Šią savaitę Microsoft išleido pirmą Windows 11 oficialią versiją su pakeista Start meniu, užduočių juostos ir kitų komponentų išvaizda ir funkcionalumu, papildomais saugumo reikalavimais. Apie būsimas naujoves rašiau po pirmojo pristatymo birželį. Taip pat apie pagrindinius akcentus galima perskaityt išleidimo straipsnyje MS bloge. Per kelis mėnesius nuo paskelbimo buvo kažkiek aptaisytos klaidos ir nušlifuotos įvairios vietos. Tačiau ši Windows versija kaip jau įprasta yra išleidžiama su sąrašu oficialiai žinomų problemų, o iškart po išleidimo vartotojai pradėjo viešint įvairias kitas klaidas. Šis įrašas yra trumpas rinkinys techninės informacijos ir nuorodų į pagalbinius Microsoft straipsnius ir susijusias naujienas.
Visi norintys jau gali parsisiųsti ISO skirtą Home/EDU/Pro versijoms (tiesa dar ne visi gali parsisiųsti Enterpise versiją Volume Licensing portale). Šį kartą Microsoft netgi neslepia ISO varianto nuo Windows vartotojų ir jis yra prieinamas kaip trečias variantas po Asistento ir Media Creation įrankio. ISO dydis yra 5,12 GB, netgi mažesnis nei paskutinės Windows 10 21H1 versijos.
Kaip įprasta IT Pro tinklaraštyje Microsoft skelbia įrašą su pagalbine technine informacija, kaip galima patikrint ar sistema atitinka Windows 11 reikalavimus, kaip pasiruošti atnaujinimui ir t.t. Jau yra paskelbti ir naujausi ADMX šablonai. Kai kurie vartotojai pastebėjo klaidas su sysprep procedūra, kurios yra susijusios su OneDrive klientu ir artimiausiu metu turi būti pataisytos.
Kaip matote antraštėje Windows 11 naudos tą patį versijos formatą kaip ir Windows 10, nors naujos Windows versijos atveju visada bus tik vienas atnaujinimas per metus, bet matyt jie nenorėjo eilinį kartą keisti formato ir nusprendė naudoti 21H2 pirmam leidimui ir analogiškai 22H2 kitais metais ir pan. Pati galutinė versijos build’o versija yra 10.0.22000.194.
Pro/Home versijos bus palaikomos 2 metus – 21H2 iki 2023 spalio 10 d.
Enterprise/EDU 3 metus – 21H2 iki 2024 spalio 8 d.
Windows 365 virtualių darbo vietų paslauga jau leidžia naudoti Windows 11.
Windows 11 bus teikiama su integruota Power Automate aplikacija. Kartu jos oficialus pavadinimas iš Power Automate Desktop keičiasi į tiesiog Power Automate for desktops.
Pabaigai nemažai kritikos sulaukęs Microsoft tinklaraščio įrašas apie Teams kliento įtraukimą Windows 11 versijoje. Microsoft naiviai tikisi, kad vartotojai galės susigaudyti kokios ikonos spalvos aplikacija yra skirta privačiam naudojimui (integruota Chat funkcija), o kuri yra įprasta darbinė Teams programa. Taip, jos yra atskiros ir nesuderinamos. Jau nekalbant apie tai kad “Teams” brandas nėra labai jau tinkamas šeimos/draugų rato bendravimui. Tiesa, aukščiau paminėti ADMX šablonai leidžia išjungti integruotą Chat aplikaciją. Kaip ir naują Widgets meniu, į kurį iškeliavo orai, naujienos ir visos realiu laiku atsinaujinančios plytelės (live tiles), kurioms nebeliko vietos Start meniu.