Microsoft 365 Naujienos – Vasario 3, 2020 [LT]

What’s New in Microsoft Teams – January 2020
Kai kurios sausio naujienos jau buvo paskelbtos anksčiau. Kaip “read receipts” indikatorius kai pašnekovas pamato žinutę arba pranešimas apie naują narį prisijungusį prie komandos. Daug patobulinimų skambučių srities administravime. Lenovo pristato naujus ThinksSmart įrenginius darbastaliui skirtus skambučiams su kameros “užuolaida” ir mikrofono jungikliu. Poly taip pat pristato naujus Teams telefonų modelius. Microsoft vėl primena, kad Office 365 ProPlus semi-annual versijos naudotojai gaus Teams klientą su atnaujinimu. Office 365 ATP Safe links jau veika ir su Teams bei apsaugo nuo piktybiškų nuorodų. MS Graph pasipildė debesies komunikacijos instrukcijomis (API) galinčiomis valdyti kontaktus, skambučius ir susitikimus.

Priority Chart: New insights into your Planner boards
Neseniai Planner pridėjo svarbumo žymą (Priority). Dabar gi pagrindiniame plano lange pridėtas svarbumo grafikas, kuriame galima matyti situaciją pagal visus svarbumo lygius (kiek kritinių užduočių įvykdyta, vėluoja ir pan.). Kol kas prieinama tik web versijoje. Bet greitai turi atkeliaut ir į Teams bei mobilią Planner versiją. Tiesa, dėl papildomo grafiko buvo sumažintas “buckets” grafikas ir dabar jame rodoma mažiau užduočių juostų.

What’s New in Microsoft Forms, Dec.-Jan. 2020
Kuriant naują apklausą ir įvedus antraštę bus automatiškai siūloma įtraukti klausimus iš senesnių apklausų su panašiu pavadinimu. Taip pat vartotojo sąsaja pritaikyta naudojimui mobilioje naršyklėje.

Compliance center and Security center are rolling out to Office 365 customers
Nauji Compliance ir Security administravimo centrai dabar yra pasiekiami ir Office 365 klientams (jie buvo pristatyti Ignite 2018 metu ir kaip preview buvo pasiekiami tik Microsoft 365 klientams). Tiesa, nors portalai buvo patobulinti nuo jų pirmo pristatymo, kai kurios vietos dar reikalauja papildomo darbo.

Announcing the public preview of Insider Risk Management
Lapkritį Ignite metu pristatyta kaip “private preview” Insider Risk Management paslauga pereina į viešojo “preview” fazę. Ši paslauga padeda apsisaugoti nuo vidinių grėsmių ir duomenų nutekėjimo.

Security baseline (FINAL) for Chromium-based Microsoft Edge, version 79
Microsoft išleido galutinę saugumo šablono versiją skirtą naujai Edge naršyklės versijai veikiančiai Chromium pagrindu.

Office 365 Video Retirement & Migration to Microsoft Stream Timelines
Office 365 Video paskutinės dienos artėja ir Microsoft ragina klientus migruoti į Stream. iOS aplikacija nustos veikti balandžio 1, o pats Office 365 Video web portalas daugumoje regionų nustos galioti kovo 1 dieną (2020). Jei tenanto adminas dar neatliko migracijos, kovo 1 bus įvykdyta automatinė turinio migracija į Stream.

Enforcement of TLS 1.2 for connections to Microsoft Defender ATP
Kovo 1 dieną (2020) visos integracijos su Microsoft Defender ATP turės naudoti TLS 1.2, o 1.0 ir 1.1 daugiau nebus palaikomos.

Microsoft is deprecating Search-Mailbox and the legacy eDiscovery experience
Microsoft nori perkelti visas eDiscovery funkcijas į Security & Compliance Center. Todėl nuo balandžio 1 (2020) nebus galima sukurti naujas paieškas EAC portale, o liepos 1 dieną bus atjungi ir kiti PowerShell cmdlet’ai. Liks tik galimybė surasti ir nuimti esamus “hold’us” ir paieškas. Tiesa, kol kas nėra sukurto pilnaverčio atitikmens SCC portale ar naujų cmdlet’ų. Visai gali būti, kad šis sprendimas bus atidėtas.

Auto-Label Policies in SharePoint Online and OneDrive for Business (Preview)
Microsoft pristatė galimybę automatiškai sužymėti Word, Excel ir PowerPoint dokumentus esančius SharePoint Online ir OneDrive for Business (vėliau ir Exchange Online) saugyklose naudojant jautrumo žymas (kol kas “preview” stadija). Tai gali padėti apsaugoti didelius kiekius dokumentų, kurių rankinė peržiūra ir žymėjimas gali užtrukti labai ilgai. Šiuo metu yra riba 10 automatinių politikų vienam tenantui (šios ribos tikriausiai nebus galutinėje versijoje). Taip pat viena politika gali veikti tik su 10 saitų ar paskyrų. Šis apribojimas gali išlikti norint apsaugoti Microsoft 365 servisus nuo pernelyg didelių apkrovų.

Introducing acronym answers in Microsoft Search
Microsoft Search gali padėti surasti informaciją vidiniame tinkle (SharePoint, Yammer, Teams ir pan.) pagal sutrumpinimus (“acronym”). Administratorius gali nurodyti trumpinimus šalia užklausų, o paieškos metu sistema galės parodyti vieną ar kelis variantus. Neradus nieko vidiniuose resursuose bus parodyti paieškos internete rezultatai.

New OWA Becomes Default for Mobile Browsers
Nauja OWA versija mobiliems buvo prieinama jau kuri laiką, o vasario-kovo mėnesį neliks jungiklio dar leidžiančio grįžti prie senos OWA versijos. Ši versija neturi kai kurių funkcijų, kurias turi mobili Outlook programėlė (pvz. jautrumo žymių priskyrimas).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *