Stalo žaidimų naujienos (31) [LT]

Neseniai praūžė UK Games Expo konvencija. Tai yra arčiausiai mūsų esanti didžiausia kasmetinė stalo žaidimų konvencija (neskaitant Essen mugės Vokietijoje, bet ji labiau orientuota į žaidimų pardavimus ir pristatymus). Šiais metais šis renginys išaugo dar labiau ir kol kas užima 3 vietą pasaulyje (po Gen Con ir Essen) pagal lankytojų skaičių. Iš viso šiemete joje apsilankė 16,383 stalo žaidimų mėgėjų. Renginio metu taip pat buvo išrinkti geriausi metų žaidimai įvairiose kategorijose.


Vis dažniau stalo žaidimų medijos atstovai įdarbinami šios industrijos kompanijose (pvz. Suzanne Sheldon – Restoration Games, Chaz Marler – Passport Games Studios, UndeadViking – TMG ir pan.). Neseniai savo Twitter paskyroje apie savo darbo pradžią PlayMore Games/Dized paskelbė ir Würfel Reviews kanalo iš ne tokios tolimos Estijos narys Ilja. Dized užsiima aplikacijos kūrimu, kuri leistų žmonėms lengviau pradėti žaisti naujus žaidimus atlaisvinant juos nuo taisyklių skaitymo.


Upper Deck paskelbė pagaliau gavusi leidimą perleisti vieną pirmųjų papildymų jų kaladės konstravimo žaidimui Legendary. Fantastic Four papildymas dėl keblios licencijų situacijos seniai buvo dingęs iš parduotuvių lentynų ir antrinėj rinkoje kainavo milžiniškus pinigus. Naujas papildymo leidimas turėtų pasirodyti kelių mėnesių bėgyje.


Wizards of the Coast ir Avalon Hill paskelbė apie Betrayal At baldur’s Gate žaidimą. Žaidimo mechanikos bus pagrįstos Betrayal At House on the Hill žaidimu, o veiksmas vyks Baldur’s Gate (pagal tokio pat pavadinimo kompiuterinius RPG žaidimus) mieste. Naujame žaidime teks naršyti miesto gatves ir požemius, kol kuris nors iš žaidėjų nepavirs išdaviku (“traitor”) ir nepradės medžioti savo buvusio bendražygių. Žaidimas turėtų pasirodyti šių metų spalį.


Greitas ir paprastas Nations: The Dice Game žaidimas sulauks pirmo didelio papildymo – Unrest. Kuris pridės tokio pat pavadinimo žalius “unrest” kauliukus, papildomas perridenimo galimybes, bonus korteles su naujais tikslais ir 36 naujas progreso korteles. Papildymas kartu su papildomu pagrindinio žaidimo leidimu turi pasirodyti rugpjūtį.


Į pabaigą eina Kickstarter kampaniją papildymui Monsters & Minions žaidimui Roll Player. Šis žaidimas susilaikė pripažinimo tarp žaidėjų, o jo pagrindinė mechanika yra kauliukų ridenimas ir jų priskyrimas lentoje. Žaidimo tema yra unikali. Žaidėjai bando sukurti kuo geresni RPG žaidimo veikėją priskiriant kauliukų rezultatus prie įvairių veikėjo savybių. Aišku į požemius toks veikėjas nekeliaus ir viskas apsiriboja tik veikėjo sukūrimu. Bet papildymas leist savo sukurtą herojų išbandyt kovoja su vienu iš monstrų. Jis taip pat pridės papildomą žaidėją, naujų ginklų, savybių, klasių bei rasių.


Carcosa apjungs žinomo žaidimo Carcassonne mechanikas su Lovekrafto mitais. Žaidime reikės dėlioti plyteles ir formuoti vietoves visai kaip Carcassonne žaidime, bet čia žaidėjai bandys iškviesti tamsųjį karalių ar suformuoti Carcosa miestą iki galo, bandydami subalansuoti tamsias jėgas, aukodami savo kulto pasekėjus ir pan.


Dar vienas populiarus socialinės dedukcijos žaidimas Deception: Murder in Hong Kong sulauks papildymo. Kuriam jau paskelbta Kickstarter kampanija. Papildymas Deception: Undercover Allies pridės tai, ko žaidimui reikia: 50 naujų nužudymo įrankių, 80 įkalčių, 5 naujas scenų korteles. O taip pat naujas roles ir galimybę žaidimą žaisti iki 14 žaidėjų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *