Microsoft 365 Naujienos – Birželio 29, 2020 [LT]

Safe Documents apsaugo nuo pavojingų failų
Analogiškai kaip Safe Links ir Safe Attachments saugo vartotojus nuo pavojų pašte nauja Safe Documents opcija gali nusiųsti dokumentą skenavimui į Microsoft serverį naudojant Intelligent Security Graph. Tai įvyksta automatiškai atidarant dokumentą ir integruojasi su Microsoft 365 Apps (Office) Protected View opcija. Administratoriai gali įjungti šią funkciją Security & Compliance centre. Taip pat naudojant Kusto užklausas galima gauti detalesnę informaciją apie įvykius analizei.

Microsoft Defender ATP pilnai prieinamas Linux sistemose
Microsoft apsauga nuo virusų ir kitų pavojų dabar yra pilnai prieinama ir Linux platformoje. Palaikomas platus spektras distribucijų. Diegimui galima panaudoti Ansible, Puppet ar kitas sistemas. Yra komandinės eilutės valdymas. O kartu paskelbta ir apie Android “public preview”. MD ATP apsaugos mobilius įrenginius nuo “phishing” atakų, nesaugių nuorodų ir užkrėstų failų. Visi įvykiai bus prieinamai Microsoft Defender Security centre.

Laikinai padidintas Microsoft 365 Live Events dalyvių limitas išliks iki spalio
Balandį Microsoft laikinai padidino renginių gyvai dalyvių limitą iki 20 tūkstančių. Anksčiau buvo planuojama limitą atstatyt liepos mėnesį. Bet nuspręsta pratęsti naujo limito galiojimą iki spalio 1 dienos. Tokie renginiai gali vykti Teams, Yammer ir Stream sistemose.

Project web projekto kopijavimas
Project web versija leidžia nukopijuoti projektą ir panaudoti jį naujo sukūrimui. Norint naudoti vieną projektą kaip šabloną patariama padaryti jį neaktyviu. Office 365 E5 licencijų naudotojai gali atidaryti projektus skaitymo režime.

Planner plano kopijavimas į esančią grupę ir iOS filtras
Planner jau anksčiau leido kopijuoti planus. Bet tokiu atveju buvo sukuriama nauja grupė. Dabar gi galima nukopijuoti egzistuojantį planą į jau esančią grupę (tarkim Teams komandą). Taip pat kopijuojant planą galima pasirinkt kuriuos jo elementus perkelti (datos, aprašymai, žymos ir pan.). iOS versija nuo šiol leidžia filtruoti užduotis pagal raktinius žodžius.

Autentikacijų skaičiaus valdymas naudojant Azure AD Conditional Access
Po viešo testavimo gegužės mėnesį tapo pilnai prieinama opcija leidžianti nustatyti kaip dažnai jūsų vartotojai turi prisijungti sistemose ir ar būtinas pakartotinas prisijungimas uždarius ir vėl atidarius naršyklę. Reikalingos Azure AD Premium P1 licencijos. Galima nustatyti po kiek laiko bus prašoma pakartotinai autentikuotis (1 val. – 365 dienų).

SharePoint daugiakalbės publikacijos
Anksčiau pristatyta galimybė versti puslapius į kitas kalbas jau pilnai prieinama. Paskelbus puslapį numatyta kalba autorius gali pridėti daugiau kalbų bei priskirti žmones ar grupes vertimui. Žmonės atsakingi už vertimą gaus pranešimą apie naujus puslapius, o kai vertimas yra patalpinamas pranešima gauna ir puslapio autorius.

Pristatyta Exchange Online PowerShell modulio V2 versija
Birželio pradžioje paskelbta apie pilną prieinamumą naujos Exchange Online PowerShell modulio versijos. V2 versija turi visas senas komandas, o taip pat ir 9 naujas veikiančias REST pagrindu, kurios yra 4-8 kartus greitesnės už įprastas. Bet pagrindinė naujovė yra ta, kad ši modulio versija pilnai palaiko Modern Auth.

Laiko planavimas su MyAnalytics
MyAnalytics Insights panelė Outlook programoje pasipildė naujomis opcijomis padedančiomis organizuoti savo darbą ir laisvą laiką ypatinga nuotolinio darbo situacijoje. Rašant laišką Outlook gali perspėti, kad laiškas bus nusiųstas po adresato darbo valandų, ir pasiūlyti automatiškai atidėti siuntimą (ši opcija pirmiausiai bus prieinama M365 E5 naudotojams, bet vėliau bus suteikta visiems). Naujas meniu leidžia lengvai blokuoti laiką kalendoriuje pietums, kad niekas negalėtų sukurti susitikimo tuo metu. Įdomiausiai gi atrodo pasiruošimas atostogoms. Panelė pasiūlo lengvai pereiti per veiksmų seką (automatinio atsakymo įjungimas, pranešimas žmonėms, kad negalėsi sudalyvaut susitikimuose ir pakvietimų atšaukimas, taip pat nustatymas laiko fokusuotam darbui).

Microsoft Defender ATP gali skenuoti UEFI firmware
Microsoft integruota Windows 10 antivirusinė programa gali tikrinti UEFI posistemės failų sistemos struktūrą, aptikti rootkit’us ir pranešti apie pažeidimus į Windows Defender Security Center.

Workplace Analytics išleido 4 naujus Power BI skydelius
Nauji 4 skydeliai (dashboards) pateikia įžvalgas apie: darbuotojus turinčius poveikį kompanijoje, priimančius sprendimus (influencers insight); Teams naudojimą (kur reikia papildomų mokymų ir pan.); bendradarbiavimą (kiek darbuotojai dirba kartu, kiek laiko praleidžia susitikimuose, kaip keitėsi rodikliai palyginus su kita savaite).

SharePoint sąrašų kūrimas pagal Excel lenteles
Gegužės pabaigoje tapo pilnai prieinama visiems vartotojams opcija sukurti SharePoint sąrašą įkėlus Excel lentelę. Po to kai Excel failas yra įkeltas galima toliau tinkinti sukurtą sąrašą, pridėti daugiau duomenų tipų, pakeist formatavimą ir t.t.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *