Sniego kamuolio efektas – Windows Update [LT]

Vakar MS vėl parašė apie UUP (Unified Update Platform), apie patobulinimus Windows Update sistemoje, apie kuriuos užsiminė dar 2016 lapkritį. Iš esmės noria pakeisti dabartinę build’ų teikimo sistemą. Vietoj pilno build’o platinimo naudoti atnaujinimus turinčius tik pakitusius failus, kas padėtų sumažinti build’o parsiuntimo dydį (iki 35%). Ką supratau iš šio straipsnio.

  1. Insider programos dalyviams nieko ypatingai nepasikeis ir jie toliau siųsis didžiulius build’us. Nes skirtuminis (“differential”) pasisiuntimo dydis skaičiuojamas tik tam tikro senesnio buildo atžvilgiu (“baseline”), o Insider’iai (ypač Fast rate) visada naudoja paskutinius, naujausius build’us. Taigi jų atveju pokyčiai nebus skaičiuojami ir nebus siūlomi mažesni atnaujinimai. Tai yra logiška, nes kai build’ai atsiranda vos ne kelis kartus į savaitę, sunku bus kas kart apskaičiuot ir paruošt pakaitinius variantus. O dar reikėtų juos laikyt visiems įmanomiems atnaujinimo scenarijams (Petras naudoja 15046, Onutė – 15042, o Albinas – 15031 ir kiekvienam reik pagaminti skirtuminį variantą).
  2. Bet įprastieji vartotojai, kurie dabar naudoja Anniversary Update versiją, balandį turbūt vis tiek gaus gana didelį siuntinį iš Windows Update ir tas build’as diegsis taip pat lėtai kaip ir kiti prieš tai. Nes pokyčių tiesiog bus per daug, kad būtų galima daug sutaupyti su skirtuminiu build’u.
  3. Deja, nepaminėta ar tai paliest įprastus mėnesinius atnaujinimus (“cumulative updates”). Kurie mūsų WSUS sistemoje siekia ir 1.5 GB.. Čia būtų galbūt didžiausias privalumas naujos sistemos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *