Microsoft 365 Naujienos – Lapkričio 29, 2020 [LT]

Triukšmo sumažinimo nustatymai Teams skambučiuose
Iki gruodžio vidurio visi Teams naudotojai turi gauti galimybę nustatyti pašalinio triukšmo slopinimo nustatymą. Galima bus palikti Auto ar įjungt stiprų slopinimą (High). Rekomenduojama įjungti Low, jei norite kad pašnekovai girdėtų fone grojančią muziką. Taip pat norint galima bus visai išjungti slopinimą.

Microsoft Endpoint DLP galimybės
Neseniai pasiekusi galutinio leidimo tašką Endpoint DLP paslauga praplečia organizacijos galimybes apsaugoti jautrius duomenis. Be papildomų agentų diegimo galima valdyti ką vartotojai gali daryti su darbine informacija Windows įrenginiuose ir Edge naršyklėje. DLP komponentas integruojasi su Windows Defender ir reikalauja Microsoft 365 E5 ar atitinkamo papildinio licencijos. Kai ši apsauga yra įjungta, yra stebima ar vartotojas bando jautrią ar šiaip darbinę informaciją atspausdinti, įrašyt į išorinę laikmeną, įkelti į privačią duomenų saugyklą internete ir pan. Gali būti rodomas perspėjimas arba toks veiksmas blokuojamas visiškai. Taip pat pasiekus tam tikrą perspėjimų skaičių gali būti automatiškai siunčiamas pranešimas nustatytiems asmenims.

Forms apklausos Teams susitikimuose
Teams susitikimuose atsiranda galimybė kurti apklausas naudojant Forms platformą (Polls aplikacija). Apklausas galima paruošti iš anksto ir jas įjungti susitikimo metu. Po susitikimo organizatorius gali peržiūrėti rezultatus ar eksportuoti juos į Excel failą.

Naujos Power Apps ir Virtual Agents aplikacijos Teams programoje
PowerApps jau buvo galima kurti ir jas naudoti Teams aplinkoje. Bet nauja PowerApps aplikacija leis tai daryti nepaliekant Teams. Analogiškai Power Virtual Agents aplikacija leidžia Teams viduje kurti pokalbio agentus nenaudojant kodo. Abi aplikacijos naudoja Dataverse duomenų saugyklą.

Daugiau galimybių valdant bendrus mobilius įrenginius
Bendro naudojimo Android įrenginiai gali būti masiškai automatiškai prijungiami (enrolled) į Intune/MEM. Taip pat galios nustatytos įrenginių Conditional Access politikos vartotojams atsijungiant ir prisijungiant tokiuose įrenginiuose. Galiausiai yra galimybė modifikuoti prisijungimo ekraną pridedant įmonės foninį paveiksliuką.

Teams Together turės daugiau fono variantų
Together pokalbių rodinys Teams sistemoje lapkritį gauną daugiau fono variantų (scenes). Prie anksčiau esančio teatro fono pridėti kino teatro scena, du apvalaus teatro rodiniai (vienas amfiteatras lauke). Taip pat du mažesnį konferencijos kambario fonai susitikimams su keliais pašnekovais.

To Do integruojasi su Samsung Reminder
Samsung mobilieji įrenginiai gali sinchronizuoti Reminder programoje išsaugotus priminimus (kurie gali būti sukurti gavus skambutį, teksto žinutę ar nurodžius balsu naudojant Bixby) su To Do. Sinchronizacija yra abipusė ir užduotis įvykdyta To Do aplikacijoje bus sinchronizuota atgal į Reminder programą.

Griežtesnis aukštos tikimybės piktybinių laiškų blokavimas
2021 metų sausio gale Exchange Online turi įsigalioti pokytis, kuris nepraleis laiškų kai jie yra su aukšta tikimybe identifikuojami kaip piktybiniai (phishing), net jei siuntėjas yra įtrauktas į Allowed Senders ar Allowed Domains sąrašą. Žemos tikimybės “phishing” laiškai visgi bus praleidžiami. Bet Microsoft rekomenduoja peržiūrėti savo leistinų siuntėjų ir domenų sąrašus ir vietoj jų naudoti Mail Flow taisykles.

Microsoft Endpoint Manager palaiko macOS Big Sur
Intune/MEM komanda praneša apie macOS Big Sur palaikymą, kas apima ne OS atnaujinimų atidėjimą, tiesioginį parsiuntimą susijusiems domenams, 4096 bitų SCEP raktus, blokavimą VPN atjungimo ir domenų išimtis naudojant “per-app” VPN prisijungimus. Taip pat galima paversti aplikacijas į valdomas, jas išdiegti nuotoliniu būdu kai įrenginys tampa nebevaldomu. Intune Company Portal veikia sistemose su Intel ir Apple procesoriais.

Yammer įžvalgos Productivity Score konsolėje
Microsoft Productivity Score konsolėje komunikacijos kategorijoje šalia laiškų ir Teams pokalbių statistikos bus rodomi ir Yammer naudojimo duomenys. Skaičius žmonių bendraujančių Yammer grupėse, kiek yra užduodama klausimų, kiek pateikiama atsakymų ir kokia dalis jų pripažinti tinkamais.

Teams susitikimuose keičiasi prieigos teisės naujai įtrauktiems dalyviams
Gruodžio pradžioje turi pasikeisti prieigos prie susitikimų tekstinio pokalbio medžiagos. Kai į susitikimą pridedamas naujas dalyvis, jis matys tekstinio pokalbio istoriją tik nuo to momento (taigi nepamatys žinučių kai galbūt buvo aptarinėjama ar jį pakviest). Taip pat pasibaigus susitikimui toks dalyvis negalės pasiekti jokios susitikimo medžiagos.

Atnaujintas vartotojų autentikacijos metodų valdymas Azure AD portale
Administratoriai gali valdyti vartotojų autentikacijos metodus ir duomenis naudojant naują sąsają. Kuri yra sukurta naudojant Microsoft Graph API, taigi visi veiksmai gali būti automatizuoti skriptuose. Telefonų numeriai vartotojo profilyje skirstomi į viešus (nenaudojami autentikacijai) ir autentikacijos numerius (nėra viešinami). Taip pat išleisti nauji API leidžiantys valdyti FIDO2 raktus, Passwordless Phone Sign-in, Microsoft Authenticator prisijungimus, pridėti ar išimti pašto adresus naudojamus su Self-Service Password Reset.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *