Microsoft 365 Naujienos – Gegužės 25, 2020 [LT]

Teams – Build 2020 naujienos
Praeitą savaitę šį kartą virtualios Build 2020 konferencijos metu Teams komanda pristatė įvairias naujoves. Pirmiausia skirtas aplikacijų kūrėjams. Visual Studio ir Visual Studio Code įskiepiai leidžia greitai paruošti aplinką Teams aplikacijoms kurti, talpinti bei publikuoti. Naudojant Power Virtual Agent platformą galima kurti “botus” su labai mažai kodo. Tokių botų šablonai jau pateikiami GitHub sistemoje bei jie palaiko SSO. Pridėti naujas Power aplikacijas ar Power Vitual Agent botus į Teams parduotuvę bus galima vieno mygtuko paspaudimu. Pridėtos naujos Power Automate funkcijos skirtos Teams (integracija su Shifts) bei galimybė naudoti šablonus. Pabendrinti Power BI ataskatas į Teams irgi galima lengviau paspaudus vieną mygtuką. O norint galima nukopijuoti atskirą grafiką ataskaitoje ir įterpti Teams kanale. Pridėta daugiau galimybių valdyti kaip atrodo pranešimai iš aplikacijų (notifications) ir kas juose pateikiama. O taip pat galima prenumeruoti tam tikrus įvykius ir pagal tai atnaujint vaizdą. Pridėtos 24 Teams Graph API prieigos teisės. Greitai turi būti įmanoma panaudoti kamerą, mikrofoną, lokacijos informaciją aplikacijose mobiliuose įrenginiuose. Administratoriai gauna lengvesnį aplikacijų peržiūros ir patvirtinimo procesą (taip pat ir trečių šalių aplikacijų pirkimą). Taip pat galės patvirtinti aplikacijos prieigas viso tenanto mastu. Vartotojai vėliau šiais metais gaus galimybę atidaryti aplikacijas atskiruose languose (pop-out). Kurti komandas bus galima naudojant šablonus, kurie nustatys kokie kanalai turi būti sukurti ar aplikacijos įdiegtos. Microsoft Lists irgi atkeliaus į Teams. Vartotojai taip pat galės atlikti paieška su Ctrl-F atskirame pokalbyje ar kanale. Kai kurios Teams aplikacijos galės pasinaudoti SSO ir naudotojams nereikės antrą kartą prisijunginėti. Geresnis Conditional Access palaikymas. Adaptive Cards galės minėti žmones (mentions) ir palaikys daugiau teksto formatavimo galimybių. Mobilioje aplikacijoje greitai turi atsirasti veiksmų palaikymas, kas leis žinutę išsaugoti kitoje sistemoje, sukurt užduotį ir pan. Taip pat patobulinta susitikimų funkciją leidžiant iškelti susitikimą į atskirą langą, nustatyti įvairius parametrus prieš prisijungiant, apriboti kas gali rodyti informaciją ar keisti dalyvių statusą. Visas šias ir daugiau naujovių galima pamatyt šiame video pristatyme.

Microsoft Lists
Build 2020 metu daug dėmesio sulaukė “naujo” produkto Microsoft Lists pristatymas. Iš tikrųjų, tai SharePoint sąrašai su modernesne sąsaja ir daugiau integracijos galimybių (pvz. Teams). Taip pat jie yra lengviau pasiekiami atskiroje aplikacijoje (ir mobilioje) nei kažkur SharePoint puslapio gilumoje. Tai yra greitas būdas kurti įvairius sąrašus, keisti rodinius, kurti paprastas taisykles, užduotis, įvykius, bendrinti su kolegomis. Atrodo kaip paprastesnis Planner ar To Do užduočių variantas grįstas sąrašais. Bet tikriausiai neturės sąsajos su šiais įrankiais, todėl šiek tiek keista kam pristatomas dar vienas užduočių valdymo įrankis. Daugiau detalių ir panaudojimo variantų galima pamatyti šiame video. O išleisti lyg ir planuojama šią vasarą (mobilios aplikacijos vėliau). Bet žinant kaip dažnai viskas vėluoja (tarkim taip seniai pažadėti Teams Tasks vis dar nepasirodė) nenustebčiau jei užtruktų iki metų galo.

Interaktyvus Yammer turinys Outlook darbastalio ir mobilioje versijoje
Anksčiau šią funkciją turėjo tik web versija, bet greitu metu tą patį funkcionalumą gaus ir Outlook versijos skirtos Windows, macOS, iOS ir Android. Gavus laišką bus galima atrašyt, pridėti “like” ir atlikti kitus veiksmus su Yammer žinute tiesiogiai Outlook programoje.

Naujas pagrindinis SharePoint puslapis – Home site
Pristatytas SharePoint konferencijos metu Home site yra naujas pradinis organizacijos puslapis, kuris savyje automatiškai sujungia įvykius, naujienas, video turinį, komunikacijas iš įvairių šaltinių ir vidinių puslapių. Adaptuojantis dizainas leidžia šio puslapio turiniui atrodyti patraukliai ir patogiai įvairiuose įrenginiuose. Administratorius gali įprastą komunikacijos puslapį paversti į Home puslapį su viena PowerShell komanda.

Microsoft Teams Rooms moderni autentikacija, krovimosi ekranas ir kiti atnaujinimai
Paskutinis MS Teams Rooms atnaujinimas suteikia galimybę naudoti Modern autentikaciją. Taip pat užsikrovimo metu bus rodoma užsikrovimo animacija (splash screen). Turint kelis ekranus bus galima pasirinkti ar vaizdą siųsti tik į vieną ar abu ekranus. Taipogi palaikomas dinaminis kritiško skambučio palaikymas, kai kambariui gali būti priskirtas adresas, aprašyta vieta pastate ir pan.

Message Center žinutės kaip užduotys Planner
Message Center leidžia pranešimus apie naujoves ar pakeitimus automatiškai pridėti į pasirinktą planą kaip užduotis ir taip valdyti pokyčius Microsoft 365 paslaugose.

Nuotolinio darbo įvertinimas su pagerinta Business Continuity panele
Praeitą mėnesį pristatyta verslo tęstinumo įvertinimo konsolė Workplace Analytics sistemoje buvo patobulinta atsižvelgiant į gautus atsiliepimus. Atsirado daugiau galimybių keisti ataskaitų ir įžvalgų rodinius. Naujas langas rodantis 5 pagrindinius nuotolinio darbo aspektus su įvertinimais ir rekomendacijomis. Taip pat grafikai rodantys pokyčius laike.

Teams aplikacijų kūrėjų patikrinimas ir atestacija
Microsoft pristato daugiau kontrolės opcijų administratoriams patikrinti aplikacijos kūrėjo tapatumą (kūrėjas gali pridėti specialų identifikatorių). Taip pat platintojai gali būti atestuojami pagal tai kaip jie laikosi tam tikrų saugumo ir atitikties standartų ir reikalavimų. Ir galiausiai MS pristato sertifikavimą Teams aplikacijų kūrėjams.

Trečių šalių atakų simuliatoriai Security centre (public preview)
AttackIQ ir SafeBreach atakų simuliatoriai yra prienami “evaluation lab” konsolėje Microsoft Security centre ir juos galima panaudoti testams specialiuose “lab” mašinose. Esant reikalui galima užsakyti didesnį kiekį tokių mašinų.

Microsoft Search praplėtimas su Microsoft Graph jungtimis
Microsoft Search jau gali surasti informaciją įvairiuose Microsoft 365 sistemose. Tačiau kartais reikalingi duomenys gali būti kitoje ar net vietiniame tinkle esančioje paslaugoje. Microsoft Graph jungtis leidžia praplėsti paieškos sritį ir gauti rezultatus iš duomenų talpyklų, kodo valdymo ir helpdesk sistemų (GitHub, ServiceNow ir pan.). Taip pat administratoriai gali valdyti duomenų pateikimo formatą. Rezultatai yra interaktyvus ir leidžia atlikti tam tikrus veiksmus iškart paieškoje. Tokių jungčių jau yra virš 130 (įskaitant 8 standartines iš Microsoft). Kol kas viskas preview stadijoje, kuri praplečiama įtraukiant Targeted Release naudotojus. Trumpas pristatymas šiame video.

Daugiau kontrolės opcijų Power platformoje
Vasil Michev pasakoja apie tai, kad Microsoft pagaliau prideda tam tikras Power (buvęs Flow) platformos kontrolės funkcijas. Iki šiol administratoriai galėjo tam tikrai jungčiai leisti arba naudoti verslo duomenis ar ne. Dabar gi galima visiškai blokuoti jungtį (connector). Šis nustatymas prieinamas tik naujame Power Platform administravimo centre.

Keičiasi pagrindinė SharePoint puslapių temos spalva
Atsižvelgiant į tai, kad pasikeitė pagrindinė SharePoint ikona-logotipas, bus keičiama SharePoint standartinės temos pagrindinė spalva. Iš mėlynos į žalsvai mėlyną (teal). Pasikeis modernių ir klasikinių saitų tam tikrų elementų spalvą (saito pavadinimo ikona, mygtukai ir pan.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *