Microsoft 365 Naujienos – Balandžio 9, 2019 [LT]

Configuring and using Data Loss Prevention in Microsoft Teams
Steve Goodman Practical 365 blog’e pasakoja kam gali prireikti neseniai atsiradusio DLP funkcionalumo Teams pokalbiuose ir kaip sukurti atskiras DLP politikas būtent Teams servisui.

Azure AD Password Protection is now generally available
Tapo viešai prieinama Azure AD slaptažodžių apsaugos opcija. Tai leidžia nustatyt negalimų (“banned”) slaptažodžių sąrašą, blokavimo laiką ir t.t. Taip pat įdiegus agentą šiuos nustatymus galima taikyti ir vietiniam AD (on-premises).

What’s new in Microsoft Intune
Kovo pabaigoje Intune servisas sulaukė nemažai atnaujinimų: galima diegti Visio Pro ir Project Online desktop klientus kaip atskiras aplikacijas, diegiant Office galima pridėti Office Deployment Tool XML ir taip papildyt nustatymų rinkinį, kiosk režime galima nurodyt aplikacijai startuot automatiškai, Encryption report rodo Windows 10 įrenginių TPM versiją ir šifravimo būseną, Intune gali pasiekti BitLocker ID ir atstatymo raktus (imama iš Azure AD), nutrauktas EAS-only įrenginių palaikymas, nauja Power BI Compliance aplikacija Intune Data Warehouse analitinei informacijai pasiekti ir kt.

Create richer reports with Microsoft Information Protection and Azure AD login data
Naujausias AIP klientas gali siųsti įvykius į Azure Log Analytics (Azure Monitor). Apjungus šiuos žurnalus su Azure AD sign in įvykiais galima gauti detalias ataskaitas apie tai kokiose vietose buvo atidaryti neapsaugoti svarbūs dokumentai (šalys, miestai), kokie žmonės dažniau dirba su kritiniais dokumentais ir pan. Visą tai galima siųsti į savo SIEM ar į Azure Sentinel, galima generuoti Power BI ataskaitas.

Optimize SecOps efficiency with new Automated Incident Response in Office 365 ATP
Office 365 Advanced Threat Protection pasipildė Automated Incident Response (AIR) funkcionalumu (dokumentacija vis dar mini “preview”). AIR automatiškai įtraukiamas su Microsoft 365/Office 365 E5 bei kitais atskirais planais (MTP). Kadangi incidentų nagrinėjimas tampa vis laikui imlesniu procesu AIR padeda sutaupyti šiek tiek laiko automatiškai nagrinėjant atsirandančius incidentus naudojant scenarijus (“playbooks”). Saugumo specialistas gauna informaciją apie tai kas atsitiko, kas buvo paveikta ir rekomendacijas grėsmei pašalinti.

Secure your mobile email with Microsoft EMS and Microsoft Outlook for iOS and Android
Detalus straipsnis kaip su Enterprise Mobility + Security (Intune, Azure AD Conditional Access) apriboti prieigą prie pašto nesaugioms aplikacijoms, kaip valdyti Basic authentication atjungimą ir numatyti problemas ir kaip Azure AD gali pateikti informaciją apie prisijungimus, suveikusias politikas ir klaidas.

Changes to Coming Soon in Outlook for Windows
Prieš kurį laiką Outlook for Windows versijoje buvo pridėtas “Coming soon” mygtukas, kuris vartotojams leido iš anksto išbandyti planuojamą naują Outlook dizainą su supaprastinta įrankių juosta ir padidintais tarpais tarp laiškų ir kitų elementų. Planuojama šiuos atnaujinimus Office Monthly kanalui įdiegti gegužės mėnesį. Tuomet kuriam laikui turi dingti ir “Coming soon” mygtukas. Visgi sulaukus nemažai neigiamų atsiliepimų taip pat bus pridėtas nustatymas tarpus tarp laiškų ir kitų elementų sumažinantis, bet tai nebus standartinis (default) nustatymas. Surasti jį bus galima View skirtuke > Current View meniu – Use Tighter Spacing.

Removed 250 tasks limit per person per plan
Planner komanda pranešė apie 250 užduočių vienam vartotojui viename plane apribojimo panaikinimą. Taip pat žadama pateikti oficialią dokumentaciją apie visus apribojimus.

Azure AD Mailbag: MFA Q&A, Round 8!
Naujame Azure AD Mailbag epizode aptariami Multi Factor Authentication įgyvendinimo ypatumai, scenarijai ir galimos problemos.

Improving the Windows 10 update experience with control, quality and transparency
Naujausias Windows 10 didelis atnaujinimas vadinsis May 2019 Update (1903). Nors pirmiems testuotojams turi būti prieinamas dar šią savaitę. Tačiau pasimokius iš 1809 klaidų MS planuoja plačiai vartotojams jį paskleist tik antroje gegužės pusėje. Taip pat pradedant nuo 1903 atnaujinimo vartotojai turės daugiau kontrolės. Didelis “feature” atnaujinimas bus diegiamas tik paspaudus “Download and install” ir nebus automatiškai paruošiamas su kitais įprastais mėnesio atnaujinimais. Aišku, artėjant palaikymo pabaigai atnaujinimas bus privalomas. Taip pat vartotojams bus duota galimybė atidėt bet kuriuos atnaujinimus ilgesniam laikui (35 dienos).

Estimating Cloud Services Usage with ConfigMgr Technical Preview 1903
Naujausia ConfigMgr Preview versija pridėjo cloud paslaugų kainos prognozės įrankį, leidžia distribution point naudoti kaip Delivery Optimization laikinos atminties serverį bei atitikties statistikos panelėje įgalina pažvelgti gyliau ir pamatyt kurie kompiuteriai neturi konkretaus atnaujinimo.

Use Microsoft Forms in Teams to work together managing anonymous surveys
Neseniai rašiau kaip IT administratorius gali perkelti ir išsaugoti išėjusio darbuotojo Forms apklausas. Steve Goodman pataria naudoti grupines apklausas jas priskiriant Teams komandai/grupei ir taip išvengti apklausų praradimo keičiantis darbuotojams. Aišku, tokiu atveju apklausos gali pradingti ištrynus komandą, bet tai galbūt atsitinka rečiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *