Stalo žaidimų naujienos (1) [LT]

bgames_news_ancorNauja rubrika. Pagalvojau, kad nemačiau nieko panašaus Lietuvos internete – naujienos apie stalo žaidimus lietuviškai. Pabandysiu kartą į savaitę (arba rečiau :D) paskelbt kelias naujienas. Kurios man atrodys įdomios, svarbios ar aktualios. Taigi, pirmas įrašas:

Pasak gandų (nieko oficialaus nepavyko rasti, taigi teks pasikliaut pono Tomo Vaselio turima informacija) AEG (Alderac Entertainment Group) stalo žaidimų leidėjas nusprendė pasekti Asmodee Noth America pėdomis ir įvesti panašias kainų politikas. Online parduotuvių savininkai negaus panašių nuolaidų, kurias gauna fizinių parduotuvių (“brick and mortar”) atstovai. Fizinės parduotuvės turės prioritetą gaunant naujus žaidimus (gaus anksčiau už Online pardavėjus). Tai jau ne pirmas leidėjas imantis pavyzdį iš Asmodee, bet kiti dažniau apribodavo prioritetą naujų žaidimų gavimui. AEG gi panašu nusprendė pilnai atkartot didesnio brolio pavyzdį su kainų apribojimais. Kaip visada, tokie žingsniai yra grindžiami norų palaikyt fizines parduotuves (FLGS – friendly local gaming store), kurios negali konkuruoti su drastiškom nuolaidom, kurias gali pasiūlyt Online pardavėjai. Bet didelė dalis bendruomenės nesutinka su tuo ir laiko tai dirbtine rinkos kontrole ir nenoru susitaikyt su pasikeitusiu rinkos landšaftu. Tai vyksta ne tik stalo žaidimų pasaulyje. Daug kur internetinės parduotuvės išstumia fizines parduotuves. Tai yra tiesiog progreso dalis. Online pirkti yra pigiau, patogiau, o kai kur tai yra vienintelis būdas nupirkti žaidimus, ypač naujus (kas aktualu ir pas mus). Įdomu kaip su laiku tai paveiks Lietuvos rinka, kur ir dabar sunkiau rasti naujesnius žaidimus net ir Online parduotuvėse. Be to daug parduotuvių Online turi kaip variantą prie fizinės prekybos. Bet pagal bent jau Asmodee politikas jie yra prilyginami prie Online pardavėjų. Kol kas reikia sulaukti oficialesnių žinių iš AEG. Bet įdomu kiek leidėjų su laiku paseks šiuo pavyzdžiu ir kaip tai įtakos pirkėjus.


Fantasy Flight Games ir Games Workshop nutraukė ilgametę partnerystę. Taigi nuo šiol FFG negamins žaidimų pagal GW licencijas ir tikriausiai nesulauksim papildymų ar naujų spausdinimų jau išleistiems žaidimams (Forbidden Starts, Chaos in the Old World, Warhammer Quest: The Adventure Card Game, Warhammer: Invasion, Blood Bowl ir kiti). Labiausiai apmaudu dėl jau išleistų žaidimų. Warhammer Quest sulaukė vos vieno mažo papildymo, o žaidimas tikrai turėjo daug fanų. Skyrybų priežastim galima laikyt ir GW norą patiems leisti daugiau stalo žaidimų, o ne tik miniatiūrų žaidimus. Taip pat ir FFG galbūt nusprendė atsiriboti nuo GW ir išleisti nuosavą miniatiūrų žaidimą (Rune Wars).


Days of Wonder netikėtai paskelbė naują papildymą-žemėlapį Small World žaidimui – River World. Jis prideda 4 naujus žemėlapius su upėmis bei nauja mechanika – piratai. Kurie tampa nauju taikiniu ir priešu žemėlapyje. Papildymas skirtas 2-5 žaidėjams ir turėtų pasirodyti prekyboje lapkritį.


Wizards of the Coast planuoja naują Magic the Gathering leidimą – Kaladesh. Polygon puslapis gavo išankstinę informaciją apie kai kurias naujas mechanikas ir kortas. Viena iš naujovių – Crew mechanika. Kai kurios kortos turės Vehicle tipą (transporto priemonė). Kad šis aparatas pasiverstų į padarą galinti blokuoti, atakuoti ir pan. reikia paversti (tap) tiek kitų padarų, kad jų suminė galia (power) atitektų Crew reikalavimą. Tuomet iki ėjimo pabaigos Vehicle tipo korta galės dalyvauti kovoje. Pvz. Aradara Express korta yra bevertė, kol jai nėra suteikiamas ekipažas su Crew 4 galia, o tada jis pavirsta į 8/6 galiūną su Menace savybe. Kita savybė – Fabricate, leist gaminti +1/+1 tokenus arba 1/1 padarus artefaktus. Bet atsiras naujas Energy resursas. Naujas kortų rinkinys turėtų pasirodyti rugsėjo pabaigoje. Jis taip pat turi atsirasti ir kompiuterinėje Magic Duels versijoj (Steam ir kitose platformose) – rugsėjo 27 dieną.


Deja, bet Thunderstone naujo leidimo teks palaukti ilgiau. AEG savo Facebook paskyroje paskelbė, kad Kickstarter kampanija nestartuos spalį, kaip buvo planuota. Nes AEG nori į procesą įtraukti kuo daugiau prekeivių su specialia Kick it Here programa. Todėl viskas nusikelia į 2017 metus. Jau anksčiau AEG paskelbė, kad visgi perleis fanų pamėgtą žaidimą. Tiesa, kol kas ne visai aišku kokiu formatu, nes kalbama, kad naujam leidime bus Epic Thunderstone variantas. Tai variantas, kai žaidime naudojamos visos turimos kortos. Tikiuosi, kad taisyklėse liks ir senas, paprastesnis variantas. Bet kokių atveju lauksiu ir seksiu visas žinias susijusias su šiuo žaidimu, kadangi jis yra mano mėgstamiausias 🙂


Taip pat AEG paskelbė apie pirmą papildymą Mystic Vale žaidimui – Vale of Magic. Mystic Vale yra naujo tipo žaidimas, kuris leidžia eigoje tobulinti savo kaladės kortas pridedant joms naujų savybių (tam naudojamos permatomos kortos, kurios įdedamos į kortas įmautes). Papildymas pridės 58 naujas patobulinimų kortas ir 18 vale kortas. O parduotuves jis turėtų pasiekti spalį.


Šį šventinį sezoną žaidimas Cyclades sulauks mažo papildymo Monuments. Kuris pridės 10 monumentų, kurie suteiks papildomas savybes jų savininkams

Šaltiniai:
BoardGameGeek

Board Game Breakfast
dicetowernews.com
polygon.com
Fantasy Flight Games
Days of Wonder
AEG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *