Made by Google – 2018 spalis [LT]

Vakar buvo eilinis Google pristatymas naujos įrangos. Šį kartą nebuvo tokio didelio ažiotažo kaip prieš kelis metus, kai buvo pristatytas pirmas Pixel telefonas. Visi žinojo, kad bus Pixel 3, kaip jis atrodys ir pan. Trumpai apie tai kas įstrigo iš pristatymo:

Google Home Hub papildo Google Home šeimą.

Šį kartą įrenginys su ekranu. Taigi gali ne tik balsu atsakyti, bet ir rodyti orus, eismo būklę, kalendoriaus įvykius, groti muziką ir pan.

Turi integraciją su įvairiais išmanaus namo elementais ir tai parodo vienoje panelėje, kurioje galima valdyti termostatą, durų užraktus, šviesas, grotuvus, kameras ir pan.

Analogiškai pakeista ir mobili Home App programa, kuri leidžia visą tai atlikti ir nutolusiu būdu.

Live Albums – Hub ekrane galima rodyti besikeičiančias nuotraukas, bet ne tik iš konkretaus nustatyto albumo. Galima pasirinkt asmenį ir juo nuotraukos bus atrenkamos iš įvairių vietų, be to albumas automatiškai pasipildys naujomis nuotraukomis ir jas rodys. Algoritmas nufiltruos blogos kokybės, nesufokusuotas nuotraukas, dublikatus ir nesusijusias nuotraukas.

Ambient EQ – Hub ekranas automatiškai prisiderina prie aplinkos apšvietimo, jo ekrane rodoma nuotrauka atrodys geltona, jei kambaryje yra geltonas apšvietimas, kaip atrodytų tikra nuotrauka tokiose sąlygose.

Pixel 3 – panašus dizainas į praeitą modelį, šiek tiek labiau užapvalinti kampai, malonesnė nugaros medžiaga.

3 spalvos – juoda, balta ir “not pink” (kreminė).

Įprastas ir XL modeliai turi stambų rėmą apačioje (“chin”). Nors XL ekranas eina iki pat kraštų viršuje. Bet..

Iškarpa (“notch”) didžiulė. Mažesnis įrenginys jos neturi.

Kaip ir visada pagrindinis Pixel akcentas – geriausia rinkoje mobili kamera.

Night site – iš esmės paturbintas HDR režimas, kuris žemo apšvietimo nuotraukas priverčia atrodyt lyg dienos šviesoje. Tik aišku atrodo tai nenatūraliai.

Top Shot – kaip supratau, dar prieš paspaudžiant nuotraukos mygtuką ir po paspaudimo yra filmuojamas video ir padarius nuotrauką siūlo peržiūrėti padarytus kadrus, rekomenduoja geriausiai atrodantį kadrą ir jį pasirinkus paverčia į jpeg.

Follow Focus – pasirinkus objektą kameros objektyve jis yra nuolat automatiškai sekamas ir jam siteikiamas fokusas. Patogu filmuojant gyvūnus ar kitus nuolat judančius objektus.

Group Selfie Cam – papildoma plataus kampo kamera priekyje leidžianti sutalpinti daugiau vaizdo ar grupę žmonių nenaudojant specialių įrankių.

Google Duplex – I/O konferencijoje pristatyta Google Assistant funkcija, kai jis gali pats skambinti ir rezervuoti užsakymus restoranuose  kirpyklose ir pan. Už mėnesio pradės įjunginėti šią funkciją Pixel telefonuose (neaišku ar tik 3 ar ir senesniuose modeliuose). Aišku, tik JAV kol kas. Asistentas prieš kalbėdamas perspės pašnekovus, kad jie kalbasi su robotu.

Call Screening – naudoja tą pačią Assistant technologiją, bet šį kart atsiliepiant į skambučius. Sulaukius skambučio iš neaiškaus numerio vietoj atsiliepimo galima pasirinkt Screen. Tuomet asistentas atsilieps pats (be garso), o ekrane rodys pokalbio tekstą ir žmogus galės pasirinkti ar visgi pakelt ragelį ar pasirinkt kokį nkrs standartinį atsakymą ar įtraukt numerį į spam sąrašą, kad daugiau negauti skambučių iš šio numerio.

Flip to shhh – padėjus Pixel telefoną ant ekrano įsijungs ramybės būsena, kai nebus leidžiami priminimai, pranešimų garsai.

Pixel Stand – bevielis krovimas. Įstačius Pixel telefoną į stovą pasikeičia jo sąsaja, kad būtų lengviau matoma iš toliau, reaguojama į balso komandas, rodomos greitos vieno paspaudimo komandos. Nustačius žadintuvą jis artėjant laikui palaipsniui didins ekrano šviesumą ir spalvos ryškumą, simuliuojant saulės pakilimą. Stove telefonas galės veikti kail muzikos grotuvas, nuotraukų rėmelis, išmanaus namo valdiklis.

Tik 4 GB operatyvinės atminties. Mažoka šių dienų standartais.

O kaina didoka palyginus su geresnius parametrus turinčiais flagmanais.

Nors platinimo šalių sąrašas prasiplėtė iki 12, jis vis dar yra labai ribotas. Europoje pasipildė Airija ir Prancūzija (dar yra UK).

Pixel Slate – nauja Google 12 colių planšetė. Šį kart su chromeOS. Plonas ir pakankamai lengvas su geru svorio centro balansu. Dvi USB-C jungtys. Prijungiama klaviatūra dėklas.

Klaviatūros mygtukai apvalūs. Google teigia, kad testų metu žmonės darė mažiau klaidų, rečiau netyčia paspausdavo ne tuos klavišus.

Dėklas magnetų pagalba gali užfiksuoti planšetę įvairiose padėtyse ant stalo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *