Microsoft 365 Naujienos – Birželio 4, 2019 [LT]

Outlook for Windows rolls out its simplified user experience
Artimiausiomis dienomis Microsoft turi pradėti plačiai platinti Outlook su atnaujintu dizainu, todėl naujame straipsnyje dar kartą akcentuojami visi pokyčiai. Kaip sumažinta įrankių juosta su galimybę prikabint ar atkabint komandas, daugiau tarpų laiškų sąraše, pakeitimai laiško kepurėje, atnaujinta susitikimo organizavimo forma.

What’s New in Microsoft Teams | May 2019
Artimiausių kambarių su Microsoft Teams Rooms palaikymų paieška. Užimtumo signalas, kai adresatas jau kalba telefonu ar dalyvauja susitikime. Calls aplikacija VOIP skambučiams. Shifts palaiko dalyvavimą keliose komandose iškart. Komandos narių valdymas, kvietimas mobilioje aplikacijoje. Perspėjimas mobiliame įrenginyje, kai kažkas prisijungia prie suplanuoto susitikimo (galima prisijungt pačiam paspaudus tokį pranešimą). Galimybė gauti skambutį iš susitikimo įvykio mobiliame įrenginyje ir taip prie jo prisijungti. Teams naudojimo statistiką galima eksportuoti į CSV Teams administravimo portale.

Azure Information Protection (Azure RMS) switches to using TLS 1.2 only
Nors mažai tikėtina, kad kažkas dar naudoja 2007 metų AIP kliento versiją, bet dabar Azure RMS palaiko tik TLS 1.2 ir tokius klientus teks atnaujinti.

Preview Portal Update to Windows Virtual Desktop offering in Azure
Vaizdo įraše kalbama su Azure WVD serviso vadovu apie naujoves. Ši paslauga vis dar preview stadijoje, bet ją bando jau 4800 organizacijų. Paskelbta apie partnerystę su Citrix ir VMware. Integracija su Azure Files paslauga. Office aplikacijų kešas keliauja su vartotoju, todėl aplikacijos pasileidinėja greitai. OneDrive palaikymas. Atnaujintas Azure portalas WVD valdymui (daug nustatymų perkelta į portalą vietoje REST API ar PowerShell komandų paleidimo).

Discover Shadow IT across IaaS and PaaS with Microsoft’s CASB
MCAS nuo šiol gali aptikti ne tik nesankcionuotas SaaS aplikacijas (Dropbox, t.t.), bet ir IaaS ir PaaS paslaugas, kaip AWS ar Google saugyklas (ką dažniausiai gali be IT priežiūros sukonfigūruoti programų kūrėjai).

Microsoft Defender ATP for Mac now in open public preview
Kovo mėnesį pristatytas MD ATP klientas macOS sistemai dabar yra “public preview” stadijoje.

OpenVPN support in Azure VPN gateways
Azure tinkle nuo šiol galima naudoti OpenVPN tipo tunelius.

Go Dark Mode and more on OneNote
OneNote kelių savaičių bėgyje leis persijungti į tamsų sąsajos režimą, siųsti laiškus į OneNote. O naršyklės versija gaus supaprastintą įrankių juostą.

Azure Pipelines app for Microsoft Teams
Programų kūrėjai naudojanti Azure Pipelines gali įdiegti tam skirtą aplikaciją Teams programoje, kas leis gauti pranešimus iš šios sistemos Teams programoje, o taip pat leis tvirtinti naujus leidimus tiesiog iš Teams neinant į Azure Pipelines portalą.

Microsoft Defender ATP third-party solution integrations
Microsoft Defender ATP gali integruotis su kitų gamintojų saugumo sprendimais (ugniasienėms, SOAR, SIEM ir kitų tipų sprendimais) taip praplečiant palaikymą ir mobiliems įrenginiams, Mac ir Linux sistemoms, o integracijos įjungimas atliekamas Windows Security centre keliais paspaudimais.

Use Teams Web Apps in Edge Preview for easy Guest Access
Kai kuriems žmonėms gali prireikti prisijungti prie kelių tenantų Teams programoje vienu metu (ypač konsultantams). Bet darbastalio aplikacija yra gana lėta persijungiant, taip pat tokiu būdu negauni pranešimų iš kitų tenantų). Apėjimas yra Edge ar Chrome naršyklės naudojimas sukuriant Web App kiekvienam tenantui ir kelių naršyklės profilių naudojimas.

How to migrate to Azure Information Protection from other labeling solutions
Organizacijos jau gali turėti dokumentų žymėjimo/apsaugos sprendimus iki pradedant naudoti Office 365 ir AIP, pvz. Secure Islands ir kt. Yra būdas migruoti žymas ir iš naujo sužymėti dokumentus (rankiniu ar automatiniu būdu). Straipsnyje paminėti keli suderinamumo ypatumai (kol kas tai veikia tik su senu AIP klientu ir naudojant Azure portalą), taip pat aprašomas migravimo procesas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *