Microsoft 365 Naujienos – Liepos 30, 2019 [LT]

Skype for Business Online to Be Retired in 2021
Karščiausia paskutinio meto naujiena, nors ir nieko nestebina. Bet pagaliau Microsoft paskelbė kiek dar gyvuos Skype for Business Online. Iki 2021 metų liepos 31. O nuo šių metų rugsėjo 1 dienos visi nauji klientai iškart gaus Teams servisą. Iki šių metų galo turi atsirasti galimybė nustatyt labai trumpą duomenų išlaikymo laikotarpį, kad ir 1 dienos (retention). O pirmame 2020 metų ketvirtyje žadamas susisiekimo su paprastu Skype palaikymas (Skype for Consumer interop).

User Activity based Expiration Policy for Office 365 groups is now in Private Preview!
Šiuo metų Office 365 grupės (kurias naudoja Teams, SharePoint Online ir kitos sistemos) gali turėti fiksuotą jų galiojimo laiką, kurį gali nustatyti administratorius. Atėjus grupės galiojimo pabaigai jos savininkas gauna užklausą ar grupė dar reikalinga ir gavus iš jo patvirtinimą pratęsiamas grupės galiojimas. Bet yra suplanuotas (kol kas private preview) šios funkcijos pakeitimas, kai grupės galiojimas bus automatiškai pratęsiamas, kai grupėje vyksta veikla (kažkas ją atidaro, įkelia failus ir pan). Tokiu atveju savininkui nereikės nuolat tvirtinti, kad grupė dar reikalinga, o tikrai neaktyvios grupės su laiku bus ištrinamos automatiškai.

Microsoft Teams Rooms July Update
Liepos mėnesį pristatyti keli atnaujinimai Microsoft Teams Rooms sistemai (speciali Teams aplikacija konferencijų įrangai). Skype Room System yra galutinai pervadintas į Microsoft Teams Rooms ir pakeista spalvų paletė ir ikonos pritaikant įprastai Teams sąsajai. Teams sąsajos temos pritaikomos pradiniame interfeise, bet ne susitikimų konsolėje, kur yra siekiama išlaikyt gerą kontrastą ir elementų matomumą. Rooms konsolėje naudojama tokia pati skambučio valdymo įrankių juosta kaip ir įprastame Teams kliente. Po skambučio vartotojai taip pat galės įvertinti garso ir vaizdo kokybę (ši informacija teikiama IT padaliniui ir Microsoft). Rooms sistema gali priimti ir rodyti Whiteboard vaizdą (kol kas nėra galimybės pradėti Whiteboard sesiją su Rooms). Taip pat pateikiama svarbi informacija dėl Rooms operacinės sistemos. Microsoft nerekomenduoja Rooms įrangos naujinti į Windows 10 1809 versiją dėl nesuderinamumo problemų. Ateityje planuojama iškart pereiti prie 1903 versijos.

Screen sharing from Skype Meetings App now supports Video-based Screen Sharing
Parsiunčiama atskira susitikimų aplikacija Skype Meetings App nuo šiol palaiko Video-based Screen Sharing (VbSS) technologiją ir bandys ją naudoti kaip pirmą variantą, kai tai įmanoma. Šis būdas turi žymiai geresnę greitaveiką nei senas RDP variantas todėl susijungimo laikas turi labai sumažėti, o taip pat transliacijos vedėjas ir žiūrovai matys praktiškai tokį pat vaizdą be uždelsimo.

Enhanced Quick Edit for SharePoint lists and libraries
Quick Edit SharePoint Online sąrašuose (Modern tipo) leis koreguoti informaciją lyg naudojant Excel. Bus palaikoma formatavimas, filtravimas. Taip pat yra lengva pakeisti stulpelių plotį tiesiog tempiant su pele. Patogus “people picker” leis greitai į celę pridėti žmogų iš organizacijos suvedus dalį vardo ir pasirinkus iš sąrašo su nuotraukomis. Kol kas ši naujovė diegiama Targered release naudotojams.

Office 365 Client Licensing and Activation Improvements
Nuo rugpjūčio Monthly kanalui, o kitiems nuo rugsėjo ir naujų metų, pasikeis Office 365 aktivacijos procesas. Vartotojui ir toliau reikės prisijungti su savo paskyra, kad Office būtų aktyvuotas, bet toliau programa bus deaktyvuojama automatiškai mažiau naudojamame įrenginyje, kai aktyvuojamas Ofisas įrenginyje perkopus 5 licencijų kompiuteryje/5 planšetėje/5 mobiliam telefone limitą. Taip pat portale tiksliau fiksuos panaudotas aktivacijas.

Azure AD Application Proxy support for SAML based Apps is GA!
Nuo šiol aplikacijos esančios vidiniame tinkle (on-premises) gali būti pasiektos su Single Sign-On Azure AD naujdojant SAML per Application Proxy.

Why Office Online is Now Simply Office
Microsoft nusprendė daugiau nevadint Office versijos veikiančios naršyklėje “Online”. Nuo šiol tai tiesiog Office, ar “on the web”, ar “in a browser”. Greitu metu turi būti pabaigtas pervadinimas visose sistemose. Beje, Word, Excel ir kitos programos irgi neteks “Online” etiketės.

Microsoft Intune announces support for macOS FileVault disk encryption management
Jau galima valdyti FileVault disko šifravimą macOS sistemose (BitLocker analogas) su Intune, įjungti raktų rotaciją, pasiekti atstatymo raktą portale.

End of support for TLS 1.0 and 1.1 in Microsoft Cloud App Security
Microsoft praneša, kad nuo rugsėjo 8 (2019) Microsoft Clould App Security palaikys tik TLS 1.2+ apsaugotus susijungimus, todėl siūloma patikrint savo sistemas, sukurtas aplikacijas ir naudojamus komponentus.

Designing a Fluent Microsoft OneDrive Mobile Experience
OneDrive komanda dalinasi mobilios aplikacijos dizaino ir funkcionalumo pakeitimo planais. iOS versijoje atsiras tokia pati mėlyna kepurė kaip Outlook programoje, o paieškos laukelis bus pačiame viršuje ir centre. Taip pat pakeistas šriftas failų sąraše, Command meniu (iškviečiamas su “…”) irgi buvo perkurtas. Mobili aplikacija iOS ir Android sistemose kaip ir web ir darbastalio programos rodys nuskenuotus failus ir PDF dokumentus Recent sąraše. iOS Outlook versija naudos OneDrive sąsają renkantis failus prikabinimui ir leis pasirinkti dokumentus iš OneDrive ir kitų Microsoft 365 sistemų. iOS sistemoje bus lengva pažymėti vietas PDF dokumente ar pridėti užrašus. Pridėtos žinutės rodys spalvos pasirinkimą pačiame žinutės lange. Taip pat pagerintas parašo pridėjimo procesas (didesnis langelis ir labiau suglaudintas ranka rašomas tekstas). iOS versijoje taip pat atnaujinti nustatymų langai (viename lange visų paskyrų pranešimų nustatymai, daugiau pasirinkimų Camera Upload lange ir klaustuko mygtukas, kurį paspaudus rodomas detalesnis paaiškinimas).

Reporting on OneDrive for Business shared files
Kadangi OneDrive for Business neturi ataskaitų rodančių kas bendrina failus su kuo, Vasil Michev siūlo laikiną spendimą panaudojus Graph API.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *