Microsoft 365 Naujienos – Spalio 9, 2019 [LT]

Windows Virtual Desktop is now generally available worldwide
Prieš savaitę kurį laiką “public preview” buvusi Windows Virtual Desktop paslauga tapo galutinai prieinama. Kelių vartotojų sesijų vienoje mašinoje palaikymas, Office 365 optimizacija, RDS apps, klientai skirti Windows, macOS, Android, iOS, o taip pat ir HTML5 klientas. Šiame Microsoft Mechanics video pasakojama apie App Attach, kas sprendžia skirtingų aplikacijų poreikį ir išvengia aplikacijų diegimo OS atvaizde ar jų siuntimo į mašiną prisijungimo metu. Aplikacijos prikabinamos prie atvaizdo taip pat kaip ir vartotojo duomenys. Iš tikrųjų tai atrodo labai panašiai į kitų gamintojų App Stack ar App Layer sprendimus. Bet Microsoft tvirtina jų sprendimas yra labiau optimizuotas ir tam yra pakoreguotas pats Windows branduolys. Aplikacijų prikabinimui naudojamas MSIX formatas, į kurį galima paverst įvairias programas. Ateityje taip pat planuojamas Teams patobulinimas (AV redirection), kuris leis garso ir video srautą siųsti tiesiogiai tarp kompiuterių, kuriuose veikia WVD virtualios mašinos, taip išvengiant papildomo šifravimo ir dekodavimo virtualioje aplinkoje, kas turi pagerinti skambučių kokybę. Taip pat galima perkelti senus file shares į Azure. Detalesnei informacijai kaip viskas nustatoma ir konfigūruojama galima pažiūrėti trumpą video seriją iš Microsoft Mechanics.

OneDrive Roadmap Roundup – September 2019
Rugsėjo mėnesį OneDrive sulaukė tokių patobulinimų. Pokyčių sinchronizacija palaikoma su visais failų formatais (kai siunčiama tik pakitusi didelio failo dalis, o ne visas JPEG, MOV, PDF failas). Anksčiau tai buvo palaikoma tik su Office failais. OWA pašte įklijuojant nuorodą į failą OneDrive sistemoje, nuorodos tekstas automatiškai pasivers į failo pavadinimą, o paspaudus ant tokio failo bus parodomas įprastas OneDrive bendrinimo langas, kur galima nustatyti prieigos nustatymus. DWG failu peržiūra su AutoCAD web programa OneDrive ir SharePoint sistemose. iOS įrenginiuose OneDrive mobili aplikacija leidžia atlikti paiešką nuskenuotuose dokumentuose (veikia teksto atpažinimas, OCR). OneDrive taip pat palaiko Files On-Demand ir Known Folders Move opcijas anksčiau minėtoje Windows Virtual Desktop paslaugoje.

10 Things we love about the Teams mobile app
Nors ir ne naujienos, bet geras sąrašiukas naudingų mobilios Teams versijos funkcijų, tokių kaip tylos valandos ir dienos, skambučio permetimas iš kompiuterio į telefoną, dalinimasis dokumentais ar ekrano vaizdu susitikimuose, tamsi tema, Office Lens, pranešimų valdymas, garso žinutės ir t.t.

New capability simplifies bulk management for users and groups
Azure komanda pristatė “public preview” naujos opcijos masinio vartotojų ir grupių importavimo, pakvietimo, trynimo ar pakeitimo su CSV failais. Galima ne tik tokiu būdu importuoti iki 50 tūkstančių įrašų, bet ir taip pat eksportuoti. Tam nereikia PowerShell skripto, yra specialūs mygtukai Azure portalo sąsajoje. Importuojant duomenis taip pat galima peržiūrėti ataskaitą apie aptiktas klaidas.

Azure AD expands integration with SAP Identity Authentication Service
Paskelbta apie integraciją tarp Azure AD ir Office 365 su SAP Cloud Platform ir tokiomis SAP aplikacijomis kaip Concur, SuccessFactors ir Business ByDesign. Tai leis panaudoti Azure AD su šiomis aplikacijomis suteikiant SSO, MFA ir Conditional Access galimybes. Taip pat naudojant Azure AD galima automatiškai kurti vartotojus šiose sistemose. Ir galiausiai tai leidžia informaciją iš SAP servisų atvaizduoti Microsoft 365 sistemose, kas pavyzdžiui leistų iš Outlook patvirtint užklausą gautą iš SAP sistemos ir pan.

Extended Security Updates and Configuration Manager
Keletas niuansų apie artėjantį Windows 7 ir Windows Server 2008/R2 palaikymo nutraukimą ir ESU (Extended Security Updates) programą. Norint toliau naujinti nepalaikomas sistemas su ConfigMgr per ESU programą reikės naudoti paskutinę ConfigMgr versiją. Taip pat reikės iškelt Distribution Points į palaikomas Windows Server versijas. Office 365 proPlus galės gauti saugumo nustatymus Windows 7/Windows Server 2008/R2 sistemose iki 2023 metų, bet negaus naujų funkcijų (“feature updates”). Taip pat su ConfigMgr nebus galima valdyti kitų operacinių sistemų aspektų ir nebus pridedamas naujos valdymo galimybės, veiks tik saugumo pataisymų platinimas.

Announcing rollout of MyAnalytics focus plan to Microsoft 365
MyAnalytics komanda praneša, kad E5 vartotojai jau turėtų gauti Focus Plan funkciją, o kiti turėtų ją gauti kelių mėnesių bėgyje. Ši funkcija leidžia planuoti fokusuoto darbo tarpus, kai gali būti netrukdomas ir susikaupti vienai užduočiai. MyAnalytics bandys automatiškai rezervuot “focus” laiką rytais, kai nėra kitų įvykių ar susitikimų. Galima bus peržiūrėti savo ataskaitą ir pačiam suplanuot “focus” tarpus. Tokio darbo metu nebus rodomi pranešimai Teams programoje ir kiti matys jūsų būseną kaip “Focus”.

SharePoint Migration Tool now supports SharePoint Server 2010 (general availability)
Likus metams iki SharePoint Server 2010 išplėstinio palaikymo pabaigos (2020 spalio 13) SharePoint Migration Tool nuo šiol pilnai palaiko migravimą iš šios versijos į SharePoint Online, OneDrive, o taip pat į pasirinktus Teams kanalus.

Teams meeting recording tab in Microsoft Stream
MC189279. Rugsėjo pabaigoje Microsoft Stream portale turėjo atsirasti naujas meniu (My content > Meetings), kuriame yra pateikiami jūsų susitikimų įrašai (jei buvo įrašoma). Ten galima atlikti paiešką ir filtruoti įrašus.

Windows Defender tamper protection management in Microsoft Intune
Rugsėjį Intune politikos pasipilė Tamper Protection valdymu Windows 10 mašinose. Šis modulis apsaugo Windows nuo nesankcionuotų svarbių sisteminių parametrų ir failų pakeitimo (dažniausiai kenksmingos programinės įrangos). Šiai politikai reikia turėti E5 licenciją (arba MD ATP) ir kol kas tai veikia tik su 1903 Enterprise versija (bet planuojama pridėti palaikymą ir senesnėms versijoms). Kompiuteris turi būti pilnai valdomas su MDM.

Azure AD + F5 – helping you secure all your applications
Azure AD aplikacijų galerija pasipildė F5 BigIP Application Policy Manager, kas leis papildomai apsaugoti “legacy” aplikacijas pasiekiamas per F5 tinklą su Azure AD Conditional Access ir Identity Protection.

Upload Center is being replaced by the in-app Files Needing Attention experience
MC190284. Na ir pabaigai smulkmena, bet Upload Center yra pagadinęs kai kam kraujo su savo nuolatiniais pranešimais apie problemas saugojant failus vietiniame SharePoint ir šiaip tinkle. Pranešama, kad spalį jis turėtų būti pašalintas iš Office paketo. Tiesa, apie saugojimo/sinchronizavimo klaidas vis tiek bus pranešama. Bet ne atskiroje programoje, o pačios Office aplikacijos viduje, File > Open lange. Viena ikona mažiau prie laikrodžio 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *