Po gana ilgos tylos ir vieno netyčia paleisto build’o pasirodo 16215, kuris labiau priartina prie rudenį turėsiančio pasirodyti Fall Creators Update ir grafinės vartotojo sąsajos atnaujinimo (Fluent Design System).
- Start meniu ir Action Center naudos akrilinį permatomumą (jei permatomumas yra įjungtas nustatymuose). Deja, virtualioj mašinoj to neišbandysi. Galbūt išbandysiu tai po savaitės, kai grįšiu darban. Tuo pačiu gal pavyks paruošti Insider testavimui naujesnį kompiuterį. Galėtų MS greičiau paleisti Insider programą Business vartotojams.
- Sklandesnė Start meniu dydžio keitimo animacija (“resize”). Keičiant dydį vertikaliai nėra nesklandumų apačioje meniu, o keičiant horizontaliai dydis keičiamas realiu laiku, o ne tik pasiekus nustatytą leistiną dydį. Tiesa, jei nepratempi meniu tiek, kad tilptų kažkiek programų plytelių, tai meniu susitraukia atgal. Todėl šis pakeitimas yra mažai naudingas. Yra lengviau sugriebti tempimo ribas. Taip pat dabar Start meniu dydį galima keisti ir pagal diagonalę.
- Sklandesnis perėjimas į planšetės režimą;
- Kaip jau buvo minėta, Action Center irgi gavo akrilinį permatomumą (taip pat ir iššokantis pranešimų langai). Pats Action Center pertvarkytas. Kitaip grupuojami vienos kategorijos pranešimai (grupės pavadinimas su ikona centruotas ir akriliniam fone, o po juo atsiranda pranešimai su nepermatomu fonu).
- Edge naršyklė leidžia prikabint (“pin”) puslapius prie užduočių juostos (“taskbar”). Tiesa “Pin this page to taskbar” meniu punktas yra pagrindiniam meniu, o ne kontekstiniam, kuriame jau yra “Pin” komandą skirtuko prikabinimui pradžioje skirtukų juostos.
- Paleidus Edge po naujo build’o įdiegimo parodomas puslapis su Edge naujovėmis šiame builde;
- F11 arba specialus mygtukas pagrindiniam meniu perjungia Edge į viso ekrano režimą (“full screen”);
- EPUB formato knygose Edge naršyklėje galima žymėti (naudojant 4 spalvas) ar pabraukti tekstą bei įterpti komentarus;
- Teksto žymėjimui PDF dokumentuose Edge naršyklėje galima naudoti daugiau spalvų bei veikia Cortana integracija;
- Pridėtas paleidimo ekranas (“splash”) Edge naršyklėje. Paaiškinimas tiesa nelabai suprantamas. Kad spalva pereitų sklandžiau į Start ir New Tab langą.. Gal turima omeny, kad pradžios ekranas pilkas, skirtukų juosta irgi ir taip šiek tiek gražiau atsiranda sąsajos elementai, o vėliau iš pilkos palengva atsiranda balta naujo skirtuko spalva. Žodžiu tas pradžios ekranas pasirodo tik daliai sekundės ir didelio skirtumo nėra ar su juo ar be.
- Cortana galės (leidus tai nustatymuose ir kol kas tik JAV rinkoj) automatiškai pasiūlyti sukurti priminimą/įvykį, jei yra nufotografuojama afiša (koncerto, filmo ar pan.). Nors šalia pateiktas papildymas, kad tai veiks tik kai įrenginys prijungtas prie elektros ir nenaudojamas mobilus tinklas. Keista. Gi labiausiai tam panaudojimas ir yra fotografuojant afišą su mobiliu telefonu.
- Tą patį Cortana galės atlikti jei naudojamas skaitmeninis rašiklis ir apibrėžiamas plotas su tam tikro įvykio ar renginio informacija;
- Teksto įvedimo su rašikliu panelė automatiškai prasukinės parašytą tekstą pakėlus rašiklį, kad būtų atlaisvinamas plotas naujam tekstui. O pažymėjus kažkokį tekstą, kai įvedimo rašikliu panelė yra aktyvuota, permes šį tekstą į panelę koregavimui.
- Jeigu įvedant tekstą su rašikliu kažkas buvo blogai atpažinta, galima taisyti atskiras raides su rašikliu tiesiogiai atpažintame tekste;
- Taip pat galima lengvai sujungti ar atskirti žodžius panaudojus greitus veiksmus su rašikliu;
- Kad rankomis nebūtų netyčia įvestas tekstas, naudojant rašiklį įvedimą ranka reikia papildomai įjungt;
- Įdomi funkcija – Where’s my pen? Kuri atsirado Find My Device lange. Aišku rašiklis neturi GPS daviklio, bet kompiuteris prisimena kurioje vietoje buvo, kai paskutinį kartą buvo naudotas rašiklis. Nors tai ne visai atvejais gali padėti, bet geriau nei nieko 🙂
- Su rašikliu galima prasukti lango turinį ar puslapį (kol kas veikia tik su UWP programomis);
- Win + . ar Win + ; iškvies emoji klaviatūra kai kursorius yra teksto laukelyje, taip pat su klaviatūra galima pereidinėti tarp ikonų ir kategorijų (su rodyklėmis ar Tab). Veikia kol kas tik kai naudojama EN-US kalba.
- Lietimo klaviatūra (“touch keyboard”) kompiuteryje gavo patobulintus sakinių spėjimus ir patogesnį emoji įvedimą bei mini klaviatūros versiją, kurią galima padėti kur norima ir naudoti viena ranka (pvz. planšetėje). Taip pat pridėtas braukimo (“swipe”) režimas kaip ir telefone.
- Taip pat atsirado galimybė įvesti tekstą balsu (mikrofono ikona “touch” klaviatūroje). Kol kas tik angliškai ar kiniškai. Taip pat palaikoma eilė komandų balsu, kaip trynimas teksto, navigacija tekste, simbolių įterpimas ir pan.
- Dalinimosi lange atsirado Copy link funkcija;
- System meniu šakoje atsirado atskiras Remote Desktop punktas, kur galima įjungti ar išjungti šią funkciją;
- Pridėjus naują katalogą su nuotraukomis, muzika ir paspaudus Refresh Storage Settings lange, kitą kartą paleidus Groove ar kitą UWP aplikaciją, bus pasiūlyta įtraukti naują katalogą;
- Pataisyti keletas nesklandumų su My People ir pakeista garsas kai gaunamas emoji iš prikabinto kontakto;
- Personalization meniu atsirado naujas punktas Video Playback, kuris leidžia valdyti HDR nustatymus. System > Display meniu irgi atsiras papildomi nustatymai HDR monitorių savininkams.
- Apps > Default Apps lange atsirado naujas meniu “Set defaults by app”. Kuriame atvirkščiai nei įprasta rinktis reikia ne failo tipą, bet išsirinkt programą ir tada jai priskirt reikiamus failų tipus.
- Tinklo nustatymuose vietoj “Make this PC discoverable” atsirado du atskiri pasirinkimai Public ir Private;
- Bevielio ryšio greitajam meniu spaudžiant dešiniu ant bevielio ryšio taško galima pasirinkti Connect, Disconnect, View Properties ir Forget Network;
- Cortanos meniu ikona Settings lange daugiau nėra paskutinė sąraše;
- Jeigu Windows Update nustatymai valdomi su grupine politika, WU lange atsiranda papildomas meniu su informacija apie politiką;
- Nuo šiol visi atskiri atnaujinimai eilėje rodys savo atskirą diegimo progresą vietoj vieno bendro progreso rodiklio (įdomu kaip atrodys, nors su Insider versija sunku išbandyt, kadangi paprastai tik vienas build’as ir ateina).
- Diegiant ar perkeliant aplikacijas Apps & Features lange bus rodomas progreso juosta;
- Game bar gali daryti HDR ir 4K žaidimo nuotraukas, o video aukštesnės raiškos bus verčiamas į 1080p formatą (“broadcast”);
- Bash ir Linux įrankiai (WSL) dabar gali veikti neįjungiant Developer režimo. Taip pat sutvarkytas VIM redaktorius.
- Hyper-V virtualios mašinos gauna virtualios baterijos palaikymą 🙂
- Daug patobulinimų naudotojams su negalia (“Accessibilty”). Visko neišvardinsiu. Pridėta galimybė sistemiškai pakeist spalvų paletę. Tarkim visoje sistemoje nustatyti pilką paletę (“grayscale”) ir pan.
- Pataisyta dažna problema, kai build’o atnaujinimas sustodavo ties 12%;
- Pataisyta problema su slaptažodžio įvedimu UWP aplikacijose (Netflix, Twitter, Facebook ir pan.);
Žinomos problemos:
- Wi-Fi neveiks Surface Pro 1, Pro 2 ir kai kuriuose kituose USB įrenginiuose dėl tvarkyklės problemos;
- Jei nenaudojamas permatomumas, pranešimai Action Center lange neturi rėmų ir dėl to viskas pernelyg susilieja;
- Papildomi dalykai, kurie yra atsiunčiami, kaip Developer mode, .NET 3.5 ir pan. neveiks šiame build’e, todėl juos reikia įjungt prieš įrašant šį buildą (jei jų reikia);
- Yra nemažai problemų su PDF dokumentų atidarymu Edge naršyklėje;
- Po šio build’o atnaujinimo bus sukurtos daug kopijų esamų spausdintuvų, veiks tik kopijos su didžiausiu skaičiumi.