Stalo žaidimų naujienos (23) [LT]

Regis šiuo metu stalo žaidimų pasaulyje yra kelios naujos mados. Tai Escape kambarių stalo žaidimo variantai ir detektyviniai žaidimai. Paskutiniu metu buvo išleista eilė galvosūkių žaidimų. Vienas jų Unlock!, kuris vėlgi duoda užduotį kažką atrakinti, atrasti išeitį iš “kambario” ir visas žaidimas pagrįstas kortų kalade.


O štai Portal Games sugalvojo prie žaidimo prijungti ir internetą. Jų kuriamas žaidimas Detective: A Modern Crime Boardgame bus panašus į kitus detektyvinius žaidimus, kai yra byla, tam tikra tekstinė informaciją ir reikia su dedukcijos pagalba išnarplioti ją. Tik šiuo atveju žaidėjai galės ieškoti pagalbinės informacijos ir Google ir Wikipedia pagalba, o pasitikrint ar jų radiniai turi įtakos bylai jie galės specialiai leidėjų paruoštame puslapyje. Taip. Žaidimo neišeis pažaist be kokios nors internetinės naršyklės. Iš kitos pusės yra plačios galimybės plėsti žaidimo duombazę. Tiesa, panaši ateitis buvo žadama Plaid Hat Games sukurtai Crossroads aplikacijai. Bet po to kai šią kampaniją įsigijo Z-Man Games, o tą savo ruožtu Asmodee, aplikacija buvo apleista ir naujinių nesulaukia. Šio detektyvinio žaidimo turėtume sulaukti 2018 metais.


Kitas žaidimas detektyvų tematika turintis pasirodyti kitais metais – Detective: City of Angels. Žaidimo veiksmas vyks 1940-ųjų Los Andžele. Dauguma žaidėjų įsikūnys į LAPD inspektorius ir bandys išnarplioti bylas. Vienas gi bus The Chisel, kaip įmanoma trukdantis tyrimui. Jis galės pasirinkti kokius atsakymus duos liudytojai ir įtariamieji tardymų metu.


Grįžtant prie Portal Games temos. GAMA konferencijos metu jie pristatė papildymą populiariam Cry Havoc žaidimui. Pavadinimu Aftermath. Šis papildymas pridės naujų pastatų ir savybių visoms frakcijoms. Taip pat žaidėjai galės pasirinkti ar žaisti su šiek tiek modifikuota taškų skyrimo sistema (kuri neturėtų leisti kažkam toli pabėgti į priekį). Kitas papildomas modulis – lyderiai su specialiomis savybėmis. Bei bendrų pastatų grupė, kuriuos galės rinktis visos žaidimo frakcijos.


Neseniai teko vienam šventiniam vakarui ieškoti žaidimo “roll and write” tipo. Kai ridenami kauliukai ir visi kažką išbraukia ar įrašo savo lapeliuose. Qwinto, Rolling America, Dice Stars yra keli tokio tipo žaidimai. Deja, Lietuvoje kol kas tokiu neteko rasti. Todėl labai sudomino žinia, kad Nevermore Games ir Button Shy planuoja leisti knygutes, kur būtų ne vienas ir ne du tokio tipo žaidimai ir vadinsis tokių knygų leidyba – The Spiel Press. Šiuose žaidimuose taip pat bus stipri tema ir Legacy elementai, kai viename puslapyje laimėta ar pralaimėta partija įtakos kitame esantį žaidimą. Viename iš anonsuotų žaidimų-knygų keisis politinis žemėlapis, kitame kosmoso.


Ares Games neseniai pristatė Anniversary versija žinomo ir epinio žaidimo War of the Ring. Dabar gi jie anonsavo kitą žaidimą šioje linijoje. Naujas žaidimas vadinsis The Hunt for the Ring ir bus išties inovacinis. Pirmoje žaidimo dalyje (kur žaidžiama su viena lenta) Frodo valdantis žaidėjas keliaus slaptai, o kiti keturi žaidėjai valdys Nazgulus ir bandys jį pagaut. Antroje dalyje (kitoje lentoje) Frodo ir kampanija judės traukiant specialias kortas su keliais kelio pasirinkimais (taip imituojant Klajoklio pasirinkimus už juos). Taip pat antroje dalyje Frodo žaidėjaas galės valdyt Gendalfą ir bandys sutrukdyti Nazgulams. Taip pat jis turės specialias herojų savybių kortas (dvipusias). Nazgulų veiksmai bus apsrendžiami specialių kauliukų metimo rezultatais. Progresas tarp dviejų dalių galės būti išsaugotas ir pratęst žaidimą galima bus ir kitą dieną. Atrodo, kad tai bus išties įdomus “hidden movement” tipo žaidimas iš dalies priminantis Fury of Dracula.


Tęsiant slapto judėjimo žaidimų temą. Panašu, kad Specter Ops žaidimas sulauks šalutinio projekto-žaidimo toje pačioje visatoje. Crossfire žaidime galima bus sutikti tuos pačius veikėjus, o mechanizmai primins blefavimo ir intrigos One Nite Ultimate Vampire žaidimą. Žaidėjai pasidalins į kelias komandas: samdomi žudikai, bandantys likviduoti VIP personą, ir agentai, savo ruožtu bandantys tą personą apsaugoti. Taip pat bus ir nekaltų praeivių bei begalė kitų rolių.


Renegade Game Studio pristato dar vieną Kane Klenko dizainerio žaidimą – Flip Ships. Žaidimas bus kooperacinis ir jame bus miklumo (“dexterity”) elementų. panašu, kad teks mesti ar kažkaip kitaip greitai apversti kortas ir taip atakuoti planetą puolančius priešus. Žaidimą apipavidalins dailininkas Kwanchai Moriya žinomas savotišku stiliumi. Flip Ships pasirodys jau šią vasarą ir bus skirtas 1-4 žaidėjams.


Pabaigai keletas Kickstarter naujienų. Eagle Games paskelbė specialų Baseball Highlights 2045 žaidimo leidimą Spring Training. Kuris yra skirtas norintiems pradėti žaisti šį žaidimą, su mažiau turinio, jame yra ir naujų kortų, kurias galima bus įsigyti atskirai, mediniai žetonai pakeisti kartoniniais. Kickstarter platformoje jį galima įsigyti už 19$. Tiesa ne į visas šalis galimas pristatymas.


O štai žaidimo Cytosis kampanija jau įpusėjo ir kol kas leidėjams pavyko surinkti nemažą sumą. Šiame žaidime teks nusileisti iki žmogaus kūno celių lygio ir valdyti įvarius biologinius procesus, kurti enzimus, hormonus, receptorius bei gintis nuo virusų. Žaidimo pagrindinė mechanika – darbinnkų dėstymas (“worker placement”).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *