Microsoft 365 Naujienos – Gruodžio 9, 2019 [LT]

 

Microsoft Power Virtual Agents is now generally available
Power Virtual Agents leidžia kuri pokalbio agentus (“chat bots”) nenaudojant kodo, kuriant logines schemas intuityviame grafiniame konstruktoriuje. Prijungus agentą prie savo sistemos jis nuskenuoja informaciją ir parenka tinkamas temas, dažnus klausimus, o toliau leidžia žmogui apdoroti šią informaciją ir sudėlioti reikiamas užklausas ir sekas. Dirrbtinis intelektas leidžia išvengti nereikalingų pasikartojančių klausimų, kai agentas jau yra gavęs reikiamą informaciją anksčiau. Power platforma turi daugybę jungčių, kas leidžia integruoti agentus į įvairias sistemas (SharePoint, Teams, Slack, Facebook, puslapius). Valdymo panelę pateikia detalią agento veikimo informaciją ir analitines įžvalgas. Agentui nerandant reikiamo atsako jis gali iškart sujungti klientą su realiu specialistu.

New enhancements to Office 365 Message Encryption
Laiškų šifravimo funkcija nuo šiol galės kartu užšifruoti ir PDF prisegtukus (ne tik Office dokumentus). Vartotojai turintys leidimą peržiūrėti galės atidaryti apsaugotus laiškus bendrose (shared) dėžutėse. Tai veiks ir mobilioje Outlook versijoje. Taip pat Outlook versijoje macOS sistemai dabar veikia “pre-licencijos” prisegimas prie apsaugoto laiško, kad apsaugotą turinį galima būtų peržiūrėti nesant interneto ryšiui (offline).

What’s New in Microsoft Forms, Oct.-Nov. 2019
Forms apklausose galima bus pridėti naują klausimo tipą – File Upload, kas leis pildančiam asmeniui prisegti dokumentą prie atsakymo. Failai saugomi SharePoint ir OneDrive, o apklausos autorius gali nustatyti dydžio ir kiekio limitą bei leistinus failo tipus. Ši naujovė dar nepasiekė visų tenantų. Taip pat nuo šiol galima į apklausas įterpti ne tik Youtube, bet ir Stream video klipus. EDU versijoje taip pat pridėtas Immersive Reader palaikymas. Veiksmai Forms sistemoje (apklausos sukūrimas, pakeitimas, ištrynimas) bus fiksuojami Office 365 audito žurnaluose.

Microsoft Releases Control for Self-Service Purchases
Kaip jau buvo paskelbta anksčiau, Microsoft nusprendė pastumti į kitų metų sausio 14 galimybę vartotojams patiems užsakinėti Power Platform paslaugas. O neseniai pasirodė naujas MSCommerce PowerShell modulis, kuris leis administratoriams valdyti ir išjungti tokią galimybę. Valdoma politikų pagrindu ir galima pilnai išjungti pirkimus pasirinktai aplikacijai visam tenantui, nėra galimybės išjungti atskiriems vartotojams.

Upcoming change to Audit logs in Intune
Gruodį visi žurnalai Intune sistemoje turi būti perkelti į vieną vietą (MDM ar Microsoft Endpoint Management konsolėje). Juos galima bus filtruoti pagal pasirinktą tipą.

Device-based Office Pro Plus subscriptions
Nors ši naujovė tikėtina atkeliaus tik kitų metų vasarą, tai yra labai naudingas dalykas, kuris turėtų pakeisti ne visada tinkama Shared Computer Activation, kai kompiuteris yra bendro naudojimo ir reikia leisti naudotis Ofisu keliems vartotojams. Taigi ruošiamas Device-based aktivavimas. Jo pagrindiniai privalumai yra neribotas aktivacijų skaičius ir tai kad vartotojas neprivalo turėti Office 365 licencijos norint naudotis pagrindinėmis aplikacijomis (Word, Excel ir pan.).

Office What’s New Management Preview
Ignite metu buvo užsiminta, kad administratoriai galės valdyti “What’s new” funkcionalumą Office aplikacijose (atskira panelė, kur vartotojas gali susipažint su paskutinio atnaujinimo naujovėmis). Kol kas šis nustatymas yra “preview” fazėje ir bus išleistas kitų metų pradžioje. Jis leis nurodyti apie kurias naujoves pranešti vartotojams, o apie kurias pranešimus paslėpti.

Workplace Analytics – November 2019: Feature updates
Workplace Analytics duomenys yra pasiekiami Power BI ir leidžia sukurti savo vizualizacijas. Data sources puslapis buvo perkurtas siekiant padėti analitikui suprasti kokie duomenys yra pasiekiami ir kokia yra jų kokybė importavimo metu. Organizational data puslapis leidžia pateikti informacija įvairiais pjūviais. Solutions pervadinti į Plans, nes tai labiau atitinka šios funkcijos esmę (vadovai sukuria planus kaip tobulinti darbuotojų darbo kokybę).

Get Email Notifications When Office 365 Services Break
Kol kas ši funkcija prieinama daugiausiai tik “targeted release” tenantams, o juos diegimas visiems užtruks net iki kitų metų kovo. Tai leidžia Admin Centre servisų būklės panelės nustatymuose priskirti iki dviejų pašto adresų ir nurodyti dominančius servisus (Exchange, OneDrive ir pan.). Į šiuos adresus bus siunčiami pranešimai apie šių servisų nesklandumus (aišku, jei tarkim Exchange sutrikimas nepaveiks tokių laiškų siuntimo). Pašto adresai gali būti asmeniniai arba iš to pačio Office 365 tenanto (gali būti ir grupė).

EDR capabilities for macOS have now arrived
Microsoft Defender ATP klientas macOS sistemoje nuo šiol gali ne tik pagauti kenksmingas programas, bet su EDR pagalba centrinėje panelėje parodyt visą apkrėtimo veiksmų seką. EDR taip pat leidžia kuri įvairias “advance hunting” užklausas analizuojant macOS sistemų saugumo būklę.

FAQs from Exchange and Outlook booths at 2019 Microsoft Ignite
Ne naujienos, bet keli atsakymai iš Microsoft į dažniausiai užduodamus klausimus. Pvz. kada bus galima atsisakyt on-premises Exchange atributų valdymui, kai pilnai pereita į debesį. Vis dar nėra atsako. Vėl žada pateikti kažkokį sprendimą metų bėgyje (jau žadėjo taip prieš metus) 🙂 Nerekomenduojama naudoti pagrindinį verslo pašto servisą masiniam siuntimui. Eilinį kartą pabrėžta, kad naujos funkcijos pirmiausiai eis į Exchange Online, o vietinio Exchange pagrindinė stiprybė yra stabilumas ir patikimumas. Exchange 2010 palaikymas nebus dar kartą pratęstas.

iOS Managed EAS Profile Improvements
Išėjus iOS 13 ir iPadOS tapo įmanoma valdyti kokie elementai gali būti sinchronizuojami į EAS profilį (Exchange ActiveSync). Intune portale atsirado papildomi nustatymai, kurie leidžia nustatyt ar sinchronizuoti viską ar tik pašta, tik kontaktus ir pan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *