/top10: Favourite 2 player games [LT]

bgames-popuriŠiame įraše pateiksiu sąrašą mano mėgstamiausių žaidimų skirtų dviems žaidėjams (pradedant nuo 10 vietos ir link pirmos). Kai kurie iš paminėtų žaidimų turi variantus didesniam skaičiui žaidėjų arba komandinius variantus (du prieš du), bet paprastai yra laikomi žaidimais dviems, todėl jos įtraukiau į šį sąrašą.

 

Taigi pradedam:

 

10. Memoir ’44

Vienintelis karo žaidimas (“war games”) mano kolekcijoje ir šiame sąraše, nors ir laikomas labai lengvu karo žaidimu. Labai patrauklus akiai su spalvingais žemėlapiais ir plastikiniais kareivėliais. Matyt tas ir paskatino šio žaidimo pirkimui, kad dar neatsižaidžiau kareivėliais vaikystėje 🙂 Žaidimo sistema gana paprasta, pagrįsta kortomis, kurios nurodo kuria puse ir kokiu skaičiumi padalinių gali pulti. O kovoje naudojami kauliukai su specialiais simboliais. Sužaidžiau kažkiek partijų su tėvu ir galbūt broliu, bet deja daugiau šis žaidimas dienos šviesos nemato. Daugiausiai dėl gana ilgo pasiruošimo žaidimui ir lentos užimamos vietos. Bet ir dėl gana aukšto sėkmės faktoriaus traukiant kortas ir ridenant kauliukus.

 

9. Gobblet

Labai paprastas abstraktus žaidimas, bet verčiantis pasukti smegenis ir lavinantis atmintį. Galbūt šis žaidimas pakliuvo į šį sąrašą ir dėl to, kad kadaise iš tiekėjų dovanu gavome labai gražią jo versiją su medine dėžute ir fugūrėlėm (kurią vėliau padovanojom kolegėms iš kito skyriaus), o gal dėl to, kad nuo pat pradžių aš laimėdavau beveik kiekvieną partija žaisdamas su kolegomis. Tiesa, vėliau mano nenugalimo statusas kažkiek subliuško 🙂 Ak tos diagonalės, niekada nereik pamiršti apie diagonales!

 

8. Hive

Dar vienas abstraktus žaidimas. Labai portabilus, nes dėžėje yra mažas krepšelis sutalpinantis visus komponentus ir taisykles. Visas žaidimas susideda iš 22 plytelių pagamintų iš malonaus lietimui plastiko. Šį žaidimą galima žaist ant žolės, smėlio, nebijant, kad vėjas nuneš kortas ar dar kaip nors bus sugadinti komponentai. Kiekviena plytelė turi savo ypatingą judesį. Žaidimas paprastas ir greitas, bet skatina gerai apmąstyti savo ėjimus, numatyt į priekį, pasiruošti priešininko atsakui. Turbūt galima palygint su šachmatais, tik mažesnėje skalėje, su trumpesniu žaidimo laiku ir žaisminga tematika (vabzdžiai).

 

7. Warhammer: Invasion

Žaidimas labai patrauklus savo tematika (“fantasy”) ir mechanikom. Tik man paskutiniu metu niekaip nesiseka jo laimėti 🙂 Todėl gal šiek tiek nukenčia jo vertinimas. Bet praėjus kažkiek laiko po paskutinės nesėkmės vėl norisi jį pažaist. Žaidimas yra su atvira konfrontacija prieš kitą žaidėją, bet galima užsiimti ir pastatų, pagalbinių dalinių statymų, bandyt gauti kokių nors gerų dalykėlių vykdant specialias užduotis (“quests”). Taip pat skirtingos rasės atrodo labai skirtingai, specializuojasi tam tikrose srityse. Vieni geriau puola, kiti ginasi, treti turi geresnius statinius, kiti gudrauja. Geras taktinis, kortomis paremtas žaidimas įdomioje “fantasy” tematikoje su orkais, elfais ir nykštukais.

 

6. Star Realms

Mažas, paprastas kaladės kūrimo (“deck building”) žaidimas. Atsirado iš niekur ir staiga labai išpopuliarėjo dėka savo patrauklaus iliustracijų stiliaus ir labai geros dozės strategijos tokioje mažoje pakuotėje (žaidimas susideda iš mažos dėžutės su kalade kortų). Žaidime yra keturios frakcijos, kurių laivai gauna papildomas galimybes, jei ėjimo metu naudoji daugiau nei vieną tos frakcijos laivą/bazę. Tai leidžia sukurti įdomias grandinines reakcijas. Žaidimas neilgas, bet po partijos jauti, kad sukūrei kažką ypatingo, kokią nors įdomią kombinaciją. Žaidimas taip pat turi neblogą mobilią aplikaciją su įvairaus sunkumo dirbtiniu intelektu.

 

5. Jaipur

Labai paprastas kortų žaidimas dviems. Bet labai spalvingas, patrauklus ir.. jame yra kupranugariai! 🙂 Šis žaidimas verčia balansuoti tarp noro surinkt daugiau vienos spalvos kortų, kad gauti daugiau taškų, jas pardavus ir tarp noro turėt laisvesnę ranką, kad progai pasitaikius galėtum paimti vertingesnes kortas. Kai kam gali nepatikti žaidimai su “sci-fi” tematika. Tada galbūt šis žaidimas juos sudomins savo arabiško turgaus tema. Nors žaidimas iš tikrųjų yra labai abstraktus.

 

4. Targi

Dar vienas žaidimas su arabiška tematika. Šį kartą apie dykumoje gyvenančius klajotojus. Nors žaidimas yra labiau abstraktaus vietos kontrolės (“area control”) ar darbininkų valdymo (“worker placement”) stiliaus. Bet kai kitas žaidėjas savo ėjimu atkerta didelę dalį žaidimo lentos ir pasirinkimo galimybių, pasijunti lyg tikroje dykumoje. Žaidimas verčiantis gerai apgalvoti savo ėjimus į priekį, turėti realius, pasiekiamus tikslus ir nevengti pakenkti priešininkui ir užblokuoti jam labai vertingą vietą ar kortą 🙂 Žaidimas atrodo labai paprastas, bet prireiks ne vienos partijos norint suprasti tam tikras žaidime vyraujančias taktikas ir sužinoti kokios kortos yra žaidime ir ką jos gali pasiūlyti.

 

3. Balloon Cup

Nesitikėjau, kad taip pamėgsiu šį mažą žaidimą. Bet šiuo metu tai yra vienas iš daugiausiai mano žaidžiamų žaidimų. Pagrinde dėl to, kad jis labai greitas. Labai greit išmokstamas. Bet turi subtilybių, kurias pavyks perprasti po didesnio skaičiaus partijų. Kai kas kaltina jį dėl pernelyg didelio sėkmės faktoriaus (traukiant balionų kortas). Iš dalies sutinku, bet visada (beveik) gali prisitaikyti prie aplinkybių ir kažkiek valdyti riziką.

 

2. Magic: The Gathering

Laba populiarus visame pasaulyje kolekcionuojamų kortų žaidimas (CCG). Niekada neteko jo žaisti gyvai, bet mano Steam paskyroje šio žaidimo kompiuterinės versijos sugeneruoja didžiausią skaičių praleistų valandų. Kad ir kaip man nepatiktų paskutinės šio žaidimo elektroninės versijos, vis tiek kartas nuo karto jas žaidžiu, nes pats žaidimas yra nuostabus. Nors kartais ir labai priklausomas nuo sėkmės. Bet šį faktorių galima iš dalies valdyt kuriant kaladę, renkantis kiek resursų ir kokių karių ir užkeikimų turėsi. Labai patinka sukurti kaladę su įvairiausia simbioze tarp užkeikimų, sukurti kokios nors tematikos kalades (ugnies, vandens ir pan.). Nors ir laikau šį žaidimą dviejų žaidėjų ir daugiausiai tokiu būdu jį ir žaidžiu, bet tuo pačiu man labai patinka jo variantas “Two-Headed Giant”, kai du žaidėjai turi vieną gyvybių kraitį ir kaunasi prieš du kitus žaidėjus.

 

1. Summoner Wars

Magic žaidimas konkuruoja su Summoner Wars dėl pirmos vietos, bet visgi SW laimi tuo, kad turi kovos lauką, kuriuo tavo iškviečiami kariai turi judėti. Kas duoda daugiau taktinio gilio. Žaidimo mechanikos yra labai gerai išdirbtos. Viskas veikia taip sklandžiai. Žaidimas nėra labai ilgas. Visada norisi sužaist dar vieną partiją. Egzistuoja didelis skaičius skirtingų frakcijų. Aš turiu tik 3, bet tai jau suteikia daug įvairovės. Išbandyt žaidimą galima nemokamai su mobilia aplikacija. Nors joje nemokamai duoda žaisti tik už vieną frakciją. Tačiau priešu galima pasirinkti iš didelio skaičiaus frakcijų ir tokiu būdu susipažinti su jų ypatybėmis ir taktikomis. Žaidimo puslapyje skelbiama, kad jis skirtas 2-4 žaidėjams. Bet 4 skirtas variantas yra komandinis ir dažniausiai jį žaidžia būtent dviese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *