Stalo žaidimų naujienos (35) [LT]

Tai pagaliau atsitiko. Fantasy Fligh Games paskelbė apie ketvirtą Twilight Imperium žaidimo leidimą. Trečias leidimas gana ilgą laiką buvo laikomas geriausiu šios serijos žaidimu ir kai kas netgi spekuliavo apie naujo leidimo pasirodymą praeitais metais. Arba svajojo apie versiją Star Wars visatoje. Kol kas apie naują leidimą žinoma mažai, apart to, kad bus atnaujintas grafinis dizainas ir patobulintos kai kurios taisyklės. Taip pat žaidimo dėžėje iškart bus įtrauktos 17 rasių.


Kito didelio žaidimo Gloomhaven kūrėjas neseniai paskelbė Kickstarter kampaniją kitam žaidimui. Bet tai nėra trečias leidimas pagrindinio žaidimo. Founders of Gloomhaven yra plytelių dėliojimo, miesto statymo 2 valandų žaidimas 1-4 žaidėjams. Šiame žaidime žaidėjai varžosi statant Gloomhaven miestą iš pirmo žaidimo visatos. Kickstarter kampanija jau baigėsi (aišku sėkmingai), bet dar galima šį žaidimą užsisakyti atskirai.


Z-Man Games oficialiai anonsavo Gaia Project žaidimą. Tai populiaraus žaidimo Terra Mystica “tęsinys”, tik šį kartą vietoj fantasy pasaulio žaidime pamatysim kosmosą, įvairias rases, keliavimą tarp planetų bei planetų terraformaciją. Tai atrodo labai panašu į senąjį žaidimą. Bet matyt nereikia ženkliai keisti jau pasisekusios formulės. Gal visgi Gaia Project turės pakankamai naujų dalykų, galinčių sudominti seno žaidimo mėgėjus.


Z-Man Games taip pat planuoja perleisti jau klasikiniu tapusį Dr. Reiner Knizia sukurtą žaidimą Though the Desert. Naujas leidimas turės žemėlapį ant abiejų lentos pusių, kas pridės įvairovės žaidimui.


Captain Sonar žaidimas buvo praeitų metų siurprizas ir netgi buvo išrinktas keliose kategorijose Dice Tower Awards metu. Bet jo vienintelis minusas buvo – galimybė žaisti tik su 8 žaidėjais (dvi komandos po 4). Na, taisyklėse yra variantų ir 4 žaidėjams, bet tada vienas žmogus turi atlikti kelias roles. Asmodee paskelbė apie paprastesnį variantą šeimoms ir mažoms grupėms. Naujas žaidimas vadinsis tiesiog Sonar ir kiekvienoj komandoje liks tik kapitonas ir radijo operatorius (žemėlapio piešimo rolė).


Rio Grande Games paskelbė apie dar vieną papildymą Dominion žaidimui. Nors paskutiniu turėjo būti dar prieš prieš prieš paskutinis 🙂 Matyt šitą auksinę karvę galima melžti be galo 🙂 Nocturne pridės naujo tipo kortas, kurios galės būti žaidžiamos po pirkimo fazės.


Anksčiau rašiau apie miniatiūrų žaidimą kuriamą Modiphius Entertainment pagal Fallout frančizę. Panašu, kad teises į Fallout nusipirko ir Fantasy Flight Games, bei irgi paskelbė apie žaidimą šioje visatoje. Fallout: The Board Game bus išgyvenimo žaidimas 1-4 žaidėjams. Žaidėjai galės kooperuotis norint įvykdyti užduotis, bet galiausiai laimės tik kažkas vienas. Žaidimas bus pagrįstas scenarijais, bus ir tam tikras laiko (ėjimų) ribojimas norint laimėti žaidimą.


Šiandien baigiasi A Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game Kickstarter kampanija. Žaidimas surinko virš milijono dolerių. Nenuostabu. Iš vienos pusės tai CMON žaidimų kokybė, iš kitos didelis Game of Thrones populiarumas. Nors žaidimas visgi yra taktinis miniatiūrų kovų žaidimas, kieno mėgėjų ne tiek daug, kiek tradicinių stalo žaidimų.


Kita labai populiari tematika stalo žaidimų pasaulyje šiuo metu – Escape Room tipo žaidimai. Vienas jų netgi šiemet laimėjo sudėtingesnių žaidimų kategorijoje Spiel des Jahres apdovanojimuose. Exit žaidimų serija pavergė ne tik rinkimo komisiją, bet ir daug žaidėjų visame pasaulyje. O neseniai žaidimo leidėjas paskelbė apie dar 3 naujus žaidimus šioje linijoje. The Forbidden Castle, The Forgotten Island ir The Polar Station.


Z-Man Games paskelbė apie jau šeštą Carcassonne Bix Box leidimą. Šio populiaraus žaidimo (ir savo laiku Spiel des Jahres nugalėtojo) dideliame leidime bus įtraukti du esminiais laikomi papildymai Inns & Cathedtrals bei Traders & Builders, o taip pat daugybė mažesnių (tarp jų ir River). Aišku šis leidimas bus su atnaujintomis iliustracijomis (kurios mano nuomone yra kiek per ryškios).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *