Microsoft 365 Naujienos – Sausio 28, 2020 [LT]

Teams Gets Enhanced Scheduling Experience
Teams susitikimo kūrimo forma darbastalio ir web kliento versijose buvo patobulinta ir įgavo kai kurias Outlook susitikimo formos funkcijas. Tokias kaip tinkamo laiko siūlymas, privalomi ir neprivalomi dalyviai, kambario pasirinkimo laukelis, laiko juostos, galimybė nustatyti visos dienos įvykį ir pan. Taip pat yra pasiekiamas Scheduling Assistant. Kai susitikimas sukuriamas kanalo kontekste, žinutė apie jį automatiškai talpinama šiame kanale (kitaip pranešimas eina el. paštu).

Read Receipts Available for Teams Personal and Group Chats
Mobili Teams aplikacija turėjo šią funkciją jau prieš kelis mėnesius, bet dabar ir darbastalio bei web versijos galės rodyti ar jūsų žinutė buvo pristatyta/perskaityta 1:1 ar grupių pokalbiuose. Tai neveiks kanalo susirašinėjime dėl gana didelio srauto žinučių (neaišku ar kada nors tai bus įgyvendinta). Vartotojai gali keisti nustatymą ar leisti kitiems matyti ar jie perskaitė žinutes, bet administratorius turi opciją šią funkciją įjungt ar išjungt visiems arba palikti vartotojo nuožiūrai.

10 ways Teams can unlock productivity for your shift workers
Pirmoje šių metų pusėje Teams turi pasipildyti papildomomis funkcijomis pirmos linijos darbininkams (firstline). “Walkie Talkie” funkcija leis labai greitai balsu susisiekti su reikiamais bendradarbiais. O tokie įrenginiai kaip Samsung Galaxy XCover Pro turės tam dedikuotą mygtuką. Vadovai galės siųsti užduočių sąrašus į lokacijas (tarkim į atskirą parduotuvę) ir realiu laiku stebėti progresą. Off-Shift kontrolė leis blokuoti prieigą prie Teams nedarbo valandomis. SMS sign in leis darbininkams registruotis ir prisijungti prie savo Azure AD paskyros be slaptažodžio įvedus vienkartinį SMS kodą. Bendro naudojimo įrenginiuose bus galima vienu kartu atsijungti nuo visų Office 365 paslaugų ir naršyklės sesijų (“End Shift”). Administratoriai galės suteikti darbininkų vadovams prieigą prie IT portalo, kur jie galės daryti slaptažodžių numetimą (“reset”). Pamainų ir darbo laikrodžio valdymas jau yra pasiekiamas Teams, o vadovai taip pat gali įjungti geo apribojimus (“geo-fencing”) siekiant užtikrinti, kad darbininkai yra darbe. Integruojant Teams su Power Automate (buvęs Flow) galima praplėsti galimybes ir sukurti unikalias darbo sekas pagal roles. Administratoriai gali valdyti kokios aplikacijos pasiekiamos Teams parduotuvėje. Shifts turi API, kurie leidžia integruoti Teams su kitomis pamainų valdymo sistemomis.

Introducing – and Managing – Microsoft Search in Bing through Office 365 ProPlus
Microsoft, kaip sakoma “can’t catch a break”. Tik neseniai nuaidėjo skandalas dėl noro leisti vartotojams patiems pirkti Power platformos sprendimus, o štai dabar skelbiama, kad vasario pabaigoje su 2002 Office 365 versija bus automatiškai diegiamas Chrome naršyklės įskiepis, kuris keis paieškos sistemą į Bing. Natūralu, kad toks sumanymas sulaukė labai neigiamos reakcijos, nors ir yra pateikiamas ODT XML pavyzdys ir nauji Office ADMX su grupinės politikos nustatymu šios “naujovės” išjungimui. Microsoft bando padidint matomumą savo naujos Microsoft Search (Bing for Business) paslaugos, bet galbūt vertėjo šį nustatymą padaryt išjungtu pagal nutylėjimą.

Microsoft to Enable Recordings of Teams Meetings Outside Local Datacenter Region
Vasario viduryje Microsoft leis įrašinėti Teams susitikimus Stream sistemoje kai Stream ir Teams nėra tos pačios šalies duomenų centruose (iki šiol tai nebuvo įmanoma). Tai reiškia, kad gali susidaryti situacija, kai Office 365 duomenys laikomi vienoje šalyje, o Stream įrašai kitoje (geografiškai arčiausiai kliento). Organizacijoms su griežtais duomenų saugojimo reikalavimais tai gali netikti, todėl verta pasidomėti, kaip išjungti įrašymo galimybę (paprastai ji yra įjungta). Tuo labiau, kad vieną kartą pradėjus įrašinėti į vienos šalies duomenų centrą vėliau saugojimo vietos pakeist ir migruoti esamus įrašus nebus galima.

eDiscovery and Native Mode for Yammer now available!
eDiscovery paieška nuo šiol prieinama ir Yammer sistemoje. Bet turi būti naudojamas Native Mode. Tik vienas tenantas prijungtas prie Yammer, visi vartotojas iš Azure AD, visos grupės naudoja Office 365 grupes ir visi failai saugomi SharePoint Online. Yra įrankis padedantis pereiti į Native režimą. O visi nauji klientai Yammer gaus iškart šiame pavidale.

Issue with Office 365 compliance raises some serious questions
Vasil Michev savo blog’e pasakoja apie neseniai aptiktą Office 365 Compliance spragą, kai  esant hold’ui nėra išsaugomos laiško versijos, kai ištrinami prikabinti dokumentai. Kas gali turėti rimtų pasekmių vykdant tyrimus dėl nusikaltimų ir pan.

Improving Migrations Using Data Consistency Scoring
Bad Item Limit visada buvo labai miglotas nustatymas vykdant dėžučių migracijas į Exchange Online. Dabar gi yra pristatomas Data Consistency Scoring (DTS), kuris pažymės tik reikšmingas klaidas (ne kokį nors smulkų meta-data sugadinimą, ko vartotojas nepastebės) kaip Investigate (administratorius gali patikrint pats) arba Poor (reikia kreiptis į palaikymą).

Office 365 OK for Chrome 80 SameSite Update
Vasario 4 Google planuoja išleisti 80-tą Chrome naršyklės versiją su slapukų užklausų valdymo pakeitimais siekiant apriboti CSRF tipo atakas. Šis pokytis gali paveikti įvairias web aplikacijas. Microsoft skelbia, kad jų sistemos (OWA, Office/Microsoft 365 admin, Exchange Online valdymo konsolė, SharePoint Online ir t.t.) jau paruoštos šiam pokyčiui. Taip pat ir Windows Server 2016/2019 bei tų pačių versijų Exchange gaus atnaujinimus. Netgi svarstoma apie atnaujinimus senesnėms Exchange versijoms.

Setting Custom Recipient Limits for Exchange Online Mailboxes
Iki šiol Exchange Online vartotojas galėjo pridėti ne daugiau 500 adresatų viename laiške. Microsoft pradėjo diegti pakeitimą, kuris leis dėžutei padidinti šią ribą iki 1000 (arba nustatyt bet kokį norimą limitą tarp 1 ir 1000). Kol kas šis nustatymas prieinamas tik su PowerShell, bet greitu metu turi atsirasti ir nustatymas grafinėje sąsajoje.

What’s New with Apps in Azure AD | Jan 2020
Azure AD pateikia ataskaitą apie AD FS sistemoje aptiktas aplikacijas, kurias jau galima migruoti į Azure AD. Taip pat kaip “public preview” prieinamas “admin consent workflow”, kas leidžia nepatvirtintų aplikacijų prisijungimo lange parodyti formą, leidžiančią vartotojui nusiųsti užklausą administratoriui dėl šios aplikacijos patvirtinimo.

Workplace Analytics – January 2020: Feature updates
Sausį pridėtas saugiklis importuojant duomenis, kai duomenų struktūra neatitinka schemos ir dėl to gali išsijungti “auto-refresh” užklausos. Tokiu atveju parodomas perspėjimas ir administratorius gali grįžti bei pakoreguoti duomenis siekiant išvengti tokio poveikio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *