Microsoft 365 Naujienos – Sausio 13, 2020 [LT]

Metų pradžia lėta. Daugiau yra administracinių pokyčių (kažkas atšaukta, kažkas nukelta ar baigiasi palaikymas) nei tikrų produktų naujovių.

Teams Replaces Commercial Cloud Trial with Exploratory Experience
MC197570. Microsoft keičia 1 metų bandomosios Teams versijos programos pavadinimą į Teams Exploratory Experience (kuri pradės veikti sausio mėnesį). Papildomai pridedamos Exchange Online (susitikimų kūrimui) ir kitos licencijos, kaip Planner, SharePoint Online, Yammer, kad testavimas būtų pilnesnis. Ši bandymo programa nėra teikiama valstybiniam ir švietimo sektoriui.

Automated user provisioning from SAP SuccessFactors to Azure AD
Gruodžio vidury pristatytas “preview” galimybės automatiniam vartotojų kūrimui Azure AD (ar vietiniame AD) iš SAP SuccessFactors sistemos.

The End of Delve Blogs
MC197403. Microsoft uždaro Delve blog’ų funkciją. Nuo sausio 18 nebus galima kurti naujų blog’ų. O dar po mėnesio bus išjungta galimybė redaguoti esamas publikacijas ir talpinti naujas. Ir galiausiai liepos 17 (2020) bus pilnai pašalinti visi blog’ai. Kartu sausio 18 nelieka ir SharePoint “classic blogs”. Pats Delve dar lieka, nors neseniai pristatytas Project Cortex kada nors jį tikriausiai pakeis (nors jis kol kas prieinamas tik E5, o Delve turi ir E3 vartotojai). Šio straipsnio pabaigoje pateikiamas skriptas norintiems išsiaiškinti ar Delve blog’ai buvo naudojami ir kiek jų yra organizacijoje.

Office 365 Message Encryption (OME) Making Protected Email Better
Sausio-vasario mėnesiais OME turi gauti atnaujinimą, kuris pakeis laiškų formatą (laiškas su vienkartiniu slaptažodžiu laiško iššifravimui) bei padės sumažinti tokių laiškų patekimo į spam/junk sąrašus tikimybę. Po šio pokyčio laiškai bus siunčiami ne iš Microsoft, bet iš siuntėjo organizacijos domeno vardo. Kartu atsiras galimybė sukuri “bounce” dėžutes ir tokiu būdu stebėti NDR klaidas, kai OME žinutės gavėjas portale bando atsakyti ar persiųsti šifruotą žinutę, bet nurodo blogą adresą (nes jis pats jokio pranešimo negaus ir nepastebės savo klaidos).

Azure AD B2C phone sign-in experience is now in public preview!
Azure AD B2C gruodžio viduryje pristatė dar vieną “preview”. Šį kartą galimybė vartotojams aplikacijose registruotis ir prisijungti su mobilaus telefono numeriu gaunant vienkartinį slaptažodį SMS žinute. Vėliau galima pridėti pašto adresą, o turint adresą pakeisti seną telefono numerį į naują.

Discover all our latest features on iOS – Siri shortcuts, share extension and more
Neseniai To Do aplikacija skirta iOS gavo Siri Shortcuts palaikymą, kas leidžia pridėti komandas tarkim įkelti kažką į sąrašą ar sukurti užduotį pasakius balsu Siri ar paspaudus išsaugotą nuorodą pradžios ekrane. Naudojant Personal Automation galima automatizuoti užduočių ar sąrašo įrašo sukūrimą tarkim pagal tam tikrą vietovę, kur atvyksta naudotojas. Užduoties kortelėje galima pridėti nuorodas ir pamatyti puslapio ar video “preview”.

Teams Priority Notifications Promotion Extended
MC199161. Microsoft atideda Teams skubių žinučių apmokestinimo pradžią iki balandžio 1 dienos (2020) vietoj gruodžio 31 (2019). Tai aktualu tik “firstline workers” naudotojų kategorijai (F1 ir pan.), kurie nemokamai galės išsiųsti 5 tokias žinutes per mėnesį, o visos kitos jau turėtų kainuoti (E3 ar E5 tai neaktualu ir jie gali siųsti tokias žinutes be papildomo apmokestinimo). Matyt MS dar nesugalvojo kiek papildomos žinutės turėtų kainuoti ir kaip tai apskaityti.

Security Baseline recommendations now available in Office Cloud Policy Service
OCPS portale, kuris leidžia nustatyti tam tikras politikas Office 365 aplikacijoms, o jų pritaikymui reikia tik vartotojo prisijungimo (nereikia GPO ar Intune), pridėtas papildomas stulpelis politikų sąraše, kuris rodys kurie nustatymai yra rekomenduojami pagal Office Security Baselines rinkinį.

Microsoft Tries to Deprecate Classic Azure Information Protection Client
Prieš savaitę Azure Information Protection blog’e MS paskelbė, kad nuo 2021 metų kovo 31 dienos bus nutrauktas seno (klasikinio) AIP kliento veikimas ir buvo siūloma planuoti perėjimą prie “unified labeling” kliento, kuris integruojasi su Security & Compliance Center žymomis. Blog’o įrašas dingo po kelių dienų dėl kažkokių techninių kliūčių (o taip pat tikriausiai dėl negatyvaus klientų atsako). Dar nebuvo žinių apie visišką seno AIP kliento funkcijų atitikimą naujame kliente. Kai kurios trūkstamos funkcijos galbūt bus pridėtos 2020 metais. Jau praeitais metais buvo paskelbta, kad senas klientas daugiau negaus naujų opcijų. Taigi reikia tikėtis, kad ateityje MS visgi pabandys visam laikui atsikratyt senos versijos.

Office What’s New Management Preview Updates Now Available
What’s New Management (kol kas preview stadijoje) leidžia valdyti ar vartotojai galės matyti What’s New skyrelį Office aplikacijose ir ką jie ten matys. Nuo šiol valdyti šį funkcionalumą galės ir Office Apps administrator rolės turėtojai. Naujovių sąraše atsiras ir Semi-Annual Office versija. Straipsnyje taip pat pateikiama kaip anksti administratorius pamatys naujoves sąraše (1-3 savaites prieš jas pateikiant vartotojams pasauliniu mastu).

Microsoft Retreats From 1TB Limit for Auto-Expanding Archives
Praėjusių metų lapkritį prieš Ignite konferenciją Microsoft be papildomo informavimo pakeitė Exchange Online archyvinių dėžučių aprašymą ir pridėjo 1TB ribą. Nors iki šiol tokios dėžutės jokios ribos neturėjo. Bet neseniai šis apribojimas dingo iš aprašymo. Matyt tai buvo skubotas sprendimas pridėti tokį dalyką, nes techniškai jokios ribos neatsirado. Bet matyt MS visgi ruošiasi įvesti tokį apribojimą siekiant išvengti piktnaudžiavimo, kaip tai kadaise atsitiko su neribojama OneDrive talpa.

What’s new for Microsoft 365 on Microsoft Learn
Microsoft Learn gavo 5 naujus Microsoft 365 mokymo kursus. Taip pat nemažai kursų buvo išversta į 6 papildomas kalbas. Taip pat pradėtas mokymo medžiagos perkėlimas iš senesnės sertifikavimo platformos Microsoft Learning į Microsoft Learn. Kažkurio metu turi likti viena Learn platforma ir mokymams ir sertifikavimui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *