/top10: Best games (v.2015) [LT]

bgames-popuriŠiems metams artėjant į pabaigą pateikiu savo geriausių stalo žaidimų dešimtuką šiam momentui. Tai nėra geriausi šiemet išleisti ar sužaisti žaidimai, o geriausi pagal mano skonį žaidimai šiai dienai (2015 metų). Aišku, dar yra kelios dienos išbandyt kažką naujo ir labai gero. Taip pat šiuo metu žaidžiu antrą partiją naujo žaidimo, kuris teoriškai turėtų galimybes pakliūti į šį sąrašą. Bet, gal jam pasiseks kitais metais 🙂

 

10. Race for the Galaxy

Vienas geriausių kortų žaidimų, kur kortos tarnauja ir kaip resursai ir kaip pastatai/technologijos ir kaip karinė jėga. Nors pastaruoju metu daug liaupsių sulaukia naujas “Roll for the Galaxy” kauliukų žaidimas, kol jo nepabandžiau “Race..” man yra geriausias.

 

9. Cacao

Šiais metais išleistas žaidimas. Labai paprastas. Bet labai įtraukiantis ir velniškai patrauklus.

 

8. Summoner Wars

Vienas geriausių taktinių žaidimų dviem žaidėjams, kuris neužtrunka pusę dienos.

 

7. 7 Wonders

Tikrai atsitiktinai šis žaidimas pateko į 7 vietą 🙂 Kažkiek pradėjo pabost ir atrodyt pernelyg pasikartojantis, bet neseniai įsigytas “Leaders” papildymas įnešė šiek tiek naujumo.

 

6. Ticket to Ride

Nors pats turiu Europos versiją (kuri man patinka šiek tiek labiau nei standartinis JAV žemėlapis), bet esu bandęs daugybę kitų žemėlapių ir šį žaidimą vertinu kaip visumą. Neseniai vėl pradėjau dažnai žaisti kompiuterinę jo versiją, kas kilstelėjo jį dar šiek tiek aukščiau.

 

5. Tokaido

Šiemet pagaliau įsigijau ir sužaidžiau fizinę šio žaidimo kopiją. Bet jis man patiko dar prieš tai elektroniniam pavidale BGA portale. Puikus žaidimas su įdomia man ėjimų tvarkos mechanika.

 

4. Carcassonne

Kadaise buvęs pirmoje vietoje (apskritai vienas iš pirmųjų mano įsigytų stalo žaidimų). Kažkiek jo žavesys su laiku išbluko, bet vis dar yra smagu kartais padėlioti laukus ir miestus ir pakovoti dėl fermų 🙂 Nors nesu bandęs visų naujų šio žaidimo versijų (išskyrus kelis pirmuosius papildymus), šioje vietoje vertinu kaip visumą žaidimų iš tos pačios serijos.

 

3. Firenze

Kuo daugiau žaidžiu, tuo daugiau patinka (su įvairiu skaičiumi žaidėjų). Puikus euro žaidimas su įdomia veiksmų ir resursų gavimo mechanika ir šiek tiek “push your luck” bei priešpriešos su kitais žaidėjais. O be to, kam nepatinka statyti bokštus? Vienas tų žaidimų kurio fizinę kopiją labai norėčiau turėti.

 

2. Small World

Šį žaidimą arba myli arba nekenčia. Galbūt jis netinka tiems, kam labiau prie širdies tikri euro žaidimai, kur susikoncentruoji į taškų gavimą. Čia gi vyksta pastovi tiesioginė konfrontacija su kitais žaidėjais (ir kuo jų daugiau, tuo smagiau). Iš kitos pusės, čia irgi kaupi taškus ir savotiškai irgi kuri mini taškų varikliuką su kiekviena pasirinkta rasės ir galios kombinacija. O tų kombinacijų yra LABAI daug (ypač turint 2-3 papildymus). Turbūt ta įvairovė ir paperka labiausiai šiame žaidime. O taip pat tai, kad mūsų žaidimų grupė labai tinkama šiam žaidimui.

 

1. Thunderstone

Šis žaidimas laiko pirmą vietą dešimtuke nuo to laiko, kai pirmą kartą jį sužaidžiau prieš 3 metus. Ir su kiekviena jo partija jo pozicija tik tvirtėja. Nors jo ir jo naujausios versijos “Thunderstone Advance” jau nebeleidžia, nors žaidžiu tik elektroninę jo versiją, pačią pirmiausią, be jokių papildymų ir naujovių, vis tiek tas kaladės kūrimo ir tobulinimo mechanizmas, pati tematika, o taipogi ir apipavidalinimas, viskas manyje žadina norą sužaisti dar ir dar. Tikiuosi kada nors jį visgi perleis ir galėsiu įsigyti fizinę jo ar kurio nors jo varianto kopiją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *