Windows 10 Insider Preview – Build 16193 [LT]

Praūžus Build konferencijai išėjo naujas Insider build’as, kuris pristato kai kurias renginio metu paminėtas naujoves. Panašu, kad tos naujovės nemažai užima vietos, nes virtualiai mašinai teko suteikti dar kelis gigabaitus vietos, nes trūko 1,4 GB laisvos vietos diegimui. 16193 naujovių ir pataisymų sąrašas:

  • Story Remix – nauja Photos aplikacijos funkcija, kuri galės pati pasiūlyti sukurti kolekciją iš susijusių nuotraukų ir video arba leis pačiam sudėlioti vaizdus, priskirti muziką ir išsaugoti bei pasidalinti sukurtu pristatymu Youtube, Facebook ar tiesiog paštu. Kadangi rugsėjį turintis pasirodyti didelis atnaujinimas vadinsis Fall Creators Update (kelintą kartą kartoju, seniai laikas atleisti visus MS marketingo specialistus.. vienas pavadinimas lėkštesnis už kitą ir dar pridės painiavos, kai dalis pavadinimo kartojasi su prieš tai buvusiu atnaujinimu), taigi ir vėl naujos funkcijos orientuotos į turinio kūrimą.
  • Photos aplikacija taip pat naudodama AI algoritmus automatiškai žymės nuotraukas pagal žmones, vietoves ir pan. kad būtų galima lengvai ir greitai surasti reikiamos nuotraukas įtraukimui į naują Story pristatymą.
  • Story elementas naudoja naują sąsajos dizainą, kuris vadinamas Fluent Design (turintis pakeisti Modern stilių). Labai didelio skirtumo nepastebėjau. Vis tiek atskiri GUI elementai atrodo gana padrikai išdėstyti lange. Gal geresnis efektas būtų ne virtualioje mašinoje su grafine akseleracija.
  • Šiame build’e pervadintas Background Moderated stulpelis Task Manager Details skirtuke į Power Throttling (tiesa, šį stulpelį dar reikia įjungt, nes paprastai jo nerodo). Panašu, kad darbinis pavadinimas visgi taps galutiniu šios funkcijos pavadinimu.
  • Volume Mixer dabar gali valdyti UWP aplikacijų garso lygį (Edge, Groove Music). Aplikacijos mikšerio lange atsiras kai jos skleis garsą.
  • Pataisytas Settings nulūžimas einant į Lock ekrano nustatymus;
  • Pataisytas Settings > Update nulūžimas, kai Windows naudoja tam tikras kalbas (pvz. rusų). Paveikti vartotojai negali įeit į Update ir paleist naujo build’o diegimą. Bet build’as turėtų parsisiųst ir susiinstaliuot automatiškai. Tuomet išjungimo meniu turi atsirasti Update and Restart meniu punktas, kuris leis pabaigt naujo build’o diegimą.
  • Pataisyta problema, kai kompiuteris neatpažindavo USB įrenginių iki USB Root Hub perkrovimo.

Žinomos problemos:

  • Windows Defender Application Guard neveiks su lietimu valdomais įrenginiais. Šios problemos apėjimas – lietimo kontrolės atjungimas.
  • Neveikia prisijungimas Facebook, Instagram ir Messenger aplikacijose. Prisijungimui galima panaudoti “Login in the browser” opciją.