Microsoft 365 Naujienos – Sausio 17, 2021 [LT]

OneDrive palaikys 250 GB dydžio failų įkėlimą
Sausio pabaigoje Microsoft planuoja pradėti įkeliamo failo limito pakeitimą nuo 100 iki 250 GB ribos. Pilnai prieinama visiems naudotojams turi būti ketvirčio pabaigoje. Ir tai apima ne tik verslo ir mokslo sektorių bet ir privačius OneDrive naudotojus. Pakelta failo dydžio riba taikoma taip pat ir SharePoint ir Teams talpinamiems failams.

Approvals pilnai prieinama Teams programoje
Approvals aplikacija yra pilnai prieinama Teams programoje. Tvirtinimus galima kurti bei tvirtinti pokalbiuose ar kanaluose arba specialioje Approvals aplikacijoje. Joje taip pat galima sekti visų tvirtinimų būseną. Kadangi Approvals naudoja Power platformą su Power Automate galima praplėsti funkcionalumą ir pritaikyti tvirtinimo sekas savo reikmėms.

Bendrų bibliotekų patobulinimai OneDrive web versijoje
Gruodį OneDrive web versija pasipildė galimybe lengvai kuri bendro naudojimo bibliotekas. Taip pat šiose bendro naudojimo vietose web versija leidžia pilnai valdyti turinį, prisegti viršuje katalogo (pin), kurti nuorodas (shortcuts), keisti rodinius, meta duomenis, dalintis dokumentais ir sinchronizuoti į kompiuterį. O administratoriai gavo galimybę blokuoti tam tikrų failo tipų sinchronizaciją kompiuterio lygmeny.

EDR palaikoma Linux sistemose
Microsoft Defender for Endpoint Linux sistemose gauna EDR palaikymą (endpoint detection and response). Palaikomos populiariausios Linux distribucijos. EDR leis matyti aptikimus su dar detalesne informacija, matyti visą apkrėtimo ar įsilaužimo chronologiją, kokie procesai ir failai buvo paleisti, kokie tinklo resursai pasiekti ir pan. Taip pat palaikoma grėsmių paieška naudojant specialias užklausas (threat hunting).

Teams kanalo įvykių kalendorius
Sausio viduryje turi atsirasti Channel Calendar aplikacija, kurią galima pridėti kanale kaip skirtuką ir kuri rodys visus kanale kuriamus įvykius ir susitikimus įprastame Teams kalendoriaus tinklelyje.

Nauji jautrios informacijos tipai DLP politikose
Microsoft papildė standartinių jautrios informacijos tipų sąrašą 49 naujais (padidinant bendrą skaičių iki 201) kartu sukuriant atskirus tipus pagal Europos šalis (tarkim Lietuvos paso kodas), kurios galima naudoti vietoj bendrinių europietiškų taip patikslinant savo DLP politikas.

Teksto formatavimas ir kiti Forms patobulinimai
Sausio pabaigoje Forms atsiras galimybė formatuoti apklausos tekstą. Galima naudoti paryškinimą, pabraukimą ar kursyvą (bold/underline/italic) antraštėse, klausimų tekste. Bendrinant apklausas galima bus nurodyti kas organizacijos viduje gali atsakyti nurodant vartotojus ar grupes. Užpildžius apklausą vartotojams galima bus leisti išsaugoti kaip PDF ar atspausdinti savo atsakymus. Anksčiau prieinama mokslo sektoriaus naudotojams dabar Immersive Reader opcija (skaitymas be trukdžių) yra prieinama visiems, netgi Microsoft paskyros neturintiems naudotojams pildantiems apklausą. Dar dviem šimtai papildytas saugomų apklausų limitas (prieš tai buvo 200).

Yammer patobulinimai
Netrukus SharePoint sistemoje galima bus sukurti žinutę, apklausą ar klausimą Yammer sistemoje naudojant Send funkciją. Yammer bloko įterpimas bet kuriame puslapyje (embed) buvo patobulintas, palaiko reakcijas, žinučių prikabinimą (pin), leidžia kurti žinutes, prikabint failus, žymėti teisingus atsakymus, formatuoti tekstą. Teams irgi gavo atnaujintą Yammer skirtuką. Virtualių konferencijų metu galima turėti “side-by-side” rodinį su video vienoje pusėje ir pokalbių langu kitoje. Galima suskleisti visas pokalbio lange prikabintas žinutes. Spaudžiant ant grotažymės atidaromas Yammer paieškos rezultatų puslapis pagal šį raktinį žodį.

Meet now mygtukas darbastalio Outlook programoje
Sausį-vasarį darbastalio Outlook versiją įvykio kūrimo lango įrankių juostoje gaus “Meet Now” mygtuką, kuris iškart sukuria privatų Teams susitikimą ir jį paleidžia, o tuomet galima į jį pakviesti žmones. Yra niuansų kada svečiai gali pasinaudoti šią funkciją priklausimai nuo organizacijos susitikimų politikų. Taip pat yra nustatymas leidžiantis administratoriui įjungti ar išjungti šį mygtuką vartotojams.

Planner prideda planų foninius paveiksliukus
Planner sistemoje pridėtas nustatymas leidžiantis planui suteikt foninį paveiksliuką, taip jį išskiriant iš visų kitų planų. Rinktis galima iš Designer sistemos išmaniai parenkamų fonų pagal plano pavadinimą (ta pati sistema naudojama PowerPoint). Kol kas ši funkcija prieinama tik Planner web versijoje.

Teams užduočių platinimas
Teams Tasks aplikacija nuo šiol leidžia platinti (publish) pasirinktas užduotis taip jas priskiriant darbuotojų grupėms, skyriams, lokacijoms ir pan. Vėliau galima stebėti bendrą vykdymo progresą. Norint pasinaudoti šia funkcija prieš tai reikia tinkamai suderinti platinimo hierarchiją (team targeting hierarchy).

Pagerinta sąveika tarp Teams ir SharePoint
Pridedant failus ir puslapius į naują team saitą SharePoint sistemoje tokie patys elementai atsiras kaip skirtukai General kanale naujai sukurtoje komandoje Teams pusėje. Atnaujintas SharePoint skirtukas Teams programoje dabar leidžia pasirinkti kelis duomenų tipus įtraukimui. Taip pat pridėta Recommended skiltis kurį siūlo įterpimui aktualiausią turinį. Įterpiant SharePoint puslapį kaip skirtuką galima vizualiai pasirinkti reikiamus puslapius iš team saito ar įterpti bet kokį SharePoint puslapį naudojant URL nuorodą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *