Microsoft 365 Naujienos – Rugpjūčio 20, 2019 [LT]

Introducing the Microsoft Intune configuration designer to manage OEMConfig devices
Intune pristatė OEMConfig palaikymą. Anksčiau, kai gamintojas praplėsdavo MDM nustatymų valdančių jų OEM savybes schemą, reikėjo laukti kol MDM sprendimo gamintojas atnaujindavo savo sistemą pritaikant naujovėms. Bet nuo šiol Intune automatiškai gaus atnaujintą schemą iš OEM gamintojo konfigūravimo aplikacijos iš Google Play ir iškart rodys naujus nustatymus ir pakeitimus įrenginio profilio lange. Taip pat esant poreikiui visus nustatymus galima išsaugoti JSON formatu.

Custom roles for app registration management is now in public preview!
Pristatytas “public preview” galimybės kurti nuosavas (custom) roles Azure AD RBAC sistemoje. Šiam funkcionalumui reikės Azure AD Premium P1 licencijų. Kol kas ši funkcija leidžia kurti atskiras prieigos teises vienos aplikacijos registracijų ar prisijungimo informacijos valdymui nesuteikiant perteklinių teisių. Šis preview taip pat palaiko ir laikiną teisių suteikimą. Egzistuoja API PowerShell ir Microsoft Graph integracijai. Vėliau turėtų atsirasti daugiau teisių variantų (ne tik aplikacijos registracijos valdymas).

Insights add in gets two new cards
MyAnalytics panelė Outlook aplikacijoje pasipildė dviem naudingomis kortelėmis. Viena leidžia patikrint kaip esi pasiruošęs suplanuotiems susitikimams (kiek žmonių sutiko dalyvauti, ar darbotvarkė yra ir prikabinti reikalingi dokumentai, gali pasižymėt kiek laiko reikės pasiruošti susitikimui ir pan.). Kitas suranda 14 dienų senumo laiškuose įvairias tavo užklausas (“ar visi užpildė anketą? ar gali man atsiųsti paskutinę ataskaitą?”) ir leidžia tau nusiųst priminimą (“follow-up) ar pažymėt kaip įvykdytus. Aišku, veikia tik su anglų kalba. MyAnalytics reikalingos E5 licencijos.

Dynamically convert MSI versions of Project and Visio to Click-to-Run
Pasinaudojus Office Deployment Tool (ODT) galima sukurti XML su kuriuo galima vienu kartu pakeisti esamas Office MSI tipo instaliacijas į Click To Run (CTR) išvengiant sudėtingų skriptų išinstaliuojančių senas Office versijas ir diegiančių naujas.

An inclusive meeting experience for everyone in any room with Microsoft Teams Rooms
Microsoft Teams Rooms (MTR) gauna Content kameros opciją, kuri leidžia į susitikimą įtraukt vaizdą iš lentos (“whiteboard”). Sistema išmani – pati suranda lentą, nustato jos ribas ir priartina vaizdą, automatiškai padaro žmones permatomais, jei jie užstoja lentą.

Your most requested feature is here – list groups!
To-do aplikacija ir web versija nuo šiol leidžia sukurti ne tik sąrašus užduočių, bet ir grupuoti sąrašus. Turint kelis susijusius sąrašus galima juos apjungti padėjus į vieną grupę. Grupes galima naudoti kol kas nereikalingų sąrašų archyvavimui. Tiesa, šios naujovės paleidimas nebuvo sklandus, bet atrodo klaidos jau išgaudytos. Tačiau gali tekti atsijungti ir iš naujo prisijungti visuose įrenginiuose, kad aplikacija pradėtų sinchronizuoti grupes.

Enhanced user experiences for content management
Targeted Release grupės SharePoint Online vartotojai rugpjūčio pabaigoje turėtų sulaukti tokių naujovių: dokumentų check in ir check out automatizacija su Flow, analogiškai kaip ir OneDrive sistemoje dokumento aktivumo informacija (komentarai, redagavimai, paminėjimai) File Hover kortelėje ir masinis dokumentų patvirtinimas.

Announcing the general availability of two key features in Azure AD B2C
Azure AD B2C dabar leidžia sukurti nuosavus OpenID Connect (OIDC) prisijungimo jungiklius (“identity providers”). Taigi galima leisti klientams prisijungti ne tik su Google ar Facebook paskyra, bet su įvairiom paskyrom, o taip pat ir naudojant jų organizacijos Azure AD paskyras. Kita naujovė – aplikacijos gali pasinaudoti gautu prisijungiančio vartotojo OIDC paskyros “token’u” ir tokiu būtų nusiųsti komandas į tą sistemą. Pvz. vartotojui jungiantis su Facebook, gaunamas token, kuris leis aplikacijai užklaust Facebook Graph API ir pan.

Support Tip: Notarizing your macOS apps to prepare for macOS Catalina 10.15
Ne tiek Microsoft naujiena, kiek perspėjimas, kad nuo macOS 10.15 versijos visos diegiamos aplikacijos turės būti “notorizuotos”, kitaip neišeis aplikacijos įdiegt tarkim su Intune. Šis procesas bus atliekamas specialiame Apple servise. Daugiau informacijos nuorodose straipsnyje.

Intune Day Zero support for new settings and updates in iOS 13 and macOS 10.15
Intune sistema iš anksto paruošta greitai išleidžiamoms naujoms iOS ir macOS versijoms. Kai kurie nustatymai pasikeis iš nevaldomų (unsupervised) į tik valdomus (supervised-only). Taip pat atsirado 4 nauji supervised-only nustatymai, kaip Find My iPhone, Modification of Wi-Fi state ir Handoff. Intune taip pat yra suderinamas su nauju Apple User Enrollment tipu. Sistema taip pat akivaizdžiai rodys koks yra nustatymo tipas: user enrollment, device enrollment ar automated device enrollment.

Using Powershell to apply Messaging Policies to Teams Users
Taikyti vartotojų politikas Teams administravimo centre gali būti keblų, jei vartotojų ir politikų daug. Steve Goodman Practical 365 blog’e dalinasi patarimu, kaip ši procesą palengvinti su PowerShell.

Windows Virtual Desktop: How to set up your environment
Serija video gidų kaip tinkamai pasiruošti ir įdiegti Windows Virtual Desktop sprendimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *