Microsoft 365 Naujienos – Rugsėjo 10, 2019 [LT]

OneDrive Roadmap Roundup – August 2019
Praėjusio mėnesio pagrindinės OneDrive naujovės: galimybė palikti komentarus ne Office dokumentuose (web versija), “Popular Around Me” funkcija rodanti jums pasiekiamus bei šiuo metu populiarius dokumentus “Shared With Me” meniu, galimybė pabendrint nuorodą į tam tikrą PowerPoint prezentacijos skaidrę ir Files On-Demand palaikymas virtualiuose darbastaliuose Windows Server 2019 platformoje.

Intune Support for Android Q | Android 10
Android 10 išleistas rugsėjo 3 (bent jau į Pixel įrenginius) ir Microsoft skelbia sąrašą įvairių ypatumų ir galimų problemų su Intine. Perėjus prie Android 10 patariama atnaujint Company Portal ir visas kitas valdomas aplikacijas. Administrator-managed įrenginiai negalės pranešti savo serijinio ir IMEI numerio. Galimos problemos su Citrix Netscalar ir t.t.

Migrate user input data from “Windows Analytics: Upgrade Readiness” to Desktop Analytics
Desktop Analytics galutinė versija turi būti pasiekiama savaičių bėgyje, o kartu pranešama, kad Windows Analytics bus išjungta 2020 sausio 31 dieną. Kol kas dar galima migruoti savo Windows Analytics duomenis į naują servisą. Tiesa Desktop Analytics veikia kartu su Config Manager, ko nereikėjo Windows Analytics (buvo reikalingas tik Intune). Komentaruose žadama, kad ateityje gali būti kažkoks sprendimas naudotis Desktop Analytics be ConfigMgr.

New extended support dates for MDOP tools
Nėra tiesiogiai susiję su Microsoft 365. Bet prieš kelis mėnesius buvo skelbta apie ateityje nutraukiama MBAM palaikymą ir jo funkcijų perkėlimą į Intune ir ConfigMgr. Paskutinių planų neatsisakyta. Bet “extended support” MBAM pratęsiamas iki 2026 metų (vietoj 2024). Kartu pratęsiamas palaikymas ir kitiems įrankiams, kaip AGPM, DaRT, App-V ir kt.

One Identity across Yammer and Office
Šiuo metu Yammer sistemoje vartotojai turi atskirą profilį nuo Microsoft 365 profilio, nors kai kurie jo laikai įkraunami iš M365. Ketvirčio bėgyje planuojama palikti tik M365 profilį, jei vartotojas tokį turi vietoj papildomo Yammer profilio. Kartu bus atsisakyta pasenusių AOL ir MSN laukelių. Tačiau, jei Yammer vartotojas neturi M365 paskyros, jis liks su senu Yammer profiliu.

Building dynamic, lean & universal packages for Office 365 ProPlus
Pratęsiant praeitą kartą pristatytą naujovę išlaikyti esamą Office versiją diegiant papildomus elementus pateikiamas detalesnis straipsnis apie tai kaip galima padaryt paprastesniu įvairių Office versijų ir komponentų diegimą organizacijoje naudojant naują ODT su MatchInstalled žymą versijos ir kalbos nustatymams. Tokiu būdu nereikia valdyti daugybės instaliacijos paketų kiekvienai kalbai, bitų versijai, kurie sveria 2,5 GB ir daugiau, taupant savo ir vartotojų laiką, mažiau apkraunant tinklą.

Office 365 Monthly Channel August Updates
Office 365 Monthly Channel versija atsinaujina kartą ar kelis per mėnesį (neskaitant saugumo atnaujinimų). Rugpjūtį pasirodė įdomi ir naudinga naujovė, kai Location laukelis kuriant įvykį Outlook kalendoriuje nėra tiesiog statiškas tekstinis laukelis, bet nuo šiol jis bando pasilyti vietas pagal įvedamą tekstą ir kartu iškart rodo ar rodomi kambariai yra laisvi nustatytu įvykio laiku. Tarp kitų naujovių: ikonų paieškos meniu, galimybė suskleist išspręstus komentarus Excel programoje, bei lyg ranka pieštų objektų stilius įterpimui dokumentuose ir prezentacijose.

Planner is coming to all F1 commercial plans and government offerings starting in October
Spalio mėnesį Planner taps pasiekiamas F1 planų (taip pat ir valstybinių GCC F1) vartotojams. F1 dažniausiai naudojamas pirmos eilės darbininkams (Firstline Workers). Dabar jie galės planuoti darbus ir tvarkyti užduotis Planner sistemoje.

Outlook Updates 2019
Vasil Michev Practical 365 blog’e pateikia savo sąrašą jo manymu svarbesnių ir įdomesnių Outlook atnaujinimų 2019 metais. Tai ir nauja OWA versija, To-do integracija, bendri kalendoriai mobilioje versijoje (ir greitu metu ateinantis bendrų dėžučių palaikymas), Delegate palaikymas ir naujas Outlook susijungimo su serveriu mechanizmas (Microsoft Sync).

Modernize employee experience with this no-code chatbot in Teams
Naujokams įmonėje būna sunku rasti reikiamą informaciją, o kartais ir senbuviai pasimeta tarp informacijos kiekio, skirtingų šaltinių ir t.t. Tokiu atveju gali padėti FAQ Plus bot’as, kuris gali būti paruoštas veikimui iš šablono nenaudojant programavimo kodo. Jis taip pat leidžia nurodyti tam tikrų sričių ekspertus, kuriems atiteks klausimai, kurių negali išspręsti pats bot’as. Klausimai ateinantys ekspertams yra skirstomi į atskiras užduotis (“tickets”), kurias ekspertai gali prisiskirti sau ir uždaryt, kai vartotojas gauna reikiamą atsakymą.

Just move it to the cloud
Šiame straipsnyje aptariami įvairūs būdai didelio kiekio lokalios informacijos perkėlimui į debesį. Panaudojus fizines Azure Data Box dėžes, Azure File Shares atkartojant savo share katalogų struktūrą arba trečių šalių produktų integraciją kaip Veeam ar NetApp.

Manage multiple Azure tenancies with Azure Lighthouse
Azure Lighthouse leidžia Microsoft partneriams, valdantiems daug klientų tenantų, arba kompanijoms turinčioms daug tenantų patogiai valdyti viską viename Azure portale. Tai leidžia kurti bendrus perspėjimus (alerts) ar politikas, stebėti visus tenantus vienoje vietoje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *