Stalo žaidimų naujienos (21) [LT]

Tiems, kas stebi stalo žaidimų Kickstarter sceną, tai visai ne naujiena. Eilinis žaidimas iš garsaus dizainerio Eric M. Lango, eilinis žaidimas iš CMON leidėjo su krūva puikiu miniatiūrų, dvasinis populiaraus Blood Rage žaidimo pasekėjas. Nenuostabu, kad Rising Sun kampanija jau pirmą dieną surinkto beveik 900 tūkstančių dolerių. Šiuo metu jau yra surinkta 2.2 milijono ir liko dar 18 dienų. Žaidimo veiksmas yra senovinėj Japonijoje. Jame yra nemažai Japonijos mitų elementų. Panašu, kad Rising Sun nuo Blood Rage skirsis didesniu dėmesiu diplomatijai (žaidėjai galės susijungti į galimai labai trumpalaikes sąjungas). Žaidimas turėtų pasirodyti 2018 metais.


Ant kulnų puikiam Rising Sun startui atėjo kita naujiena iš to paties Eric M. Lang, kuris iki šiol buvo nepriklausomas dizaineris. Nuo balandžio 1 d. jis tampa CMON (buvęs Cool Mini or Not) žaidimo dizaino vadovu. Su CMON jis bendradarbiauja seniai, todėl toks pasirinkimas nestebina. Ir turbūt sulauksim dar daugiau gerų žaidimų su miniatiūrom. Tik aišku daugumai kyla klausimas ar tai nepaveiks pačio Lango kūrybos, ar nesumažės jo dizaino darbų apimtis.


Šiuo metu JAV vyksta kasmetinė stalo žaidimų leidėjų ir platintojų konferencija GAMA, todėl pasirodo daugiau naujienų apie būsimus žaidimus. Nors galbūt ne tiek daug kaip GenCon ar Essen mugių metu.


Egzistuoja ne mažai (nors ir ne tiek daug) lenktynių žaidimų, automobilių lenktynių žaidimų. Bet kol kas niekas nebuvo sukūręs žaidimo apie pitstopo komandas. Iki šiol. Nes Stronghold Games GAMA konferencijoje anonsavo žaidimą Pit Crew, kuriama kaip tik reikės valdyti bokso komandą ir varžytis su kitomis. Įdomu, kad praeitais metais jau buvo išleistas tokio pat žaidimo ir tematikos žaidimas 🙂


 Dar spalį atsirado žinios apie naują Dead of Winter papildymą – Warring Colonies. Vakar Watch It Played twitter paskyroj buvo paviešinta skaidrė su šiek tiek detalių. Pasirodo apjungus šį papildymą su The Long Night, žaidimą galės žaisti iki 11 žaidėjų vienu metu. Tokiu būdu žaidime veiks dvi kolonijos ir jos konkuruos tarpusavyje.


Bezier Games anonsavo naują žaidimą Mad King Ludwig serijoje – The Palace of Mad King Ludwig. Šį kartą žaidėjai statys ne savo atskiras pilis, bet dirbs prie bendro dvaro statymo išsirenkant tam tinkamus kambarius. Gale žaidimo laimės tas, kuris labiausiai prisidės prie dvaro puikybės 🙂


Neseniai rašiau, kad Renegade Game Studios planuoja išleisti savo realaus laiko kooperacinio žaidimo FUSE versija su pacientų gelbėjimo tematika. Kompanija Smirk&Dagger anonsavo panašaus stiliaus žaidimą Paramedics Clear!. Kuriame irgi reikės gelbėti gyvybes. Bet pasak pačių leidėjų komentarų žaidime bus progos ir pakenkti kitai komandai, taigi panašu, kad tai nebus visiškai kooperacinis žaidimas.


Carcassonne žaidimas vis dar gyvas. Neskaitant jau ne mažai išleistų atskirų žaidimų iš Around the World serijos, Z-Man anonsavo 10-tą papildymą pagrindiniam žaidimui – Under The Big Top. Pagrindinė naujo papildymo tematika – cirkas. Žaidėjai galės dėti ant kortelių žetonus su gyvūnais (su skaičiumi kitoje pusėje), o kai žetonas atverčiamas, visi žaidėjai gauna taškus pagal aplink žetoną esančias jų spalvos figūrėles (padauginus iš gyvūno skaičiaus). Akrobatinės kortelės leis sudėlioti figūrėles į piramides ir gauti daug taškų už kiekvieną akrobatą piramidėje.


Neseniai pasirodęs ir didelio populiarumo sulaukęs Conan žaidimas išvis Nordheim papildymą, kuris į žaidimą pridės šiaurės veikėjus ir nuotykius.


O taip pat pasklido gandas, kad Conan žaidimo mechanikos gali būti panaudotos sukuriant panašaus pobūdžio žaidimą Batman tematika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *