OneDrive Roadmap Roundup – November 2019
OneDrive (ir SharePoint Online) leidžia pažymėti failus ir katalogus vėlesnei peržiūrai ir juos pasiekti “Save for later” meniu. Atsirado galimybė sukurti specialią “Request files” tipo nuorodą. Jos gavėjas neprivalo turėti OneDrive paskyros ar būti prisijungęs ir galės tik įkelti failus į nurodytą katalogą (negalės atidaryti ar pamatyti failų jame). Siunčiami pranešimai bus verčiami į kalbą, kuri yra nustatyta kaip pagrindinė gavėjo AAD ar Exchange Online nustatymuose.
What’s New in Microsoft Teams – December 2019
Išleista Teams Linux versija (deb ir rpm instliacijos). Tiesa, atskirame blogo įraše yra daug komentarų su įvairiomis problemomis. Nėra palaikomi naujesni diegimo būdai kaip snap ar flatpak. Taip pat klausimas kaip šis klientas naujinsis. Visų pokalbio funkcijų palaikymas susirašant su išoriniais vartotojais (jei abi organizacijos naudoja TeamsOnly nustatymą). Kol kas tik anglų kalba (JAV) ir preview, bet bus galima įjungti subtitrus gyvai susitikimo metu. Galimybė pridėt žmones į privatų susitikimo pokalbį. Nebus siunčiami pranešimai iš susitikimų, kol prie jų neprisijungsite. Susitikimo autorius galės suteikti dalyviams roles (dalyvis ar prezentatorius). Video pokalbiai palaikomi Chrome naršyklėje. Optimizacijos Azure ir Citrix VDI sistemose. Kaip buvo žadėta dar vasarą nuo sausio 14 Teams bus įdiegta esamose Office instaliacijose ir Semi-Annual kanale. Nauja politika administratoriams reikalauti Wi-Fi prisijungimo dalyvaujant vaizdo pokalbiuose. Taip pat galima blokuoti ne tik išeinantį bet ir įeinanti video srautą politikose.
Azure AD Connect 1.4.38.0
Gruodžio 6 išleista nauja versija. Joje yra pagerinta slaptažodžių hash’o migravimo iš AAD į Azure AD Domain Services greitaveika. Nuo šiol palaikoma tik TLS 1.2 versija agento ir debesies komunikacijai. Pataisyta klaida su netinkamų prisijungimo duomenų naudojimu leidžiant DSSO PowerShell komandą.
Introducing campaign views in Office 365 Advanced Threat Protection
ATP konsolėje pristatomas naujas Campaign rodinys (kol kas preview). Jis leis pamatyti masines atakas prieš jūsų organizaciją (tarkim phishing laiškų siuntimas), suprasti kada ataka prasidėjo ir baigėsi, kokie buvo naudojami IP adresai, kokios nuorodos buvo siunčiamos, kurie laiškai buvo blokuoti ir ne ir pamatyti kaip jūsų vartotojai reagavo į tokius laiškus (paspaudė nuorodas ar ne).
Announcing Updates to the M365 Attack Simulator
M365 Attack Simulator leidžia simuliuoti phishing atakas ir tokiu būdu tikrinti vartotojų budrumą. Neseniai pristatyti tokie šios paslaugos patobulinimai: galimybė prikabinti laiškus, filtruoti “atakuojamus” vartotojus pagal miestą, padalinį, pareigas, IP adresų ir kliento informacijos įtraukimas ataskaitose ir pan.
Microsoft Teams Rooms December update
Fizinės lentos vaizdo įtraukimas susitikime (“content camera”) dabar palaikomas ir su Surface Pro-based įrenginiais. Teams Rooms įrenginiai gali būti valdomi su Intune. Atnaujintas vartotojo nustatymų lango dizainas. Taip pat pridėtas About langas su naudinga informacija. Galima leisti automatiškai prisijungti į pokalbį esant arti Teams Rooms (“proximity based invitations”). Room Controls mygtukas vėl rodomas pradiniame ekrane. Daugiau partnerių įrenginių palaiko Teams Rooms.
Bring identities from disconnected ADs into Azure AD with just a few clicks!
Azure AD Connect cloud provisioning leidžia sujungti į Azure AD elementus iš skirtingų atskirtų AD sistemų (tarkim po kompanijų susijungimų ar įsigijimų).
Azure AD authentication to Windows VMs in Azure now in public preview
Galima autentikuotis į Azure talpinamas Windows virtualias mašinas su Azure AD prisijungimais. Nereikia kurti ir valdyti lokalius vartotojus, galima naudoti įprastas RBAC politikas. Tokios mašinos tampa Azure AD joined. Kol kas palaikoma tik Windows Server 2019 Datacenter ir Windows 10 1809 ir naujesnės versijos. Ateityje planuojama palaikyti ir Windows Virtual Desktop. Kol kas public preview.
Introducing the integrated Microsoft Threat Protection solution (public preview)
Microsoft Threat Protection pristato naują rodinį/koncepciją – incidentas, kuris surenka į vieną visumą atskirus pranešimus (“alerts’) iš įvairių saugumo paslaugų (Microsoft Defender ATP lokalioje mašinoje, Office 365 ATP pašte, Azure ATP tinkle ir pan.). Visi susiję vienos atakos pranešimai iš įvairių sistemų rodomi vienoje ataskaitoje. Papildomai padeda susitvarkyt su atakomis automatinio atsako elementai, galimybė automatiškai atstatyt sugadintus elementus (“self-healing”), naudojamas AI analizuojant grėsmes.
Microsoft Flow is becoming Microsoft Power Automate
MC197925. Apie tai paskelbta Ignite metu (nuoroda į straipsnį lapkričio pradžioje). Bet gruodžio viduryje turėjo pradėti Microsoft Flow pavadinimo keitimą į Microsoft Power Automate siekiant sutapatint su kitais Power platformos produktais ir servisais.
Welcome a new colleague into Teams
MC195023. Gruodžio pradžioje ir iki sausio vidurio turi atsirasti naujas perspėjimas Teams, kai naujas kolega prisijungia prie komandos. Jį galima valdyti Notifications skiltyje.
Workplace Analytics – December 2019: Feature updates
Rugpjūtį buvo pristatyti nauji realaus laiko Person užklausų grafikai, kurie pateikdavo informaciją neišeinant iš Workplace Analytics. Nuo šiol galima automatiškai ir rankiniu būdu saugoti šių vizualizacijų pakeitimus bei pasiekti atskiras versijas. Nulūžus naršyklei irgi bus išsaugota paskutinė pakeitimo versija.