju šiais metais. Žaidime reikia bandyt spragtelėti savo pingviną taip, kad jis praskristų pro kuo daugiau durų, surinkt kuo daugiau žuvų ir nepapult į pikto moderatoriaus rankas.
Sekant naujo žaidimo Century: Spice Road (kuris tituluojamas Splendor žaidimo “žudiku” dėl labai panašių mechanikų) pėdomis Splendor žaidimo leidėjai anonsavo papildymą savo žaidimui. Iš tikrųjų Cities of Splendor yra keturių mini papildymų rinkinys. Vienas jų prideda specialias galias dėl kurių žaidėjai varžysis atskiroje lentoje, kitas pakeičia didikus dvipusėmis miesto kortomis, trečias prideda kortas su specialiais efektais ir t.t.
Dar dvi kampanijos seka Iello ir CMON pavyzdžių ir paskelbė apie savo MAP (“minimum advertised price”) politikas – Asmodee ir HABA. Šios taisyklės neleidžia parduotuvės pardavinėti žaidimų žemiau nustatytos oficialios kainos arba netgi reklamuoti puslapyje su nuolaidomis. Tiesa, Asmodee prieš tai buvo išvis apribojusi pardavimus internetinėse parduotuvėse. Dabar gi to atsisakoma. O štai HABA išvis draudžia daryti nuolaidas savo žaidimams, nebent jie jau neleidžiami. Tokios politikos grindžiamos tuo, kad tai neva padės išsaugoti fizines parduotuves ir neleis nusmukti žaidimų vertei (kai online parduotuvės gali daryti milžiniškas nuolaidas). Iš dalies tai tiesa. Iš kitos dalies lyg ir pasipriešinimas progresui, kai dabar daug ko prekiaujama internete. Tuo labiau, kad ne kiekvienam miestelyje yra fizinės stalo žaidimų parduotuvės.
Panašu, kad nemažo pasisekimo sulaukęs žaidimas Mechs vs. Minions (kurį išleido populiaraus kompiuterinio MOBA stiliaus žaidimo League of Legends kūrėjai Riot Games), turės papildymą, apie ką žinutėje forume užsiminė vienas iš šio žaidimo dizainerių.
Paskelbta daugiau detalių apie antrą Pandemic Legacy sezoną. Pasaulis bus sukrėstas ne tik epidemijos po įvykių pirmame sezone, bet ir labiau nusmukęs į post-apokaliptinę būseną, kai pasaulyje liko vos keli gyvi miestai, o dauguma išgyvenusių gyvena okeano stotyse. Bet kadangi atsargos greit senka naujiems herojams reikės keliauti į “didžiąją žemę” ir išgelbėti tuos likusius miestus.
Kitas žaidimas, primenantis daugelio mėgstama Bejewelled ar Candy Crash mobilias aplikacijas – Potion Explosion, sulauks papildymo The Fifth Ingridient. Jis įves papildomą rutulio spalvą, kuri veiks kaip bet kokia kita spalva bei sukels nemažai rutulių kombinacijų sprogimų. Taip pat bus pridėti nauji burtai, o taip pat nauji profesoriai su savo taisyklėmis ir užduotimis.
Netrukus po UK Games Expo JAV įvyko kasmetinė Origins konferencija, kuri dar kažkiek paaugo bei kaip ir kasmet išrinko savo metų favoritus. Scythe gavo geriausio stalo žaidimo apdovanojimą, o Mystic Vale buvo išrinktas geriausių kortų žaidimu.
Dar vienas žaidimas įtrauktas į Dice Tower Essentials liniją – Viral. Šį kartą tai darbininkų išdėstymo (“worker placement”) tipo žaidimas, kuriame žaidėjai valdo virusus užimančius įvairius organizmo organus. Bet jie turi nepersistengti, nes viršijus virusų skaičių organe įvyksta imuninė reakcija ir visi virusai išnaikinami.