Microsoft 365 Naujienos – Balandžio 2, 2019 [LT]

Your specialized compliance workspace – Microsoft 365 compliance center
Praeitą savaitę paskelbta apie naujo Compliance administravimo centro pasiekiamumą. Šis centras iš seno Security & Compliance centro turėtų su laiku perimti visas su atitikimu susijusias funkcijas (Compliance manager ir score, žymų valdymas, DLP, perspėjimai dėl kritinės informacijos, taip pat Supervision modulis). Prieigą prie šio centro galima bus skirti pvz. Compliance administratoriui, taigi jis neturės prieigos prie jam neaktualios saugumo informacijos. Microsoft 365 E3/E5 licencijų savininkai jau gali išbandyti naują centrą adresu https://compliance.microsoft.com

Microsoft 365 Security Center reaches general availability
Kartu su atskiru Compliance centru pristatytas ir naujas Microsoft 365 Security centras, kuris suriša visus egzistuojančius Microsoft debesies saugumo sprendimus (Advanced Threat Protection, Azure Threat Protection, Intune, MCAS ir kiti) ir duoda apjungtą rodinį į visos organizacijos ir visų paslaugų saugumo būklę, rodo rekomendacijas ir interaktyvias įžvalgas leidžiančias iškarto atlikti korekcinius veiksmus, sukurti naujas politikas. Į naują centrą taip pat integruotas Microsoft Secure Score. Centrą galima pasiekti adresu https://security.microsoft.com. Kaip ir Compliance atveju šis centras kol kas pasiekiamas tik turint Microsoft 365 E3/E5 (arba Office 365 E3/E5 su EMS E3/E5 ir Windows 10 Enterprise E3/E5), bet planuojama išplėsti ir kitoms prenumeratoms.

Getting started with Windows Virtual Desktop
Naujas detalus straipsnis apie neseniai pristatytą viešą WVD “preview”. Pateikiama nemažai techninės informacijos apie tai kas yra WVD ir kaip galima pradėti jį naudoti (primenu, kad preview metu duomenys saugomi JAV). Viskas veikia Azure debesyje. Virtualios mašinos nėra pasiekiamos iš interneto, bet turi agentus, kurie patys jungiasi į WVD servisą ir taip vartotojai jas pasiekia. Windows 10 Enterprise palaiko kelis prisijungusius vartotojus vienu metu, kaip Windows Server (“multi-session”). FSLogix technologija leidžia nepajusti, kad Office aplikacijos veikia virtualioje aplinkoje. Papildomų Windows licencijų nereikės turint bent Windows 10 Enterprise E3 Per User licencijas. Bet už VM talpinimą reikės mokėti pagal Azure prenumeratą (mokama tik už panaudotus resursus). Prie virtualių mašinų galima jungtis iš Android, Windows, su HTML5 klientu, yra ir beta klientas iOS sistemai.

Microsoft Forms Pro is available in Preview
Galima išbandyt šią įmantresnę versiją, kuri taps atskira mokama paslauga. Pro turi integracija su Dynamics 365, gali su Flow automatiškai siųsti apklausas klientams ir reikalaut papildomo atsako, turi geresnį klausimų šakojimą, integraciją su Power BI, nuorodos su sekimu, daugiau temos nustatymų.

Azure Stack hybrid scaling (video)
Azure Stack yra Azure debesies platforma skirta talpinimui kliento nuosavoje infrastruktūroje. Ji turi panašu funkcionalumą, bet neturi tikro Azure Cloud lankstumo resursų panaudojimo ir dinaminio padidinimo srityje. Hybrid scaling leidžia reikalui esant perimti aplikacijos krūvį iš Stack ir jį perduoti Azure Cloud pusei duomenis saugiu VPN kanalu saugant lokalioje bazėje.

Whiteboard in Teams meetings integration, ink grab and ink beautification are here!
Whiteboard (kol kas komercinis “preview”, tikriausiai bus atskira mokama funkcija) leidžia paišyt virtualioje lentoje matomoje visiems susitikimo dalyviams. Šį mėnesį pridedamos tokios naujovės kaip “ink grab”, kas leidžia į skaitmeninę lentą perkelt duomenis iš fizinės lentos nuotraukos. O “ink beautification” paverčia sunkiai skaitomą raštą į gražesnį ir aiškesnį tekstą.

Save time with intelligence that works for you in Outlook on the web
Deja, kol kas visos šios naujovės pasiekiamos tik naršyklės Outlook versijoje, bet su laiku jos turėtų atsirasti ir darbastalio bei manau ir mobiliose versijose. Algoritmų pagalba Outlook bandys pateikti aktualius dokumentus ir laiškus kalendoriuje prieš ir po susitikimo. Susitikimą galima bus kurti iškart laiške, jei jame toks dalykas paminėtas. Outlook automatiškai siūlys visiems dalyviams tinkamą laiką susitikimui bei laisvus susitikimo kambarius ar kitas organizatoriui būdingas vietas.

Now available: Multi-Geo in SharePoint and Office 365 Groups
Praeitais metais Multi-Geo buvo pristatytas Exchange Online ir OneDrive. Dabar gi po preview etapo ši opcija yra pilnai pasiekiama ir SharePoint Online bei Office 365 grupėms. Multi-Geo leidžia vartotojų turinį ir resursus priskirti tam tikram pasaulio regionui, kad jie būtų saugomi būtent tos vietovės duomenų centruose, kas yra svarbu internacionalinėms kompanijoms turinčioms ofisus visame pasaulyje.

Announcing Windows Admin Center Preview 1903
Neseniai pristatyta 1903 preview versija Windows serverių ir darbo vietų (taip pat ir debesyje) centralizuoto stebėjimo ir valdymo įrankio Windows Admin Center. Šis atnaujinimas pridėjo papildinius AD, DNS ir DHCP valdymui. Taip pat atsirado galimybė integruoti WAC su Azure Monitor ir tokiu būdu įjungti pranešimus paštu.

Ownership transfer of your employees forms
Išeinantis darbuotojas gali ne tik turėti svarbius dokumentus savo OneDrive paskyroje, bet ir galbūt dar vykstančias apklausas Forms sistemoje arba jau įvykusių apklausų rezultatus. Administratorius gali tokias formas per 30 dienų nuo paskyros panaikinimo perkelt į savo paskyrą ar į nurodytas grupes taip išsaugant organizacijai svarbią informaciją.

General availability for Microsoft Edge mobile app integration with Microsoft Intune
Nuo šiol Intune gali valdyti mobilią Edge naršyklę Android ir iOS sistemose, apsaugoti organizacijos duomenis joje ir keisti jos nustatymus.

How to deploy Office 365 ProPlus with and without Microsoft Teams from Intune
Kadangi Teams dabar diegiamas su Office standartiškai šiame straipsnyje parodoma kaip tai galima valdyti su Intune ir jeigu reikia, diegti Office be Teams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *