Stalo žaidimų naujienos (6) [LT]

bgames_news_ancorEssen 2016 mugės metu kelioms žaidimų leidimo kompanijoms nutiko nemalonus dalykas. Jos buvo apiplėštos 🙁 O tiksliau, buvo nugvelbtas jų dienos uždarbis parduodant žaidimus. Mažoms kompanijoms tai didelis smūgis. Bet jie nepasidavė. Per naktį sukūrė mikro žaidimo koncepciją ir paleido Kickstarter kampanija – “Steal This Game”. Žaidimas paprastas, bet šios kampanijos esmė labiau žmonių palaikyme. Žaidėjai aukoja pinigus, kad padėtų atsitiesti šioms kompanijoms. O tai, kad tai padaryta tokiu įdomiu būdu, tik pliusas šių kompanijų nariams.


Pratęsiant labdaros temą: startavo kasmetinis Jack Vasel Memorium Fund Auction BGG puslapyje. Kasmet vieni žmonės pateikia aukcionui žaidimus ir kitus dalykus, o kiti dėl jų varžosi. Ir galiausiai visi surinkti pinigai keliauja į fondą skirtą padėti žaidimo pasaulio žmonėms nelaimės, lygos ir kitais sunkiais atvejais. Nors praeitais metais ir šiek tiek nudegiau dėl gudrių žmonių padidinusių kainas paskutinėmis minutėmis (visgi laimėjau vieną žaidimą), bet šiemet vėl susigundžiau dalyvaut ir pabandyt ką nors laimėt 🙂


Grįžtant prie Essen 2016 temos. Paskelbta, kad šiemet mugėje buvo 174 000 apsilankymų (taip taip, ne lankytojų, o būtent apsilankymų, nes atskirai skaičiuojamas to paties žmogaus apsilankymas atskiromis dienomis). Kas yra daugiau nei praeitais metais (162 000). Žaidimų populiarumas auga. Nenuostabų, kad beveik visos žaidimų mugės, parodos ir konferencijos auga.


Stalo žaidimų kompiuterizacija tęsiasi. Paskelbta apie dviejų žaidimų skaitmeninės versijos pasirodymą. Pirmiausiai į asmeninių kompiuterių ekranus atkeliauja smagus kortų žaidimas Smash Up. Šiuo metu žaidimas dar yra ankstyvoje testavimo stadijoje. Šio žaidimo nesu bandęs, bet visada imponavo galimybė sujungti dvi visiškai skirtingas frakcijas ir pažiūrėti koks efektas gausis. Dabar gi galbūt bus proga tai pabandyt Steam platformoje. O štai Colt Express susilauks mobilios aplikacijos.


Paskelbta apie papildymą populiarumo susilaukusiam Cry HavocAftermath. Ir pagaliau parduotuvių lentynas turėtų pasiekti Cacao žaidimo pratęsimas – Chocolatl, kurio apžvalgą jau gana senokai mačiau GameBoyGeek kanale.

Šaltiniai:
BoardGameGeek
Board Game Breakfast

dicetowernews.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.