Stalo žaidimų naujienos (38) [LT]

Prieš kurį laiką jau buvo skelbta, kad Sony Pictures studija planuoja sukurt filmą Catan žaidimo motyvais. Bet dabar tapo žinoma apie planus netgi paversti tai frančize su keliais filmais. Vis dar kelia nuostabą, ką gi tokio planuojama parodyti šioje visatoje, kai žaidimas yra sausas ir neturintis jokios istorijos. Matyt studija tikisi populiarumo pasikliaunant pačio žaidimo populiarumu (nors paskutiniu metu Catan nėra toks jau liaupsinamas patyrusių žaidėjų kaip prieš dešimtmetį).


Dar vienas žaidimo pavirtimo į kitą mediją pavyzdys – Arkham Horror novelės. Šie kūriniai pasakos apie gyvenimą ir nuotykius žinomų tyrėjų Arkham Horror žaidimų visatoje. Novelėse taip pat bus 5 kortos ir kiti daiktai, kuriuos galima bus panaudoti Arkham Horror: The Card Game žaidime.


Žaidimų kūrėjai ieško naujų temų ir mechanikų. Štai Kickstarter platformoje šiuo metu vyksta kampanija (liko 4 dienos) paremti žaidimui Re-Chord. Šiame žaidime žaidėjams teks įsikūnyti į gitaristus, kurie varžosi tarpusavyje dėl geriausiojo vardo tam naudodami tikrus gitarų akordus.


Tęsiant kalbą apie Kickstarter negalima nepaminėt dar vieno rekordininko stalo žaidimų kategorijoje šioje platformoje. 7th Continent žaidimo antras leidimas sugebėjo surinkti vieną milijoną dolerių per 5 pirmas valandas (o bendroje sumoje virš 7 milijonų). Jau yra planuojamas papildymas jam. Tiesa, dėl tokio didelio populiarumo visai gali būti, kad žaidimas niekada nepasieks įprastos prekybos vietų ir bus pasiekiamas tik žmonėms paaukojusiems pinigus Kickstarter kampanijos metu. Kaip nebūtų keista, rekordus mūša gana sudėtingi ir grandioziniai žaidimai (kaip Kingdom Death Monster, Gloom Haven ir kiti). Iš dalies dėl labai didelės jų kainos. Tuomet užtenka, kad žaidimą paremtų 20-40 tūkstančių žmonių ir sumos jau viršija milijonus.


Dar vienas žaidimas, kuriam prognozuojamas didelis populiarumas – tai Pandemic Legacy tęsinys. Pandemic Legacy Season 2 turėtų oficialiai pasirodyti jau Essen mugės metu Vokietijoje. Nors apžvalgininkai jau gavo progą jį išbandyti. Įdomu ar jam pavyks nurungti savo pirmtaką ir užimti pirmą vietą BoardGameGeek puslapio reitinge.


O štai Rio Grande Games leidėja kovoja su kitokio plauko populiarumu. Neseniai ji padavė į teismą daugybę kompanijų užsiimančių padirbtų stalo žaidimų gamyba. Pasirodo tai gana opi problema stalo žaidimų industrijoje. Žiūrint kaip seksis kovoti Rio Grande galbūt jos pavyzdžiu paseks ir kiti leidėjai.


Augant Star Wars Destiny žaidimo populiarumui Fantasy Flight Games nemažina apsukų ir prideda vis daugiau naujovių. Išėjus Rivals papildymui tapo įmanoma panaudoti draft mechanizmą konstruojant kalades (pridėjus dar 6 įprastas booster pakuotes), kai kai kurios kortos galim būti panaudotos ir gėrio ir blogio pusėje. O štai Legacies papildymas prideda naujas kovos mechanikas, kaip netiesioginė ugnis (kai galima pasiųsti labai daug žalos, bet priešininkas gali pats pasirinkti kaip ją paskirstyti), power actions – tai galingi sugebėjimai, kurios galima panaudot tik vieną kartą ėjimo metu ir galiausiai tematinės kortos (plot), kurios kainuos vos kelis armijos taškus, todėl leis užpildyti armijos limito sumą bei duos kokį nors nedidelį privalumą savininkui (kaip keli papildomi resursai ar koks nors negatyvus efektas priešininkui).


Kelios naujienos iš aplikacijų fronto. Tsuro žaidimo aplikacija gavo papildymą leidžianti pritaikyti praturtintos realybės (AR) režimą, kai žaidimo lenta gali būti vaizduojama ant jūsų stalo. O štai populiarus žaidimas Cottage Garden irgi neseniai gavo savo žaidimo implementacija mobiliose platformose. Nomad Games pagaliau paskelbė apie oficialų Smash Up aplikacijos išleidimą (iki šiol ši aplikacija buvo Early Access būsenoje Steam parduotuvėje). Visai neseniai pasirodžiusi vaikų ir šeimų versija Ticket to Ride žaidimo First Journey nuo šiol irgi yra pasiekiama ir elektroninėje versijoje iOS, Android, macOS ir PC platformose.


Z-Man Games šiek tiek nustebino paskelbdama apie kortų varianto žaidimo išleidimą žaidimui My First Stone Age, kuris savo ruožtu jau buvo supaprastinta vaikams žaidimo Stone Age versija. Šis kortų žaidimas taip pat gali būti panaudotas kaip papildymas prieš tai išleistam vaikų žaidimui.


Na ir galiausiai, Passport Game Studios paskelbė apie dar vieną žaidimą CV linijoje. Šį kartą tai CV Pocket. Tai paprastesnė ir mažesnė CV žaidimo versija. O pasirodyti ji turėtų 2018 metais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *