Office 365 – Win32 aplikacijų platinimas su Intune [LT]

Intune kaip dalis EMS (Enterprise Mobility + Security) paketo dalis leidžia valdyti mobilias darbo vietas (ne tik išmanius telefonus, bet ir Windows 10), taikyti saugumo politikas ir pan. Taip pat šis servisas leidžia centralizuotai platinti LOB (Line of Business) aplikacijas ir programas iš Windows Store. Neseniai paskelbta ir apie galimybę tokiu būdu diegti Windows 10 kompiuteriuose ir įprastas Win32 aplikacijas (exe, msi, msp). Kol kas ši funkcija “preview” stadijoje. Susipažinti artimiau galima perskaičius blog’o įrašą https://techcommunity.microsoft.com/t5/Enterprise-Mobility-Security/Sneak-peek-Public-preview-of-Win32-application-deployment-using/ba-p/264460 arba pažiūrėjus Ignite sesiją šia tema (kur yra gyvai rodomi demo) https://www.youtube.com/watch?v=odcYROf3fPE.

Kol kas palaikoma tik Enterprise versija (Windows 10 1607 ir aukščiau), bet  rašoma, kad galima bandyti su Pro ir Edu ir pateikti atsiliepimus. Windows turi būti arba prijungtas prie Azure AD domeno (Azure AD joined) arba gali būti naudojamas hibridinis prijungimas prie domeno (Hybrid Azure AD joined). Taip pat kompiuteris turi būti valdomas Intune (MDM managed). Diegiamos aplikacijos dydis negali viršyti 2 GB (galbūt tai tik laikinas limitas).

Aplikacija su specialiu įrankiu yra supakuojama, šifruojama ir tada ją galima platinti per Intune. Platinant galima nustatyti daug įvairių parametrų (ar privalomas diegimas, ar po diegimo kažkas turi pasileist, patikrint ar yra vietos diske (bet reikia pagalvoti kiek užims ir parsiųstas paketas ir po diegimo) ir pan.). Po šito arba diegiasi kompiuteryje arba galima rasti Company Portal programoje (jei tik featured ar leidžiama diegti, bet ne privaloma). Aplikacija yra taikoma vartotojų grupėms, ne kompiuteriams tiesiogiai. Intune licencijos irgi yra taikomos vartotojams (nors yra paskelbta apie Device based licencijavimo būdą). Kompiuteryje turi būti Intune Management Extension, kuris atsiranda tik darant auto-enrollment (ne rankinį prijungimą prie Intune).

Pirmą kartą susijungiant su Intune yra diegiamas Intune Management Extension agentas/servisas (šis servisas yra su Delayed startup). Šis agentas su servisu susijungia patikrinimui kas valandą (kai Intune “check-in” yra 8 val.), todėl programų diegimas yra pakankamai greitas. Ši funkcija palaiko Geo-location (diegiama iš CDN tinklo). Diegimas vyksta tik kai vartotojas prisijungęs. Tačiau spalio Intune atnaujinimuose minima, kad jau tai nėra būtina. Taip pat galima programas galima diegti atskiriems vartotojams, o ne visiems vartotojams kompiuteryje.

Vėliau pridės galimybes leisti vartotojui atidėti perkrovimą, galimybę nerodyti “toast” pranešimų, diegti vieną programą po kitos (“dependencies”), Delivery Optimization palaikymą (kad galėtų programos dalimis pasidalinti tarp kompiuterių tinkle ir nereikėtų kiekvienai mašinai jos siųstis iš interneto).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *