Windows 10 2022 Update (22H2)

Spalio 18 dieną be fanfarų išleistas Windows 10 22H2 metinis atnaujinimas. Microsoft paskelbė dar kuklesnį įrašą savo IT Pros bloge ir kol kas parašė tik “scoped release focused on quality improvements to the overall Windows experience in existing feature areas such as quality, productivity, and security” neminint jokių konkrečių naujovių ar patobulinimų. Gal net ir neverta jau būtų leisti šiuos metinius atnaujinimus. Bet IT administratoriai dabar turi naują atskaitos tašką, gali ruošti atvaizdus su šia versija naujų kompiuterių paruošimui ir skaičiuoti dar ilgesnį palaikymo periodą.

Kaip matosi anksčiau pateiktame straipsnyje, naujovių nėra. Naujienų portalai sunkiai randa ką parašyti apie šią versiją. Eilinį kartą bus naudojamas Enablement Package mechanizmas greitesniam atnaujinimui iš 20H2 ar vėlesnės versijos.

Nauja versija pasiekiama WSUS ir WUFB. Taip pat jau galima parsisiųsti ISO failą. Įdiegus šią versiją iš ISO gaunamas 19045.2006 build’as.

Paskelbtos naujos saugumo gairės (Security Baselines), kur siūlomi nauji nustatymai spausdintuvams, prisijungimo duomenų apsaugai, paskyrų užrakinimo politikai bei apsaugai nuo kenksmingų pasirašytų tvarkyklių.

Kaip visada yra pateikiami nauji ADMX šablonai. Kur yra nauji nustatymai blokuoti HTML aplikacijoms, spausdintuvo perskirstymo apsaugai ir kita.

Enterprise ir EDU versijos bus palaikomos 30 mėnesių, iki 2025-05-13 dienos. Home ir Pro versijos – 18 mėnesių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *