Stalo žaidimų naujienos (15) [LT]

Anksčiau paskelbtas trečias Thunderstone leidimas vadinsis Thunderstone Quest ir AEG vasario 21 planuoja paleisti Kickstarter kampaniją jo išleidimui paremti.


Kitas ne mažiau žinomas, vertinamas ir populiarus žaidimas ir ne mažiau laiko buvęs ne leidyboje (“out of print”), iš dalies dėl keblių autorinių teisių į to paties pavadinimo knygos istoriją ir personažus – Pillars of the Earth pagaliau sulauks perleidimo (iš Kosmos). Naujo leidimo reikia tikėtis 2017 pabaigoje/2018 pradžioje.


Kalbant apie naujus leidimus. Asmodee, įsigijus Z-Man games, perleis Troyes, o taip pat ir jo papildymą – Ladies of Troyes.


Jei jau paminėjom Asmodee ir Z-Man games. Įsigijus Z-Man Asmodee negavo žmonių dirbančių ten. Kurie išėjo (tuo pačiu paėmus ir Pretzel games) ir suformavo naują kompaniją – Plan B (sudaryta iš 9 žmonių, kurių tarpe ir Pandemic autorius Matt Leacock). Jų pirmu žaidimu turėtų tapti anksčiau vadintas Caravanm, o dabar Century žaidimas primenantis Splendor savo mechanika (todėl savo laiku vadintas Splendor žudiku). Įdomu, kad bus išleistos iš viso 3 Century versijos su skirtingomis tematikomis (pirma iš jų Spice Road, pasirodys 2017 birželį). Visi šios linijos žaidimai taip pat bus kažkaip susieti tarpusavyje.


2016 metų vieno iš populiariausių žaidimų – Terraforming Mars, kurio papildomo leidimo reikia laukti vasarį, leidėjas paskelbė apie 4 planuojamus papildymus, du iš kurių turėtų pasirodyti šiemet. Vienas jų vadinsis Hellas & Elysium, kitas gi – Venus 🙂


Clank! – inovatyvus praeitų metų kaladės kūrimo ir lenktynių požemiais žaidimas iš Renegade Games Studios, šiemet sulauks papildymo – Sunken Treasures, kuris tikriausiai įves į žaidimą ir povandenines uolas su lobiais.


Kalbant apie kaladės konstravimą. Šį mėnesį pasirodo eilinis Magic: The Gathering kortų žaidimo (kartu ir kaladės konstravimo, tik prieš žaidimą) papildymas – Aether Revolt, kuris ir toliau tęs Kaladesh liniją ir papildys prieš tai buvusiam leidime atsiradusias mechanikas. Tokiomis kaip Revolt (kai kažkas naudingo įvyksta nuo lentos dingus vienam iš jūsų “permanentu”, ir nebūtinai jam žuvus). Bus daugiau kortų naudojančiu Energy. O kortų pasukimas (“tap”) dabar padės ne tik pilotuot transportą (“vechicles”), bet ir sumokėt už tam tikras kortas, karius – Improvise mechanika (tiesa, jai panaudoti tinka tik artefaktai). Atsiras ir naujų, dar galingesnių transportų, kurių kaina bus juokinga, bet reikės nemažai pilotavimo jėgos.


TIME Stories vaidybinio/nuotykinio žaidimo kūrėjai šiemet pagaliau turėtų pristatyti naujausią papildymą – Expedition: Endurance, kuris šį kart perkels žaidėjus į 1914 metus ir leis spręsti galvosūkius Antarktikoje.


FFG nieko nenustebino paskelbus apie eilinius busterius jų naujam hitui Star Wars: Destiny, kuriame atsiras ir veikėjai iš paskutinio Žvaigždžių Karų filmo – Rogue One. Tarp naujų kortų ir viena galingiausių – pats imperatorius Palpatinas, su net 15 gyvybių ir 28 taškų kaina jo elitiniam variantui (tokiu būdu visa armija gali būti sudaryta iš vienintelės kortos).


Na ir pabaigai, mano asmeninis numylėtinis, vienas geriausiu bokštų gynybos tipo kompiuterinių žaidimų – Defense Grid turės brolį stalo žaidimų pasaulyje. Neseniai pristatyta Kickstarter kampanija šiam stalo žaidimui sukurti (kuri jau surinko numatytą sumą per kelias dienas). Žaidimas kooperatyvinis, su puikiomis bokštų ir ateivių figūrėlėmis. Vienas žinomiausių apžvalgininkų Rahdo parašė, kad tai vienas iš geriausiai atkartojančių bokštų gynybą stalo žaidimų 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *